Motul
Aktualnie czytasz:
Start sezonu wyścigowego Ducati Toruń Motul Team
0

Pierwsza runda serii Alpe Adria na słowackim torze była trudna nie tylko dla zawodników, ale też dla ich mechaników. Wielomiesięczne przedsezonowe przygotowania poddane zostały próbie.

Dwóch reprezentantów toruńskiego zespołu - Daniel Bukowski i Maciej Ukleja - pojawiło się na Slovakia Ring. Obaj rywalizowali w klasie Superstock 1000 na Ducat Panigale R. Niestety niesprzyjające prognozy pogody okazały się trafne i wszystkie serie treningowe, kwalifikacje, a także sobotni wyścig odbyły się w ulewnym deszczu. Warunki były ciężkie, ale stabilne, co ułatwiło zespołowi odpowiednie przygotowanie motocykli do rywalizacji po mokrym torze. Daniel Bukowski, bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka, w sobotnich kwalifikacjach zajął trzecią lokatę, a to zapewniło mu start z pierwszego szeregu. Wyścig od samego początku przebiegał po myśli całego teamu. Michal Prasek wraz z Danielem jechali tempem o 0,5 sekundy szybszym od trzeciego zawodnika. Niestetety gdy Buła uzyskał już dwusekundową przewagę, na dwa okrążenia przed metą pompa paliwa w jego motocyklu uległa awarii. Nasz zawodnik tylko dojechał do mety. Zwycięstwo przypadło Czechowi.

Doświadczenie i strategia miały decydujące znaczenie w niedzielnym wyścigu. Inne warunki na torze, który wreszcie wysechł, sprawiły, że nie było możliwości optymalnego ustawienia motocykli i utrudniało to zadanie stojące przed Danielem Bukowskim. Mimo tego Polak zajął wysoką czwartą lokatę, a także zebrał cenne doświadczenia na nowym motocyklu. Cieszy nas również zwycięstwo Ducati Panigale prowadzonej przez Słowaka Jaroslaca Cernego.

Dariusz Małkiewicz – manager Ducati Toruń Motul Team

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

„Szkoda pierwszego wyścigu, w którym Daniel miał tak dużą przewagę. Wspaniale ustawiony motocykl, świetne opony Dunlop, które spisały się doskonale - wszystko było na dobrej drodze do zwycięstwa, lecz niestety zabrakło szczęścia. Cóż, to jest sport. W drugim wyścigu zabrakło nam optymalnych ustawień na suchy tor, ponieważ cały weekend padał deszcz. Ale nie składamy broni i już przygotowujemy się do najbliższej rundy Mistrzostw Polski w Poznaniu”.

Daniel Bukowski – zawodnik Ducati Toruń Motul Team

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

„Bardzo szybko wysunąłem się na czoło w pierwszym wyścigu, gdyż czułem się świetnie w mieszanych warunkach. Niestety nie udało się dojechać do mety w czołówce. Bardzo żałuję, bo nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego początku sezonu. W niedzielnym wyścigu udało mi się dobrze wystartować, ale nie miałem prędkości w zakrętach i zacząłem tracić pozycje. Bez treningów na suchym torze nie mieliśmy szans na idealne ustawienia motocykla. Dojechałem jednak na czwartym miejscu i zgarnąłem punkty w klasyfikacji generalnej Alpe Adria.”

Intensywna runda na Słowacji za nami i Ducati Toruń Motul Team przenosi się do Poznania. Tu w weekend 21-22 maja będzie miała miejsce pierwsza w tym sezonie runda MMP (Motocyklowych Mistrzostw Polski). Zapraszamy kibiców w czerwonych koszulkach i z flagami Ducati na trybuny. Nie może was tam zabraknąć. Wielkie wspólne kibicowanie Ducati Toruń Motul Team już w najbliższy weekend.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%