Aktualnie czytasz:
Rekordowe ceny paliw na stacjach w Polsce: Już poniżej 5 PLN
5

Już pierwsze stacje benzynowe w Polsce oferują popularne 95 poniżej 5 PLN. Rekordzistą dzisiaj są „przymarketowe” dystrybutory w Gliwicach na ulicy Rybnickiej. Tam można dzisiaj tankować za 4.85 zł. Takich cen nie widzieliśmy od dawna.

Według ekspertów ropa na światowym rynku będzie nadal tanieć. Wkrótce cena za baryłkę osiągnie 80$ przez co główne polskie rafinerie – Orlen i Lotos nabywają ten surowiec dużo taniej, mogąc proporcjonalnie mniej żądać w hurcie od polskich stacji. To realnie przekłada się na cenę końcową, jaką wydajemy w kasie. Obniżki mają trwać według prognoz co najmniej do końca roku.

Specjaliści twierdzą, że ostatnie tąpnięcie na rynku ropy jest świetną okazją do zarobku zarówno przez rafinerie, jak i właścicieli stacji. Mimo spadku ceny ropy o 20%, obniżki detaliczne jest nieproporcjonalne oraz następują ze sporym opóźnieniem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%