125 ccm
Aktualnie czytasz:
Ubezpieczenie na motocykl 125: Branża ubezpieczeniowa wprowadza nowości
Komunikat Prasowy

Motocykliści mieli do tej pory ograniczone możliwości skorzystania z ubezpieczenia assistance. Teraz ma się to zmienić. Za ogromnym zainteresowaniem skuterami i motocyklami 125 podążają przedstawiciele branży ubezpieczeniowej wprowadzając nowe produkty.

 Przyczyny i skutki wzmożonego ruchu na rynku motocyklowym.

W styczniu tego roku sprzedano 531 motocykli, czyli prawie 2 razy więcej niż rok temu (wzrost o 98,1% wg danych Samar). Szczególnym zainteresowaniem cieszą się 125-tki.To właśnie ten segment wysuwa się na pierwsze miejsce sprzedaży, chociaż do tej pory nie cieszył się popularnością wśród motocyklistów. Jest to niewątpliwie spowodowane zmianami ustawowymi, które weszły w życie w ubiegłym roku. Dały one posiadaczom prawa jazdy kategorii B możliwość kierowania motocyklami z pojemnością silnika do 125 ccm, pod warunkiem, że od ich egzaminu minęły co najmniej 3 lata. Niestety, większa liczba motocykli na drogach oznacza więcej wypadków z ich udziałem. I tak, w 2014 roku motocykliści uczestniczyli w 2377 wypadkach. Większa o 7,5% r/r liczba wypadków z udziałem motocyklistów, to dość niechlubny wynik przy spadku ogólnej ilości zdarzeń drogowych o 38%.

Branża ubezpieczeniowa reaguje

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Nie dość, że motocykliści uczestniczyli w tak wielu wypadkach, to jeszcze zazwyczaj nie mieli możliwości skorzystania z pomocy assistance. Jeszcze kilka miesięcy temu znalezienie w ofertach ubezpieczycieli produktów specjalistycznych nie należało do najłatwiejszych. W tym roku będzie już inaczej.

- Do tej pory takich produktów ubezpieczeniowych było niewiele, nie mówiąc o dopasowaniu ich do rożnych użytkowników np. skuterów, 125-tek czy większych motocykli. Inne potrzeby – także w zakresie wsparcia assistance – ma kierujący skuterem w dużym mieście, a inne podróżujący na dalekie odległości w Polsce czy Europie dużym motocyklem – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Co nowego?

Pakiety assistance dla motocyklistów zawierają teraz wiele opcji, które możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Oferują między innymi pomoc podczas awarii i wypadku, naprawę na miejscu (jeśli jest możliwa), holowanie do serwisu lub ASO, pomoc w przypadku przebicia opony czy rozładowania akumulatora, a nawet dowóz paliwa, gdy go zabraknie w drodze. W niektórych ofertach dostępne jest także np. pokrycie kosztów komunikacji zastępczej (np. bilet miesięczny) przydatne dla wykorzystujących swój skuter w wielkomiejskich metropoliach. W pakietach assistance na większe motocykle turystyczne w przypadku ich awarii assistance zwraca koszt hotelu czy zapewnia auto zastępcze.

- Ci, którzy mieli tę wątpliwą przyjemność przekonać się, jak to jest, gdy skuter nie odpala w najmniej oczekiwanym momencie albo pchali swój pojazd nawet kilka kilometrów do domu, z pewnością docenią te ułatwienia – mówi Piotr Ruszowski - Rozumiemy i podzielamy pasję do motocykli, dlatego jako specjaliści od wsparcia na drodze, też bierzemy udział w tworzeniu produktów i udogodnień dla tej grupy kierowców. To, co powinno być normą, jak w przypadku kierowców samochodów (assistance ma niemal 100% nowych pojazdów i spora część używanych) dopiero teraz staje się dostępne dla miłośników „dwóch kółek”.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
1 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe Martens72
  21 maja 2015 at 10:54

  Hej,

  Przeczytałem artykuł, znalazłem tą stronę i zaryzykowałem.
  Kupiłem pakiet (129zł) na motocykl o pojemności 125cm3 > fajnie to wymyslili z tymi pojemnościami, na sezon który według nich zaczyna się w marcu, kończy w październiku (całkiem logicznie) no i czuje się bezpieczniej.
  W razie awarii wiem gdzie mam zadzwonić, a że jest to znana marka, myślę ze mnie nie wykiwają.
  Gorąco polecam assistance-motocyklowe.pl

Podziel się opinią

lub