Marka Zipp odsłania nową kolekcję motocykli i skuterów 125 ccm

Zipp zapowiada dość przełomowy sezon. Nie tylko ze względu na zmianę przepisów o 125 ccm, ale przede wszystkim za sprawą zupełnie nowej kolekcji przewidzianej na sezon 2015. Zmiany dotyczą wszystkich segmentów pojemności.

Najważniejsze premiery zostały wyposażone w silniki o pojemności skokowej 125 ccm. Portfolio motocykli zawiera 7 nowych pojazdów. Uzupełniono ją o kolekcję 4 nowych skuterów na prawo jazdy B. W gamie pięćdziesiątek nadal gości Zipp Parco, Zipp Otis oraz Tops. Należy dostrzec też elektryczną nowość o nazwie Volteno, do którego prowadzenia wystarczy dowód osobisty, albo karta motorowerowa/prawo jazdy AM.

Kolekcja motorowerów 2015 zawiera teraz jedynie trzy propozycje. Wśród nich nowy Zipp Pro RS50 oraz budżetowy ZIPP JZV-50.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

5 opinii

 1. Miałem ich skuter Quantum który bardzo chciał mnie zabić. Jakim trzeba być dziadem żeby taką nędzę wprowadzać na rynek, kto pozwala na jazdę na tym, gdzie jest kontrola jakości? jak można najważniejszy element nośny wykonać z tak marnego materiału? Do zippa wystartowałem tylko z gębą bo szybko mnie zgasili bo miałem w skuterze większy cylinder niż 50ccm. Ale w niedzielę byłem w Hipermarkecie i tam stały skutery zipp 125ccm, z czystej ciekawości zerknąłem na te elementy nośne i włosy mi dęba stanęły, wszystkie elementy nośne były identyczne jak te w skuterze 50ccm, sztyca to ta sama śmieszna rurka, półka do której są przykręcone amortyzatory ten sam anemiczny odlew, a może ktoś myśli że skuter który będzie jechał około 100km/h po polskich dziurawych drogach ma większą średnicę lag i całych amortyzatorów? nic bardziej mylnego ta sama nędza co w 50ccm, choć amortyzatory się co prawda nie połamały i nie było z nimi żadnych problemów, ale najważniejsze elementy to zmęczyły się po mniej niz 10tyś km, tu są fotki sztycy

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b65b824bc13e0317.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5568795b571f4cdb.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4b6555d5fe15f62.html

  sztyca została dorobiona z litej stali, żeby była nie do złamania, ale co z tego ja po dorobieniu tej sztycy skuter może przejechał z 2tyś km i zmęczył się kolejny element nośny

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a29d0ebb795db7d9.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a30e6964b879216b.html

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/955d836acb272a9e.html

  Nic dobrego to nie wróży. Aha nigdy nie stawiałem skutera na koło itp zwyczajnie jeździłem z prędkościami około 80km/h

 2. Ja miałem Torosa ( odłam Zippa) i przez chwilę miałem Quantum R-kę 2T. Powiem krótko, te przeglądy zerowe to fikcja, toros od samego początku nie odpalał bo przy lagu linka od gazu (na pełnym otwarciu) się załamała i nic a nic nie odbijała, ponadto fajka od świecy nie była dobrze nawet wsadzona.Zipp wykonaniem też nie świecił , od startu śrubek brakowało przy plastikach bo po prostu się nie schodziły równo.Dużo mankamentów w obydwu skuterach , jak ktoś kumaty to ogarnie małym kosztem, ale niestety trzeba się nastawić na ciągłe dłubanie.

 3. entre1978, co tam ZIPP, jak masz takiego ślicznego molosa 😉
  Daj więcej fot pieseczka, bo naprawdę jest piękny 😉

 4. He, na tych zdjęciach to szczeniak, do dziś troche psina urosła, sąsiadka mówi że mają podobnych rozmiarów jałówkę :). A tak na poważnie to taki mój pupil, rasy Cane Corso jego ojciec to jedyny w polsce mistrz świata z 2010r. Psisko jest bajeczne , nigdy nie lubiłem żadnego psa tak jak tego. Służy do pilnowania podwórza , garażu , samochodów i oczywiście skutera. Jak ktoś poszukuje dużego silnego psa który za razem lubi dzieci, i ma takie podejście do życia że rodzina jest najważniejsza a całą resztę trzeba zjeść, to polecam rasę.

 5. Ha ha 😉 Dobrze napisane 😉

  Pamiętam, jak dobrych kilkanaście lat temu, gdy jeszcze jeździłem na wystawy psów, to Cane Corso się zaczęły pojawiać, szczególnie z wystawcami zza granicy. Mało kto wiedział, co to są w ogóle za psy, a wyglądem naprawdę budziły (i nadal budzą) respekt.
  A to takie kochane psiska, nawet do dzieci.

  Ucałuj ode mnie Twoją psinę w nos 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button