Start sezonu wyścigowego Ducati Toruń Motul Team

Pierwsza runda serii Alpe Adria na słowackim torze była trudna nie tylko dla zawodników, ale też dla ich mechaników. Wielomiesięczne przedsezonowe przygotowania poddane zostały próbie.

Dwóch reprezentantów toruńskiego zespołu - Daniel Bukowski i Maciej Ukleja - pojawiło się na Slovakia Ring. Obaj rywalizowali w klasie Superstock 1000 na Ducat Panigale R. Niestety niesprzyjające prognozy pogody okazały się trafne i wszystkie serie treningowe, kwalifikacje, a także sobotni wyścig odbyły się w ulewnym deszczu. Warunki były ciężkie, ale stabilne, co ułatwiło zespołowi odpowiednie przygotowanie motocykli do rywalizacji po mokrym torze. Daniel Bukowski, bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka, w sobotnich kwalifikacjach zajął trzecią lokatę, a to zapewniło mu start z pierwszego szeregu. Wyścig od samego początku przebiegał po myśli całego teamu. Michal Prasek wraz z Danielem jechali tempem o 0,5 sekundy szybszym od trzeciego zawodnika. Niestetety gdy Buła uzyskał już dwusekundową przewagę, na dwa okrążenia przed metą pompa paliwa w jego motocyklu uległa awarii. Nasz zawodnik tylko dojechał do mety. Zwycięstwo przypadło Czechowi.

Doświadczenie i strategia miały decydujące znaczenie w niedzielnym wyścigu. Inne warunki na torze, który wreszcie wysechł, sprawiły, że nie było możliwości optymalnego ustawienia motocykli i utrudniało to zadanie stojące przed Danielem Bukowskim. Mimo tego Polak zajął wysoką czwartą lokatę, a także zebrał cenne doświadczenia na nowym motocyklu. Cieszy nas również zwycięstwo Ducati Panigale prowadzonej przez Słowaka Jaroslaca Cernego.

Dariusz Małkiewicz – manager Ducati Toruń Motul Team

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

„Szkoda pierwszego wyścigu, w którym Daniel miał tak dużą przewagę. Wspaniale ustawiony motocykl, świetne opony Dunlop, które spisały się doskonale - wszystko było na dobrej drodze do zwycięstwa, lecz niestety zabrakło szczęścia. Cóż, to jest sport. W drugim wyścigu zabrakło nam optymalnych ustawień na suchy tor, ponieważ cały weekend padał deszcz. Ale nie składamy broni i już przygotowujemy się do najbliższej rundy Mistrzostw Polski w Poznaniu”.

Daniel Bukowski – zawodnik Ducati Toruń Motul Team

„Bardzo szybko wysunąłem się na czoło w pierwszym wyścigu, gdyż czułem się świetnie w mieszanych warunkach. Niestety nie udało się dojechać do mety w czołówce. Bardzo żałuję, bo nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego początku sezonu. W niedzielnym wyścigu udało mi się dobrze wystartować, ale nie miałem prędkości w zakrętach i zacząłem tracić pozycje. Bez treningów na suchym torze nie mieliśmy szans na idealne ustawienia motocykla. Dojechałem jednak na czwartym miejscu i zgarnąłem punkty w klasyfikacji generalnej Alpe Adria.”

Intensywna runda na Słowacji za nami i Ducati Toruń Motul Team przenosi się do Poznania. Tu w weekend 21-22 maja będzie miała miejsce pierwsza w tym sezonie runda MMP (Motocyklowych Mistrzostw Polski). Zapraszamy kibiców w czerwonych koszulkach i z flagami Ducati na trybuny. Nie może was tam zabraknąć. Wielkie wspólne kibicowanie Ducati Toruń Motul Team już w najbliższy weekend.

Inne publikacje na ten temat:

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button