Rekordowe ceny paliw na stacjach w Polsce: Już poniżej 5 PLN

Już pierwsze stacje benzynowe w Polsce oferują popularne 95 poniżej 5 PLN. Rekordzistą dzisiaj są “przymarketowe” dystrybutory w Gliwicach na ulicy Rybnickiej. Tam można dzisiaj tankować za 4.85 zł. Takich cen nie widzieliśmy od dawna.

Według ekspertów ropa na światowym rynku będzie nadal tanieć. Wkrótce cena za baryłkę osiągnie 80$ przez co główne polskie rafinerie – Orlen i Lotos nabywają ten surowiec dużo taniej, mogąc proporcjonalnie mniej żądać w hurcie od polskich stacji. To realnie przekłada się na cenę końcową, jaką wydajemy w kasie. Obniżki mają trwać według prognoz co najmniej do końca roku.

Specjaliści twierdzą, że ostatnie tąpnięcie na rynku ropy jest świetną okazją do zarobku zarówno przez rafinerie, jak i właścicieli stacji. Mimo spadku ceny ropy o 20%, obniżki detaliczne jest nieproporcjonalne oraz następują ze sporym opóźnieniem.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button