Używany skuter do 1500 zł. Co warto kupić? 

Kupić używany skuter za 1500 zł nie jest łatwo, nawet jeśli szukamy motoroweru z większym przebiegiem i sprzed kilku lat. Ale… nie oznacza to, że znalezienie niedrogiego skutera jest niemożliwe. Przedstawiamy nasze 3 propozycje.

W tym zestawieniu będziemy nieco oszukiwać. Ciężko znaleźć skuter „do 1500 zł”, więc większość naszych propozycji jest bliżej „około 1500 zł”, a często realną ceną za w miarę przyzwoicie wyglądający model to ok. 2000 zł. Ale, dla chcącego nic trudnego – to od Ciebie zależy jak egzemplarz znajdziesz.

Zaczynamy z listą używanych skuterów do 1500 zł. Zaznaczę tylko, że wszystkie poniższe są motorowerami.

Keeway F-Act

Na początku istnienia marki Keeway, firma ta wypuściła model Focus – był to jeden z pierwszych modeli Keeway’a, skuter dobry jakościowo i względnie bezawaryjny. Po jakimś czasie reaktywowano Focusa, zamieniając jego nazwę na F-act. Pojazd posiadał nowe malowanie, nowy, bardziej precyzyjny licznik, nowy tłumik oraz wiele innych rzeczy, ale wygląd pozostał ten sam. F-Act jest ekonomiczny. Przy normalnej jeździe skuterek apetyt na paliwo to ok. 3l/100km, a przy agresywnym użytkowaniu nasz silnik zadowoli 3.5 – 4 L na setkę.

Jeżeli szukacie dobrego jakościowo, w miarę bezawaryjnego, względnie szybkiego używanego skutera w okolicach 1500 zł to porozglądajcie się za F-act’em. Problem w tym, że… mało jest F-Actów za 1500 zł. Ale należy długo szukać, albo dorzucić 500 zł.

Peugeot Vivacity 50

Kompaktowy i lekki skuter, którym w bardzo łatwy sposób możemy manewrować pomiędzy zatłoczonymi ulicami miast. Jego sporą zaletą są hamulce. Z przodu tarcza 200 mm, z tyłu natomiast klasycznie – bęben. 12 calowe koła są wystarczającym rozmiarem dla typowego mieszczucha. 4,9 KM to moc, którą zagwarantuje nam dynamiczny dwusuw chłodzony powietrzem. Zbiornik paliwa o pojemności 8,5 litra pozwoli nam na brak konieczności odwiedzania co chwile stacji benzynowej.

Vivacity 50 za 1500 zł to nie biały kruk, a dla odważniejszych w tej cenie można poszukać także Speedfighta 2.

Piaggio Sfera 50

Z racji przeciętnej aparycji Sfera (dostępna w pojemnościach 50/80/125) nie była może najbardziej porządnym skuterem na rynku, ale miks prostej konstrukcji, przyzwoitego wykonania i komfortu sprawia, że Sfera bez dwóch zdań jest godna polecenia. Zwłaszcza, że na rynku wtórnym można znaleźć sporo egzemplarzy. Minusem będzie fakt, że Sfera sama w sobie jest dość wiekową konstrukcją – produkowaną ją w latach 1991 – 1997.

A Ty co byś wybrał? Może masz jakieś inne propozycje?

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Chyba lepiej zainwestować trochę więcej kasy i kupić porządny sprzęt z gwarancją. Junak, Barton czy Romet ma ciekawe propozycje. Ja narobiłem chińczykiem już ponad 6 tysięcy km a jedynie żaróweczkę za pare złotych musiałem wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button