Triumph motocykle: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Marka Triumph jest jedną z najstarsza na świecie firma produkująca motocykle. Wbrew obiegowej opinii to nie Harley Davidson jest prekursorem w tej dziedzinie, a nieco mniej znany producent.

Początki marki Triumph sięgają roku 1880. Niemieccy imigranci rozpoczęli w Wielkiej Brytanii produkcję rowerów. Gdy wynaleziono silniki spalinowe natychmiast firma Triumph zajęła się produkcją zmotoryzowanych rowerów. Silniki pierwszych maszyn miały pojemność ponad 200 cm3 i osiągał moc 2,35 KM. Przez kolejne lata firma udoskonalała swoje motocykle i prężnie się rozwijała. W 1903 roku powstał motocykl o pojemności 499 cm3, którego nazywano Trusty Triumph.

Gorsza passa marki zaczęła się po I Wojnie Światowej.  Została wykupiona przez firmę Ariel. Już za jej czasów powstał motocykl Triumph legenda – Speed Twin. Miał dwucylindrowy silnik OHV. Zapewnił on motocyklom Triumph obecność w zestawieniach czołowych producentów motocykli.

Kolejny potężny kryzys uderzył w Triumpha w latach siedemdziesiątych, a cios zadał wschodni konkurent – marka Honda. Motocykl Honda CB 750 nie miał sobie równych. Po wielu latach markę wskrzesił multimilioner John Bloor. Wznowiono produkcję motocykli Triumph i postawiono na nowe modele, odchodzące całkowicie od swoich poprzedników. Mimo tego marketingowcy stale podkreślają brytyjską tradycję.

Triumph motocykle: Dane techniczne

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News
Dane techniczne: Triumph motocykle
Rok założenia firmy 1880
Założyciele Siegfried Bettman oraz Moritz Schulte
Siedziba firmy Coventry, Anglia
Rodzaj produkowanych motocykli sportowe, turystyczne, adventure i naked
Rok powstania pierwszego motocykla 1902r.

 

Czytaj dalej

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button