Top 5: Najlepszy skuter/motocykl 125 dla początkujących kobiet

Absolutnie nie podejrzewajcie nas o dyskryminację płci pięknej – po prostu drogie Panie najczęściej wybierają skutery i motocykle, które będą delikatne w obyciu, proste w prowadzeniu i bez zbędnej nadwagi. Jednocześnie muszą mieć to coś w oczach.

By ułatwić wybór Skuterowo.com przejrzało propozycje rynkowe sezonu 2015. Bierzemy pod uwagę pojazdy fabrycznie nowe z różnych przedziałów cenowych w myśl zasady – ma być bezobsługowe, chyba, że są wśród nas Panie, które uwielbiają zapach smaru.

Vespa 946 ABS/ASR: Co tu dużo mówić – skuter marzenie. Nówka sztuka kosztuje prawie 40 000 PLN. Jednak design jest totalnie porażający. To argument za sprawą którego można przemilczeć taką cenę.

Zipp VZ-1 125: Przenosimy się na nieco inny biegun. To ekonomiczna półka cenowa – 5000 PLN. Wyglądem może nie poraża, ale ma wszystko to, co powinien mieć. Niewielka masa własna i nisko osadzona kanapa sprawia, że ten motocykl prowadzi się niezwykle łatwo i przyjemnie. Na pochwałę zasługuje miękkie zawieszenie. Konstrukcja prosta jak budowa cepa przez to mało awaryjna. Mała paleta kolorystyczna, jednak czarny nam bardziej przypada do gustu.

Yamaha Tricity 125: A co to właściwie jest? Zabawna konstrukcja, prawda? Trójkołowy skuter na prawo jazdy B za 15 000 PLN. Wbrew pozorom nie jest to duża kobylasta konstrukcja. Jeździ się niezwykle łatwo, zwłaszcza w zakręcie. Masa własna nie ma tutaj zbytniego znaczenia, bowiem za sprawą trzech kół nie jest odczuwalna. Wygląd Yamahy Tricity zwraca na siebie uwagę i naprawdę pasuje do wszystkiego. Nawet szpilek i gustownej apaszki.

Junak 123 – niezawodne i tanie, jednak bez designerskiego szaleństwa. Cena 5349 PLN. Typowy miejski neked bez zbędnych ozdobników, który nie udaje niczego czym nie jest.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Romet Ogar Caffe 125: Oryginalne, prawda? Nawiązuje do starych, najlepszych motocyklowych tradycji. Uważamy, że kobieta na takim motocyklu wyglądałaby świetnie. Tak samo jak w przypadku wcześniej omawianego Zippa VZ-1 125 znajdziemy tutaj nisko osadzoną kanapę i środek ciężkości. Cena? 

cdn…

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

3 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button