Yamaha Giggle: Z bliska

Pamiętacie Hondę Zoomer? Brzydką, technicznie zaawansowaną wydumkę? Jeśli tak to już wiecie z czym się "je" Yamahę Gigglę (znaną także jako Vox lub C3). Skuter jest maksymalnie brzydki, prawie każdemu kojarzy się z lodówką na kołach. Ale jest wyposażony w czterosuwowy, trzyzaworowy (dwa dolotowe, jeden wydechowy), chłodzony cieczą silnik 50ccm zasilany wtryskiem paliwa Mikuni. Niestety, podobnie jak w Zoomerze mamy do czynienia z dwoma kiepskimi bębnami zamiast prawdziwych hamulców. Poza tym wygląd nie poraża, ale bak schowany w podłodze sprawił, że znajdująca się z tyłu lodówka może służyć jako... lodówka! Schowek ma pojemność 33 litrów i można w nim zmieścić wszystko co niezbędne na majówkowy piknik. Oczywiście pod warunkiem, że jedziemy sami - Yamaha jest bowiem jednoosobowa. Produkcję zakończono przed sezonem 2010, więc Giggle'a można dostać tylko na rynku wtórnym.

PS. Jak trafnie zauważył facet na filmie cechą 4T jest to, że robią więcej "miles per galon" niż "miler per hour" - dobrze powiedziane...

Fot.: Yamaha
REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button