#TAKTRZAŻYĆ – trzeci odcinek z Łukaszem Wierciochem już za nami!

To była ogromna dawka niezbędnej wiedzy dla wszystkich!

W skrócie
 • Odcinek numer trzy już za nami!
 • Gościem studia live w RRMoto był Łukasz Wiercioch
 • O przetrwaniu, pracy w TOPR, sytuacjach kryzysowych i poradach, które się wam przydadzą - transmisja dostępna jest na naszym kanale YouTube

Kolejny, a dokładnie trzeci odcinek serii #TAKTRZAŻYĆ przechodzi już do historii. Wczoraj w RRMoto gościliśmy niezwykłą osobę, która nie tylko niesie pomoc w górach, ale również szkoli, uczy, edukuje i doskonale wie, jak zachować się w bardzo trudnych warunkach. Poznajcie Łukasza Wierciocha.

21 marca 2024 roku w salonie RRMoto w Warszawie w studiu #TAKTRZAŻYĆ naszym rozmówcą był Łukasz Wiercioch, który jest czynnym ratownikiem TOPR, a przez 10 okrągłych lat bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne jako pierwszy wyskakiwał z helikoptera do poszkodowanych. To tylko jedna z wielu misji, którą pełnił, bo jeśli akurat nie był potrzebny “Sokole” to niósł pomóc w jaskiniach przy pomocy materiałów wybuchowych. W ten sposób torował drogę i docierał do uwięzionych. Jeżeli znajdzie wolną chwilę to szkoli w górskich warunkach żołnierzy GROM, AGAT, FOR-MOZA oraz pilotów 56 Pułku Śmigłowców Bojowych szkolenia dla AT Kraków. Dodatkowo jest instruktorem pierwszej pomocy EFR i uczestnikiem ćwiczeń wojskowych ANAKON-DA 2016.

Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczęła się transmisja live, a wszyscy zgromadzeni przed ekranami, ale również obecni w salonie RRMoto rozpoczęli wyjątkową podróż z Łukaszem, która rozpoczęła się wysoko w Tatrach i wielokrotnie prowadziła do najniższych dolin, ale również pod ziemię.

Najważniejsze informacje:

 1. Odcinek trzeci serii #TAKTRZAŻYĆ już za nami – gościem studio live w salonie RRMoto w Warszawie był Łukasz Wiercioch, który jest czynnym ratownikiem TOPR, pirotechnikiem jaskiniowym i instruktorem przetrwania w górach, który szkoli żołnierzy GROM, AGAT oraz FOR-MOZA.
 2. Nasz rozmówca podzielił się potężną dawką wiedzy fundamentalnej, która przyda się zarówno podczas jazdy motocyklem, jak i w codziennym życiu.
 3. Wpadłeś motocyklem do rzeki? Jesteś odwodniony? Masz udar? Nie panikuj! Łukasz radzi jak zachować się w ekstremalnie trudnych sytuacjach.

O programie #TAKTRZAŻYĆ przeczytasz tutaj:

#TAKTRZAŻYĆ – zupełnie nowy program rusza już jutro!

O przetrwaniu, pracy w TOPR, szkoleniach, odmrożeniach, odwodnieniach i nie tylko

Łukasz Wiercioch to człowiek od zadań specjalnych i dokładnie takie też pytania zostały przygotowane przez Wonsa i Pietrka, którzy z osoby o ogromnym doświadczeniu i wiedzy nabytej przez wiele lat pracy oraz szkoleń chcieli wyciągnąć mnóstwo ważnych informacji oraz porad, które mogą przydać się wam zarówno w życiu codziennym, jak i również jeżdżąc na motocyklu. Nasz motocyklowy format nie oznacza jednak tego, że prawie
2-godzinna rozmowa ograniczona została jedynie do tematów związanych jedynie z jednośladami. Nic bardziej mylnego – już kilkukrotnie zaznaczaliśmy, że seria #TAKTRZAŻYĆ dotyczyć będzie tematów motocyklowych i około motocyklowych. Wobec tego w naszej wczorajszej rozmowie nie zabrakło przede wszystkim tematów ważnych i kluczowych również dla wszystkich fanów śnieżnego szaleństwa. Warto dodać, że na wizji Łukasz posługując się Kacperkiem pokazał oraz objaśnił zasadę działania lawinowego ABC.

OCINEK NUMER 1 – HISTORIA JEDNOŚLAD.PL JAKIEJ NIE ZNACIE!

Dodatkowo dzięki ogromnemu doświadczeniu Łukasza poznaliśmy wiele ciekawych i wyjątkowo przydatnych porad, które mogą przydarzyć się wam zarówno podczas jazdy na motocyklu, jak i wybierając się na pieszą wycieczkę. Odmrożenia, odwodnienia, kontuzje, upadki to sytuacje, które spotkać mogą nas każdego dnia, a w kwestii poprawnego zachowania informacje przekazane przez ratownika TOPR są zdecydowanie wiedzą fundamentalną. Dodatkowo poparta jest ona przeogromnym doświadczeniem nabytym w różnych warunkach na przestrzeni lat.

Pewnego typu rozmowy edukacyjne powinny być systematycznie przeprowadzane w szkołach i mamy wrażenie, że spotkanie z Łukaszem Wierciochem powinniśmy zaliczyć właśnie do tych, które są konieczne. Zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, oglądających, spacerowiczów czy motocyklistów. Posiadanie wiedzy na temat tego jak zachować się w sytuacjach kryzysowych realnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i zwiększy szanse na przetrwanie. Zresztą, nie zamierzam wam w tym artykule jednoznacznie zdradzać wszystkich smaczków, którymi z Pietrkiem i Wonsem podzielił się nasz rozmówca, ale na pewno warto jest nadrobić zaległości i obejrzeć odcinek numer trzy. Aktualnie dostępny jest na platformie YouTube, ale niebawem trafi również w formie podcastu na Spotify. Zapraszamy!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Koniecznie obejrzyj odcinek 3 z Łukaszem Wierciochem:

#TAKTRZAŻYĆ

#TAKTRZAŻYĆ to zupełnie nowa seria, której jeszcze w Polsce nie było. Przygotowaliśmy dla was cotygodniowy cykl spotkań z wyjątkowymi osobami, których gościć będziemy w naszym studio live w RRMoto w Warszawie przy ulicy Sójki 37. Tam spotykać się będziemy w każdy czwartek o godzinie 20:00, aby wspólnie porozmawiać na tematy zarówno motocyklowe, jak i te, które niekoniecznie mogą ich dotyczyć. Sami zauważycie jednak pewną zależność, że każdy gość będzie miał dla was garść naprawdę genialnych informacji, które z pewnością wykorzystacie zarówno w życiu codziennym, jak i przemierzając kilometry waszym jednośladem.

ODCINEK NUMER 2 – O PRZETRWANIU NA MOTOCYKLU Z NAVALEM!

Garść informacji o programie #TAKTRZAŻYĆ:

 • KIEDY? Każdy czwartek o godzinie 20:00 (z wyjątkami)
 • GDZIE? RRMoto w Warszawie przy ulicy Sójki 37
 • DLA KOGO? Dla wszystkich chętnych
 • W JAKIEJ FORMIE? Live z udziałem publiczności
 • TRANSMISJA? YouTube – Jednoślad.pl: Motocykle i Skutery
 • KTO POPROWADZI? Tobiasz Kukieła i Piotr Ganczarski
 • KTO BĘDZIE GOŚCIEM? Lista jest długa i zawiera fantastyczne osoby – nie pożałujecie!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button