Aktualnie czytasz:
Top5 najlepszych gier motocyklowych. Lista w wersji oldchool
0

Macie swoje ulubione, oldchoolowe gry wideo o tematyce motocyklowej? My mamy! Dzisiaj lista Top5 najlepszych gier motocyklowych. 

Ahh, te zmarnowane godziny przed telewizorem. Gra na zmianę z kolegą albo walka na podzielonym ekranie. Dzisiaj krótka lista pięciu oldchoolowych gier o tematyce motocyklowej, w które graliśmy w czasach młodości. Kolejność w sumie losowa, a nie wszystkie gry bardzo stare. Wszystkie za to rewelacyjne:

5. Road Rush (1991, Genesis)

Bezsensownie wciągający Road Rush to klasyka gatunku. Wydana w 1991 roku na Segę Genesis gra doczekała się kilku inkarnacji na innych platformach, ale to oryginał Road Rusha najbardziej zapadał w pamięć. Ogólnie rzecz ujmując chodziło o jazdę na wprost i uderzenia przeciwników. Road Rusha można bez problemów emulować na PC. Teraz, niestety, nudzi się po 2. minutach…

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

4. Full Throttle (1995, PC)

Przygodówka point-and-click wyprodukowana przez LucasArts swego czasu urywała głowę w kwestii grafiki. Doczekała się zresztą nadal świetnie wyglądającej, zremasterowanej wersji wydanej w tym roku na PS4 i PC. Ostre dialogi, konieczność główkowania, czarny humor i ciekawa historia. Całość osadzona w klimacie gangów motocyklowych. Warto się zainteresować!

3. Excitebike (1984, NES)

Fakt, graliśmy w Excitebike dużo później, na klonach konsoli Nintendo, ale gra sama w sobie pozostawała bez zmian. Excitebike to taki pradziadek Mad Skills Motocross. Wypełniony po brzegi stadion fanów, stojący łokieć w łokieć rywale, wielkie skoki i Ty walczący o zwycięstwo. Przynajmniej tak wyglądało to w naszych głowach. A w praktyce było tak:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

2. TT Superbikes (2005, PS2)

Pełna nazwa brzmiała Suzuki TT Superbikes: Real Road Racing i jest szansa, że nie spotkaliście się z tą mało popularną grą wydaną w 2005 roku na PS2. Nawet jak na tamte czasy grafika była mocno przeciętna, a motocyklistów przyciągała co najwyżej popularna marka. Ale, w praktyce okazało się, że to jedna z lepszych gier motocyklowych ówczesnej generacji konsol. Wymagająca, posiadająca świetną fizykę i rewelacyjnie oddająca poczucie prędkości.

1. Superbike 2001 (2001, PC)

Kiedy głos mówił EA Sport – to the game, a później pojawiało się intro – po plecach przechodził dreszcz. Jedna z lepszych gier wideo o motocyklowej tematyce skupiała się w okół także jednego z lepszych okresów dla World Superbike. Oparta o sezon 2000 WSBK, gra posiadała licencję na zawodników, motocykle i tory. To ogromna baza wiedzy, z opisami, specyfikacjami technicznymi itp. A na to wszystko świetny gameplay. Nie bez powodu Superbike 2001 zebrał świetne oceny, które utrzymują się do dziś:

A jaka jest Wasza lista Top5 motocyklowych gier wideo? Dajcie znać w komentarzach!

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%