Prawo Jazdy kat. A na motocykl ze Skuterowo.com. Cz. 1

Sezon w pełni, mimo, że chwilowo pogoda na to nie wskazuje. Myślałeś o tym, aby przesiąść się na coś większego? No tak, chyba każdy o tym czasem myśli. Często samym ograniczeniem nie jest kwestia finansowa, lecz brak prawa jazdy. To nieco jest skomplikowane, jednak ze Skuterowo.com będziesz mógł się dowiedzieć jak zrobić prawo jazdy kategorii A krok po kroku.

Dlaczego teraz robić prawko na większy skuter? Ano choćby dlatego, bo wchodzą nowe regulacje w postaci nowej kategorii A2. Aby zdobyć pełnoprawne A będzie trzeba mieć ukończone 24 lata, lub „niższe” uprawnienia od co najmniej dwóch lat. Jeszcze nie jest za późno. Odbycie kursu w umiarkowanym tempie zajmie nam około miesiąca.

Podczas całej serii Prawo Jazdy A ze Skuterowo.com będziemy Wam pomagać na każdym etapie szkolenia i odpowiadać na kluczowe pytania:
Ile to kosztuje i jak wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy.
Czy słusznie nam się wydaje, że znamy przepisy ruchu drogowego i jak zdać egzaminy teoretyczne.
Dowiecie się też w jaki sposób prowadzone są zajęcia praktyczne i jak się podczas nich zachowywać, aby dobrze przygotować się do egzaminu wewnętrznego i państwowego.
Wreszcie podpowiemy Wam jak wygląda egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i jak zwiększyć swoje szanse na sukces. Za pierwszym razem.

Prawo Jazdy na Forum Skuterowo.com.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Czytaj dalej

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

9 opinii

 1. „bo wchodzą nowe regulacje w postaci nowej kategorii A1”

  No to Ci zagwozdka, A1 było „od zawsze” na sprzęty o pojemności do 125ccm i mocy 11kW i chyba jeszcze z przelicznikiem mocy na kilogram, ale to nieważne 😀

  Umiarkowane tempo w miesiąc?Oj chyba trochę więcej.

  A i jeszcze jedno: czy autor (w tym wypadku Leszkowski xD ) zdaje teraz kat. A? To tylko z ciekawości pytam.

  W razie co jakieś pytanie, ja mam jeszcze 4h na A do zrobienia, więc coś nie coś ogarniam jbc 😀

  Natomiast pomysł na artykuł o prawku jak najbardziej słuszny, róbmy A póki możemy 😀

 2. Vezyr nowe przepisy o kat A i ograniczenia wiekowe.
  Co do szybkości to są kursy w sobote i niedziele (wykłady po 5-7H dziennie).. wykłady załatwiasz w 2 soboty i niedziele a potem już tylko jazdy więc m-c to i tak bardzo dużo..

 3. Ja bym mógł robić prawko A dopiero od października,a wątpię czy pogoda na to pozwoli :/ Mówicie,że w miesiąc można się uwinąć ?

 4. W miesiąc to z palcem w nosie i to z egzaminem oczywiście jak ktoś dysponuje czasem wolnym.
  Do wyjeżdżenia jest 20 godzin i chyba 30 teorii. Teorie można machnąć w weekend ale jak ktoś ma B to szkoły jazdy nie wymagają uczestnictwa.
  Jazdy zrobiłem w niewiele ponad tydzień, po 2-3 godzinki dziennie.
  Na egzamin w Warszawie czeka się ok 3 tygodnie ale jak weźmie się najpierw teorię a potem praktykę, to wychodzi szybciej i ja miałem teorie po tygodniu (już zdana) a praktykę mam w przyszłym tygodniu.
  Jazdy zacząłem 5 lipca, 2 lipca jak dobrze pójdzie, będę miał zdany egzamin. Miesiąc to masa czasu.
  Egzamin teoretyczny jest ważny pół roku. Jak ktoś zamierza robić w tym roku to musi wziąć pod uwagę że z praktyką też misi się wyrobić w tym roku bo w przyszłym już nie zdąży.

 5. Z tym czasem zależy od szkoły-może ja tak fatalnie trafiłem, teorię robiłem przez 1 tydzień.Potem 2 tygodnie czekania na badania lekarskie.No a po tym znów tydzień czy 2 czekania, aż instruktor wolny będzie od kat B i wróci z urlopu ten od A.

  Na A zostały mi 4h, teraz w sobotę 2 i 9 sierpnia dopiero ostatnie 2, bo znów wyjeżdża 🙁 Fakt faktem, że 18 kończę 2 sierpnia, więc też mu powiedziałem, że się spieszyć nie musze, ale szkoda, że te 2h musze dopiero po tygodniu ogarnąć.

  Może więc macie rację, że w miesiac się da ogarnąć, zależy od szkoły i instruktorów 😀

 6. Pogadaj z instruktorem żeby zostawił Ci 2-3 godzinki na potem. Ja zostawiłem sobie 2 godzinki żeby pojeździć przed samym egzaminem, żeby sobie odświeżyć nawyki.

 7. Ja zamierzam od początku przyszłego sezonu zrobić prawko A. I tak mam już 24 lata, więc zmiana przepisów nie robi mi różnicy ;). Póki co zbieram „doświadczenie” na moto 50ccm i wydaje mi się, że przyda się podczas kursu.

 8. Ja się nie załapię niestety. Nie orientujecie się jak będzie z A2, bo słyszałem że w wieku 18lat będzie można je uzyskać a potem po dwóch latach można się ubiegać o kat. A, tylko nie wiem czy trzeba od nowa zdawać egzaminy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button