Sprzedaż motocykli w Polsce 2018: Yamaha numerem 1 wśród marek premium

Według raportu „Pierwsze rejestracje na podstawie danych CEP (MSW)” Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2017 roku Yamaha kolejny raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród marek premium w zestawieniu sprzedaży motocykli powyżej 125 cm3. Łączny wynik sprzedanych motocykli i skuterów Yamaha w tej kategorii wyniósł 1503 sztuki.

Do najpopularniejszych modeli w gamie marki w zeszłym roku należały dwa motocykle o pojemności 700 cm3 – wszechstronny naked MT-07 i sportowo-turystyczny Tracer 700. Oba jednoślady zdobyły wspólnie tytuł bestsellera w Polsce, odnotowując wzrost sprzedaży o 16,8% w porównaniu do roku 2016. Liderem sprzedaży w segmencie 125 cm3 w gamie marki został dynamiczny i praktyczny NMAX125 o oryginalnej stylistyce. Jego sprzedaż w zeszłym roku wzrosła o 13%.

Yamaha posiada w swojej ofercie niezwykle szeroką gamę motocykli i skuterów, która zachęca klientów do przesiadania się z pojazdów o pojemnościach 125 cm3 na większe jednoślady. Świetnie sprawdzają się tutaj motocykle z gamy MT dostępne w pełnym zakresie pojemności, a wśród nich m.in. MT-03, MT-07 czy motocykl przeznaczony już dla doświadczonych kierowców – MT-09, numer trzy w sprzedaży Yamahy w 2017 roku.

Kolejnym sukcesem marki Yamaha nad Wisłą w 2017 roku jest wzrost sprzedaży motocykli crossowych o 25% w porównaniu z jeszcze wcześniejszym sezonem, co jest wynikiem zaangażowania się importera w eventy dedykowane tym jednośladom. Na uwagę zasługuje również sprzedaż 335 egzemplarzy motorowerów o pojemności 50 cm3, co się przekłada na coraz większą obecność Yamahy na rynku dostawców cateringowych.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Również w tym roku Yamaha zamierza utrzymać topową pozycję na polskim rynku. „W nowy sezon wchodzimy z gamą ekscytujących nowości – drugich generacji bestsellerowego MT-07 oraz sportowego turystyka Tracer 900, który jest dostępny w wersjach standardowej i przeznaczonej na dalekie trasy GT, a także MT-09 w ekskluzywnej wersji SP oraz odmienionego skutera XMAX 125. Do rodziny Yamahy dołączył także rewolucyjny, trójkołowy Niken, który wprowadza do świata motocykli zaawansowaną technologię dwóch niezależnie pochylanych przednich kół (LMW) i całkowicie nowe doznania z jazdy” – mówi Wioletta Filipowska, Brand Sales Manager PTW Division Yamaha Motor – Oddział w Polsce.

Pełna oferta jest dostępna na stronie www.yamaha-motor.pl.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button