Aktualnie czytasz:
Triumph motocykle: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Marka Triumph jest jedną z najstarsza na świecie firma produkująca motocykle. Wbrew obiegowej opinii to nie Harley Davidson jest prekursorem w tej dziedzinie, a nieco mniej znany producent.

Początki marki Triumph sięgają roku 1880. Niemieccy imigranci rozpoczęli w Wielkiej Brytanii produkcję rowerów. Gdy wynaleziono silniki spalinowe natychmiast firma Triumph zajęła się produkcją zmotoryzowanych rowerów. Silniki pierwszych maszyn miały pojemność ponad 200 cm3 i osiągał moc 2,35 KM. Przez kolejne lata firma udoskonalała swoje motocykle i prężnie się rozwijała. W 1903 roku powstał motocykl o pojemności 499 cm3, którego nazywano Trusty Triumph.

Gorsza passa marki zaczęła się po I Wojnie Światowej.  Została wykupiona przez firmę Ariel. Już za jej czasów powstał motocykl Triumph legenda – Speed Twin. Miał dwucylindrowy silnik OHV. Zapewnił on motocyklom Triumph obecność w zestawieniach czołowych producentów motocykli.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Kolejny potężny kryzys uderzył w Triumpha w latach siedemdziesiątych, a cios zadał wschodni konkurent – marka Honda. Motocykl Honda CB 750 nie miał sobie równych. Po wielu latach markę wskrzesił multimilioner John Bloor. Wznowiono produkcję motocykli Triumph i postawiono na nowe modele, odchodzące całkowicie od swoich poprzedników. Mimo tego marketingowcy stale podkreślają brytyjską tradycję.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Triumph motocykle: Dane techniczne

Dane techniczne: Triumph motocykle
Rok założenia firmy1880
ZałożycieleSiegfried Bettman oraz Moritz Schulte
Siedziba firmyCoventry, Anglia
Rodzaj produkowanych motocyklisportowe, turystyczne, adventure i naked
Rok powstania pierwszego motocykla1902r.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
33%