Prawo Jazdy kat. A na motocykl ze Skuterowo.com. Cz. 1

Sezon w pełni, mimo, że chwilowo pogoda na to nie wskazuje. Myślałeś o tym, aby przesiąść się na coś większego? No tak, chyba każdy o tym czasem myśli. Często samym ograniczeniem nie jest kwestia finansowa, lecz brak prawa jazdy. To nieco jest skomplikowane, jednak ze Skuterowo.com będziesz mógł się dowiedzieć jak zrobić prawo jazdy kategorii A krok po kroku.

Dlaczego teraz robić prawko na większy skuter? Ano choćby dlatego, bo wchodzą nowe regulacje w postaci nowej kategorii A2. Aby zdobyć pełnoprawne A będzie trzeba mieć ukończone 24 lata, lub “niższe” uprawnienia od co najmniej dwóch lat. Jeszcze nie jest za późno. Odbycie kursu w umiarkowanym tempie zajmie nam około miesiąca.

Podczas całej serii Prawo Jazdy A ze Skuterowo.com będziemy Wam pomagać na każdym etapie szkolenia i odpowiadać na kluczowe pytania:
Ile to kosztuje i jak wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy.
Czy słusznie nam się wydaje, że znamy przepisy ruchu drogowego i jak zdać egzaminy teoretyczne.
Dowiecie się też w jaki sposób prowadzone są zajęcia praktyczne i jak się podczas nich zachowywać, aby dobrze przygotować się do egzaminu wewnętrznego i państwowego.
Wreszcie podpowiemy Wam jak wygląda egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i jak zwiększyć swoje szanse na sukces. Za pierwszym razem.

Prawo Jazdy na Forum Skuterowo.com.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

9 opinii

 1. “bo wchodzą nowe regulacje w postaci nowej kategorii A1”

  No to Ci zagwozdka, A1 było “od zawsze” na sprzęty o pojemności do 125ccm i mocy 11kW i chyba jeszcze z przelicznikiem mocy na kilogram, ale to nieważne 😀

  Umiarkowane tempo w miesiąc?Oj chyba trochę więcej.

  A i jeszcze jedno: czy autor (w tym wypadku Leszkowski xD ) zdaje teraz kat. A? To tylko z ciekawości pytam.

  W razie co jakieś pytanie, ja mam jeszcze 4h na A do zrobienia, więc coś nie coś ogarniam jbc 😀

  Natomiast pomysł na artykuł o prawku jak najbardziej słuszny, róbmy A póki możemy 😀

 2. Vezyr nowe przepisy o kat A i ograniczenia wiekowe.
  Co do szybkości to są kursy w sobote i niedziele (wykłady po 5-7H dziennie).. wykłady załatwiasz w 2 soboty i niedziele a potem już tylko jazdy więc m-c to i tak bardzo dużo..

 3. Ja bym mógł robić prawko A dopiero od października,a wątpię czy pogoda na to pozwoli :/ Mówicie,że w miesiąc można się uwinąć ?

 4. W miesiąc to z palcem w nosie i to z egzaminem oczywiście jak ktoś dysponuje czasem wolnym.
  Do wyjeżdżenia jest 20 godzin i chyba 30 teorii. Teorie można machnąć w weekend ale jak ktoś ma B to szkoły jazdy nie wymagają uczestnictwa.
  Jazdy zrobiłem w niewiele ponad tydzień, po 2-3 godzinki dziennie.
  Na egzamin w Warszawie czeka się ok 3 tygodnie ale jak weźmie się najpierw teorię a potem praktykę, to wychodzi szybciej i ja miałem teorie po tygodniu (już zdana) a praktykę mam w przyszłym tygodniu.
  Jazdy zacząłem 5 lipca, 2 lipca jak dobrze pójdzie, będę miał zdany egzamin. Miesiąc to masa czasu.
  Egzamin teoretyczny jest ważny pół roku. Jak ktoś zamierza robić w tym roku to musi wziąć pod uwagę że z praktyką też misi się wyrobić w tym roku bo w przyszłym już nie zdąży.

 5. Z tym czasem zależy od szkoły-może ja tak fatalnie trafiłem, teorię robiłem przez 1 tydzień.Potem 2 tygodnie czekania na badania lekarskie.No a po tym znów tydzień czy 2 czekania, aż instruktor wolny będzie od kat B i wróci z urlopu ten od A.

  Na A zostały mi 4h, teraz w sobotę 2 i 9 sierpnia dopiero ostatnie 2, bo znów wyjeżdża 🙁 Fakt faktem, że 18 kończę 2 sierpnia, więc też mu powiedziałem, że się spieszyć nie musze, ale szkoda, że te 2h musze dopiero po tygodniu ogarnąć.

  Może więc macie rację, że w miesiac się da ogarnąć, zależy od szkoły i instruktorów 😀

 6. Pogadaj z instruktorem żeby zostawił Ci 2-3 godzinki na potem. Ja zostawiłem sobie 2 godzinki żeby pojeździć przed samym egzaminem, żeby sobie odświeżyć nawyki.

 7. Ja zamierzam od początku przyszłego sezonu zrobić prawko A. I tak mam już 24 lata, więc zmiana przepisów nie robi mi różnicy ;). Póki co zbieram “doświadczenie” na moto 50ccm i wydaje mi się, że przyda się podczas kursu.

 8. Ja się nie załapię niestety. Nie orientujecie się jak będzie z A2, bo słyszałem że w wieku 18lat będzie można je uzyskać a potem po dwóch latach można się ubiegać o kat. A, tylko nie wiem czy trzeba od nowa zdawać egzaminy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button