Skuterowo.com w Radiu Plus

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się finał akcji Ja w Korkach nie Stoję (więcej o imprezie), której inicjatorem jest Skuterowo.com i Scooterland Warszawa. Przez kilka minut na antenie Radia Plus przy okazji rozmów o zakończeniu tegorocznego sezonu i pierwszego etapu naszej inicjatywy mogliśmy porozmawiać o istocie skutera na polskich drogach. O kwestiach związanych z bezpieczeństwem, prawem i wizerunkiem. To zaproszenie okazało się świetną okazją do promowania skutera jako pragmatycznego środka transportu.

[display_podcast]

Podsumowanie akcji Ja w Korkach nie Stoję i zakończenie sezonu Skuterowo.com 2010.


Czas:
02.10.2010 (sobota)
Godzina 15.00
Miejsce:
ul. Modlińska 103A, Warszawa
Wstęp: Wolny
Atrakcje: Grill, Darmowe gadżety, konkursy z nagrodami, konsultacje techniczne, jazdy testowe, wyprzedaże do -70%.

Zobacz wszystkie informacje na temat imprezy.

Fot.: Radio Plus

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

14 opinii

 1. Fajnie ze Leszek udzielil wywiadu w radiu ogolno krajowym.Szkoda tylko ze nie promowal skterow pozytywnie. Na koncu przedstawienie ze 80 % ludzi odblokowuje swoje maszyny by lamac prawo jest wedlug mnie zlym marketingiem.

  Nawet jesli tak jest to nie uwazam by bylo to cos az tak zlego.Jadac czesto 40 km/h mozna wystawic sie na niebezpieczenstwo wieksze niz jadac 60-70 gdy warunki i znaki na to pozwalaja.

 2. Zamiast lipca miało być listopada. Narzędzie jest dobre, godne jeszcze większego promowania. Niestety – mi chodzi tu o martwe prawo, to jest bolączką, a nie sam fakt odblokowywania:)

 3. Jesli prawo nie bylo by martwe to czy bylo by wtedy nam wszystkim latwiej ? Jestes za zniesieniem tego prawa czy tez uwazasz ze lepiej jak prawo nie bylo by martwe i ludzie musieli by posiadac uprawnienia ?

  Ja rowniez uwazam ze radio to dobry pomysl promocji. Moze jakis wywiad na wiosne 2011 ? :))

 4. Tak ale wtedy to nie jest kwestia “martwego prawa”, a wprowadzenia bardziej logicznych przepisów.
  Prawo martwe – to prawo nieegzekwowane – jakby egzekwowano, to byśmy wszyscy jeździli 45 km/h… czyli wolniej niż niejeden rower, ale za to jako posiadacze prawa jazdy (młodzi będą mogli się pochwalić prawkiem). :P

  Tak nawiasem mówiąc w większości państw jest przepis, iż kierowca mający kat B prawa jazdy, może poruszać się motorami do 125 cm3 (stąd też takowe są tak samo popularne jak u nas owe śmieszne 50cm3),u nas natomiast mimo wprowadzenia planowanych zmian (które najprawdopodobniej wejdą), nadal utrzymywany jest bezsens w stylu “do 50 cm3 z ograniczeniem prędkości” mimo iż wydaje się, że wzrosną przy tym wymagania.

  To co – kierowca mający prawko B, nie potrafiłby jeździć 125 cm3 moto? Bez sensu… jak to w PL.

  Wracając do 50 cm3 – ja już zresztą kiedyś tym napisałem – szkolić dobrze, przesiewać jak na prawku normalnym, ale podnieść prędkość do 60 km… kiedyś tak było i nikt jakoś się nie zabijał co parę metrów… zresztą zabija nie prędkość, a brak umiejętności myślenia… jak ktoś nie będzie uważał na ulicy i nie będzie miał wyobraźni, to zabije się poruszając 20 km/h na hulajnodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button