Aktualnie czytasz:
Skuter, motorower lub motocykl nie odpala? Dlaczego?

Wiemy, nie ma nic gorszego, niż „humory” przedmiotów martwych. Skutery czasami potrafią być zawodne. Przyczyną braku chęci współpracy są często błahostki, może jednak się zdarzyć poważniejsza awaria. Jak sobie poradzić z najczęściej pojawiającymi się problemami i jak odpalić skuter?

Na Forum Skuterowo.com pojawia się wiele tematów tworzonych przez Użytkowników, których dopadło nieszczęście – „skuter nie pali” często można usłyszeć. W wielu przypadkach pojawiają się te same problemy. Jakie najczęściej przypadki zdarzają się najczęściej?

Skuter stał kilka dni, a teraz nie chce odpalić. Norma w tańszych modelach gaźnikowych, zwłaszcza z grawitacyjnym przepływem paliwa. Jednoślad przez te kilka dni pozbył się paliwa z układu zasilania. Benzyna wyparowała z gaźnika. Co w takiej sytuacji może okazać się pomocne? Cierpliwe „kopanie”. Szkoda akumulatora i rozrusznika. Lepiej od razu przejść na wersję nożną uruchamiana. Warto przy okazji używania kopki dynamicznie kręcić manetką gazu góra-dół-góra. Tłok musi wytworzyć wystarczające podciśnienie, aby „zassać” nową porcję paliwa i jednocześnie wypchnąć powietrze. Im więcej będziemy mieli paliwa w baku, tym ten proces będzie łatwiejszy. Łatwiej wówczas wytwarza się podciśnienie w przewodach paliwowych. 5 minut i po kłopocie.

Skuterowo.com również się z tym spotkało podczas zimowego przestoju testowego egzemplarza.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Skuter podczas zimnego startu nie chce wejść na obroty, albo gaśnie przy dodaniu gazu. To wina elektrozaworu ssania. Podczas pierwszych kilkunastu sekund automatyczne ssanie nie działa prawidłowo i podaje za bogatą, albo za ubogą mieszankę. Zdarza się to najczęściej w modelach niższej klasy cenowej. „Ten typ tak ma”. Pomóc zawsze może regulacja gaźnika i dynamiczne, naprzemienne dodawanie i ujmowanie gazu, aż do ustabilizowania się obrotów silnika. Pomocne jest pozostawienie skutera na wolnych obrotach przez około minutę. Potem w drogę.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Skuter na ciepłym silniku w ogóle nie odpala. Częsta przypadłość. Koniecznie mocno wciśnij hamulec i przekręć manetkę do połowy zakresu pracy. Jak tylko silnik zacznie „gadać” puszczaj gaz. Inaczej od razu pojedziesz, niekoniecznie tam gdzie chcesz.

Jestem początkującym właścicielem skutera. Rozrusznik nie działa. A wcisnąłeś klamkę hamulca? Niemal wszystkie skutery ze względów bezpieczeństwa wymagają uruchamiania podczas wciśniętego hamulca. Inny powód to rozłożona boczna podpora (nóżka). Również niemal wszystkie modele dla bezpieczeństwa milczą przy tym przeoczeniu.

Jaka jest Twoja reakcja?
47%
5%
7%
22 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Pavlo99
  29 kwietnia 2015 at 16:30

  Witam. Tez mam problem z odpalaniem skutera. Sprawdziłem i poprawilem świece, naladowałem akumulator skuter zapala na dotyk. Po zrobieniu kilku km skuter nie chciał palić ani z kopki ani startera. O co może chodzić ?

 • krystianekwpr
  29 marca 2016 at 16:41

  a jezeli skuter stał długo nie odpalany to czy akumulator mugł sam siąsć?/

 • Paweł.....
  14 maja 2016 at 16:20

  Cześć…
  Mam problem ze skuterem marki Romet 747 eco.
  Na chwilę położyłem skuter na ziemi i po około 1 min. Go podniosłem,
  I nie chciał zapalić i nie pali dalej…. Dolałem trochę paliwa i nic.
  Proszę o pomoc !!!

 • Dandynek16
  15 maja 2016 at 18:32

  Witam od niedawna posiadam skuter keeway Focus odkupilem od znajomego pochodził kilka dni ale od wczoraj odpala ale gdy dodasz mu gazu skuter gaśnie pojedzie kawałek i gasnie Proszę o pomoc i z góry dzięki

 • leon317
  25 sierpnia 2016 at 23:46

  zgadam się. tak musze jutro zrobić. ściagnąc siedzenie (nie przykreciłem) pociagnąć ogciągnąć ze 20 razy i wtedy dopiero kopać. wogóle to w gaźniku zapewne paliwa niema nic bo cieknie. właśnie mam jechać do mądrego żeby zrobił. Ale we foltrze jest. Może go zalałem a może pierścienie do p i na zimnym nie odpali. a może dam ciepłego powietrza do filtra z suszarki. hahaha. ognisko podpale. wezme na pycha. wk się zrobie czerwony i samozapłonem wysadze siebie i skuter. wypuszcze atomowy grzyb!

 • SEba
  19 września 2016 at 11:50

  Mam problem z skuterem po wymianie filtra powietrza zaczął słabnąć aż w końcu nie chciał zapalić świece zalewało kupiłem nową świecę i cały zestaw głowicę,cylinder,tłoczek pierścionki uszczelniające wszystko wymieniłem zrobiłem tak jak powinno być ustawiłem znak na T i ustawiłem luzy na ssącym 0,05 a na wydechowym 0,06 i po wymianie nadal nie chce odpalać . Co może być przyczyną ?

 • 7 lutego 2017 at 22:20

  Co może być powodem że skuter 4T Zipp nie odpala na minusowej temperaturze a w ciepłym garazu odpala od pierwszego razu

 • om
  19 lutego 2017 at 20:25

  Może szczury przegryzły przewody,lub gażnik zanieczyszcony.

 • JANUSZ
  2 listopada 2017 at 20:53

  witam. Mam pytanie posiadam skutera Yamasaki50 4T 2010r. Zkopki pali a z rozrusznika nie chce kręci i nic. O co może chodzić POMOCY.