Utracone prawo jazdy: Kupisz nowe za 1000 euro z Ukrainy, bez egzaminu

Straciłeś prawo jazdy za przekroczenie prędkości lub punkty karne? W internecie znajdują się firmy, które pozwolą uzyskać uprawienia np. z Ukrainy. Ceny zaczynają się 1000 euro. Tylko, czy to aby napewno legalne?

Portal brd24.pl zadzwonił do jednej z firm, które oferują swoje usługi z zakresu „odzyskiwania prawa jazdy” (nagranie rozmowy na dole tego tekstu). W teorii wszystko jest proste. Dzwonimy do miłej konsultantki, która daje nam dwie opcje: tańsze prawo jazdy krymskie lub nieco droższe prawo jazdy ukraińskie. Ceny od 1000 euro do nawet 3000 euro.

[trending]

Nie trzeba nigdzie jechać, niczego się uczyć, nie trzeba przystępować do egzaminu. W teorii prawo jazdy przyjdzie do nas pocztą i potem cieszymy się z jeżdżenia z ukraińskim prawem jazdy. Kategorię można sobie wybrać, oczywiście wszystko w zależności od budżetu.

Mieliśmy biuro, jeszcze tego nie zmieniliśmy. Teraz jesteśmy w Kijowie i działamy wyłącznie on-line. Wszystkie dokumenty pani nam dostarcza mailowo. Kurierem pani przyślemy czy sama pani przyjedzie jeśli pani chce droższy pakiet – mówi konsultantka dla brd24.pl i dodaje, że najpierw pobierają zaliczkę w wysokości 20 proc. jako zabezpieczenie przed rezygnacją z transakcji. Reszta płatna przy odbiorze dokumentu.

Prawo jazdy z Ukrainy. Kto jest tak głupi?

Redaktor brd24.pl zgłosiła sprawę na policję, a funkcjonariusze KGP w odpowiedzi poinformowali, że fakt obiecywania czegoś nie jest jeszcze przestępstwem. I… w sumie słusznie. Zaciągająca po ukraińsku „pani konsultant” równie dobrze mogłaby obiecywać audiencję u papieża za 30 000 euro. Jeśli ktoś jest, wybaczcie, na tyle głupi, że wysyłać pieniądze “firmie krzak” za nieistniejące i na dodatek nielegalne prawo jazdy, to pozostaje tylko pogratulować odwagi.

A co jeśli rzeczywiście byśmy mięli przy sobie ukraińskie, legalne prawo jazdy, mimo utraty uprawnień w Polsce? Cóż, wyszłoby to przy pierwszej kontroli drogowej.

Źródło: brd24.pl, Onet Moto

[trending]

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

9 opinii

 1. Jezeli straciles prawko w polsce i masz zakaz .to nic nie da wyjechanie na ukraine . Bo przy 1 kontroli policji prawko zabiora i odesla na ukraine!!

 2. Po pierwsze żeby jeździć w Polsce z prawem jazdy ukraińskim czy być rezydentem Polski w terenie Ukrainy.
  A jak nie to masz miesiąc na zmianę na polskie.

  Po drugie owszem prawo jazdy na Ugandzie można załatwić i to połowę tej ceny.

  Jeśli jest legalne i istnieje w systemie to dajesz tylko do tłumaczenia na jezyk polski, bo polskie urzędy weryfikują wiarygodność ukraińskiego prawa jazdy. I jesteś w Polsce nie do ruszenie. Chyba że masz sądowy zakaz jazdy to inna sprawa.

  A poza tym Oprócz Ukrainy Jest jeszcze Mołdawia:D

 3. Na Śląsku bardzo dużo kierowców zawodowych a raczej seufo zawodowych posiada takie prawo jazdy. Chodzi tu o kierowców autobusów z prywatnych firm transportowych w których też jeżdżą Ukraińcy.

 4. Jeżeli masz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i masz prawo jazdy np z Ukrainy to i tak nie możesz się poruszać samochodem przy kontroli drogowej wszystko wyjdzie i kierowcą będzie miał zarzuty za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu i kara grzywna albo ograniczenie albo pozbawienie wolności

 5. Szybciej i taniej zamówić kolekcjonerskie. Chociażby z clubcardu, wiem ze maja dobrą jakosc bo znajomy kupił.

 6. Posiadam prawo jazdy kat b polskie i ukraińskie od A do T czyli wszystkie kategorie kupiłem za 800 $ na ukrainie zero stresu wystarczy na posterunek policji wystawiaja zaświadczenie z tym do wydziału na ukrainie i po godzinie prawko masz w kieszeni a zapomniał bym dwa zdjecia i 800 dolarów i to wszystko!Bez stresu problemów dolary swoje robią …

 7. Pomoc w uzyskaniu ukraińskiego prawa jazdy. Wszystko jest całkowicie legalne. Twoje prawa będą w ukraińskiej bazie danych i możesz łatwo dokonać wymiany na polski.
  Otwieramy wszystkie dostępne kategorie.
  Nie trzeba przyjeżdżać na terytorium Ukrainy.
  W niektórych miastach możemy dać na spotkaniu. W innych przypadkach wyślij pocztą.
  Czas produkcji – dwa tygodnie.

  Zapraszam do kontaktu 🙂
  [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button