Top5 najlepszych gier motocyklowych. Lista w wersji oldchool

Macie swoje ulubione, oldchoolowe gry wideo o tematyce motocyklowej? My mamy! Dzisiaj lista Top5 najlepszych gier motocyklowych. 

Ahh, te zmarnowane godziny przed telewizorem. Gra na zmianę z kolegą albo walka na podzielonym ekranie. Dzisiaj krótka lista pięciu oldchoolowych gier o tematyce motocyklowej, w które graliśmy w czasach młodości. Kolejność w sumie losowa, a nie wszystkie gry bardzo stare. Wszystkie za to rewelacyjne:

5. Road Rush (1991, Genesis)

Bezsensownie wciągający Road Rush to klasyka gatunku. Wydana w 1991 roku na Segę Genesis gra doczekała się kilku inkarnacji na innych platformach, ale to oryginał Road Rusha najbardziej zapadał w pamięć. Ogólnie rzecz ujmując chodziło o jazdę na wprost i uderzenia przeciwników. Road Rusha można bez problemów emulować na PC. Teraz, niestety, nudzi się po 2. minutach…

4. Full Throttle (1995, PC)

Przygodówka point-and-click wyprodukowana przez LucasArts swego czasu urywała głowę w kwestii grafiki. Doczekała się zresztą nadal świetnie wyglądającej, zremasterowanej wersji wydanej w tym roku na PS4 i PC. Ostre dialogi, konieczność główkowania, czarny humor i ciekawa historia. Całość osadzona w klimacie gangów motocyklowych. Warto się zainteresować!

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

3. Excitebike (1984, NES)

Fakt, graliśmy w Excitebike dużo później, na klonach konsoli Nintendo, ale gra sama w sobie pozostawała bez zmian. Excitebike to taki pradziadek Mad Skills Motocross. Wypełniony po brzegi stadion fanów, stojący łokieć w łokieć rywale, wielkie skoki i Ty walczący o zwycięstwo. Przynajmniej tak wyglądało to w naszych głowach. A w praktyce było tak:

2. TT Superbikes (2005, PS2)

Pełna nazwa brzmiała Suzuki TT Superbikes: Real Road Racing i jest szansa, że nie spotkaliście się z tą mało popularną grą wydaną w 2005 roku na PS2. Nawet jak na tamte czasy grafika była mocno przeciętna, a motocyklistów przyciągała co najwyżej popularna marka. Ale, w praktyce okazało się, że to jedna z lepszych gier motocyklowych ówczesnej generacji konsol. Wymagająca, posiadająca świetną fizykę i rewelacyjnie oddająca poczucie prędkości.

1. Superbike 2001 (2001, PC)

Kiedy głos mówił EA Sport – to the game, a później pojawiało się intro – po plecach przechodził dreszcz. Jedna z lepszych gier wideo o motocyklowej tematyce skupiała się w okół także jednego z lepszych okresów dla World Superbike. Oparta o sezon 2000 WSBK, gra posiadała licencję na zawodników, motocykle i tory. To ogromna baza wiedzy, z opisami, specyfikacjami technicznymi itp. A na to wszystko świetny gameplay. Nie bez powodu Superbike 2001 zebrał świetne oceny, które utrzymują się do dziś:

https://www.youtube.com/watch?v=ImU50WMUotc

A jaka jest Wasza lista Top5 motocyklowych gier wideo? Dajcie znać w komentarzach!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button