Aktualnie czytasz:
Test Zipp Quantum Tour i Otis 4T: Który wybrać?

Dziś Skuterowo.com pokazuje Wam z bliska dwie, najnowsze propozycje od Zipp - Otis i Quantum Tour. Dwa nieco odmienne sprzęty. Tylko który tak naprawdę wybrać? Wszystko zależy od Waszych potrzeb i ilości wolnej kasy.

Ten mniejszy - to koszt nieco ponad 2000 PLN. Z kolei do Toura trzeba dołożyć drugie tyle. Różnice widać gołym okiem. Chodzi nie tylko o rozmiary, ale również o wyposażenie. Jasne, że Quantum też będzie wygodniejszy dzięki dużej kanapie i podłodze. Lepiej jego konstrukcja też chroni przed wiatrem. O Otisie nie można tego powiedzieć.

To konstrukcja rozmiarów Vapora, można powiedzieć, że w miarę komfortowo będzie nim w miarę wygodnie jeździć nie więcej, niż półtora człowieka. Zipp Quantum Tour może się też pochwalić fajnymi dodatkami - elektroniczną deską rozdzielczą, światłami Led i podwójnym reflektorem z przodu. Jego nazwa w oczywisty sposób wskazuje na atrybuty turystyczne. Spory schowek pod kierownicą i seryjny kufer w zestawie. Tym można się wybrać gdzieś za miasto i nie narzekać na każdym kilometrze. Otis z kolei jest idealny na miasto. To mistrz szybkich akcji - podjechać do pracy, po drodze załatwić kilka rzeczy w centrum, potem pojechać na małe zakupy i do domu. Jest bardzo łatwy do opanowania w korkach dzięki małej masie.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

20130622-img_1930Quantum to już większe bydle. To nie znaczy, że nie da się nim śmigać między autami. Jest to odrobinę trudniejsze - skuter ma więcej sadełka i większą wagę. Coś za coś. Co łączy oba Zippy? Jakoś wykonania. Jest kompromisowa - nie znajdziecie tutaj jakiś meeega niedoróbek, ale też nie można porównywać tych sprzętów z Japońcami czy Europyjczykami. Za to dostajemy w miarę dobrą cenę. Kolejna rzecz ze wspólnym mianownikiem to silniki. Jeden i drugi ma pod siedzeniem zamontowaną jednostkę czterosuwową. Oba palą nieco ponad 2 L na każdą stówkę. I o ile ze spalania będziemy zadowoleni to z osiągów już niekoniecznie. Ciężko wygląda to zwłaszcza u spasionego Quantuma. Przytyć musiał, aby zapewnić komfort dłuższych podróży.

[nggallery id=141]

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jednak który skuter wybrać? To zależy jakie stawiacie przed nimi zadania. Czy chcecie tanią i ekonomiczną propozycję pod nazwą Otis czy nieco większą maszynę nadającą się do wyjazdu za miasto sygnowaną jako Quantum Tour.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
7 Komentarze

Podziel się opinią

lub