Top 5: Najlepszy skuter/motocykl 125 dla początkujących kobiet

Absolutnie nie podejrzewajcie nas o dyskryminację płci pięknej - po prostu drogie Panie najczęściej wybierają skutery i motocykle, które będą delikatne w obyciu, proste w prowadzeniu i bez zbędnej nadwagi. Jednocześnie muszą mieć to coś w oczach.

By ułatwić wybór Skuterowo.com przejrzało propozycje rynkowe sezonu 2015. Bierzemy pod uwagę pojazdy fabrycznie nowe z różnych przedziałów cenowych w myśl zasady - ma być bezobsługowe, chyba, że są wśród nas Panie, które uwielbiają zapach smaru.

Vespa 946 ABS/ASR: Co tu dużo mówić - skuter marzenie. Nówka sztuka kosztuje prawie 40 000 PLN. Jednak design jest totalnie porażający. To argument za sprawą którego można przemilczeć taką cenę.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Zipp VZ-1 125: Przenosimy się na nieco inny biegun. To ekonomiczna półka cenowa - 5000 PLN. Wyglądem może nie poraża, ale ma wszystko to, co powinien mieć. Niewielka masa własna i nisko osadzona kanapa sprawia, że ten motocykl prowadzi się niezwykle łatwo i przyjemnie. Na pochwałę zasługuje miękkie zawieszenie. Konstrukcja prosta jak budowa cepa przez to mało awaryjna. Mała paleta kolorystyczna, jednak czarny nam bardziej przypada do gustu.

Yamaha Tricity 125: A co to właściwie jest? Zabawna konstrukcja, prawda? Trójkołowy skuter na prawo jazdy B za 15 000 PLN. Wbrew pozorom nie jest to duża kobylasta konstrukcja. Jeździ się niezwykle łatwo, zwłaszcza w zakręcie. Masa własna nie ma tutaj zbytniego znaczenia, bowiem za sprawą trzech kół nie jest odczuwalna. Wygląd Yamahy Tricity zwraca na siebie uwagę i naprawdę pasuje do wszystkiego. Nawet szpilek i gustownej apaszki.

Junak 123 - niezawodne i tanie, jednak bez designerskiego szaleństwa. Cena 5349 PLN. Typowy miejski neked bez zbędnych ozdobników, który nie udaje niczego czym nie jest.

Romet Ogar Caffe 125: Oryginalne, prawda? Nawiązuje do starych, najlepszych motocyklowych tradycji. Uważamy, że kobieta na takim motocyklu wyglądałaby świetnie. Tak samo jak w przypadku wcześniej omawianego Zippa VZ-1 125 znajdziemy tutaj nisko osadzoną kanapę i środek ciężkości. Cena? 

cdn...

3 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button