125 ccm
Aktualnie czytasz:
Podsumowanie roku 2014 według Skuterowo.com
1

Za nami motoryzacyjnie bardzo emocjonujący rok w którym zmieniło się wiele. Pomyślmy, czy jeśli dwanaście miesięcy temu o taki scenariusz pokusiłby się jakiś „jasnowidz” to czy potraktowalibyśmy go poważnie?

Słysząc pierwsze plotki na temat wprowadzenia nowych przepisów na mocy których każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat będzie mógł jeździć motocyklem 125 ccm każdy powątpiewał. Sama sobie w głowie powtarzałam „taak, na pewno w Polsce ktoś się na to zgodzi i na pewno wejdzie to latem w życie”. Wówczas dawałam temu może 5% szans, dlatego nawet się nie przejęłam tymi pogłoskami.

Sami doskonale pamiętacie kolejne miesiące sezonu 2014. Pierw przecieraliśmy oczy pisząc tę publikację w Skuterowo.com. Potem po poprawkach Sejmu i Senatu ustawa została przegłosowana. Kilka tygodni później podpisał ją Prezydent. Finalnie 24.08.2014 nowe prawo zaczęło funkcjonować pozwalając jeździć zarówno motocyklami z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów.

Na skutek tych zmian sprzedaż na naszym rynku wzrosła o 300% zaskakując niemal wszystkich producentów i importerów. Podaż nie była w stanie zaspokoić tak lawinowego wzrostu popytu na motocykle i skutery 125 ccm. Co ważne – beneficjentów (kierowców z prawem jazdy B) było już można zobaczyć na naszych drogach. Zwłaszcza w miastach był odczuwalny wzrost użytkowników małych motocykli.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Skuterowo.com również przeżyło niemałe zaskoczenie. Na pierwsze oficjalne informacje dotyczące rozpoczęcia ścieżki legislacyjnej tych przepisów zareagowaliśmy natychmiast. Naszym celem było stanie się pierwszym, najszybszym i najbardziej zaangażowanym medium w Polsce. Musieliśmy zmienić swoje spojrzenie na polski rynek oraz użytkowników.

To był dla nas naturalny kierunek ewolucyjny i niesamowita okazja do rozwoju w tym kierunku. Skuterowo.com od zawsze było poświęcone małym jednośladom – zarówno skuterom jak i motorowerom. Klasa 125 ccm idealnie wpasowuje się do naszego profilu.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

– mówi Leszek Śledziński, Red. nacz. Skuterowo.com

Lato to był bardzo gorący okres dla nas, jak i dla naszych wszystkich partnerów. Razem staraliśmy się działać w pełnej symbiozie, niosąc zarówno pomoc naszym Użytkownikom jak i kontrahentom. Z perspektywy kilku miesięcy musimy przyznać, że ten wysiłek opłacił się. Mało tego – to dopiero rozgrzewka przed nowym sezonem 2015. Czeka nas bardzo ciekawy rok, zarówno pod względem zmiany krajobrazu polskich ulic, jak i typowo produktowej. Pojawi się mnóstwo nowości, w tym wiele z nich należy zaliczyć do interesujących.

Celem  na sezon 2015 dla Skuterowo.com jest zachowanie dalszego, tak dynamicznego rozwoju, poszerzenie naszej kadry i dostarczanie jeszcze większej ilości publikacji i multimediów. Wyznacznikiem realizacji zadania są oczywiście liczby – w ubiegłym sezonie Skuterowo.com odnotowało +9% UU  YOY (Gemius PBI). W tym roku naszym marzeniem jest +40%.

– dodaje Leszek Śledziński.

W roku 2014 Skuterowo.com odwiedziło 2 376 122 unikalnych użytkowników, którzy dokonali 3 945 108 sesji oraz 8 612 298 odsłon.

Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym raportem i badaniami Skuterowo.com dotyczącymi rynku 125 ccm.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    2 stycznia 2015 at 23:56

    „Finalnie 24.07.2014 nowe prawo zaczęło funkcjonować pozwalając jeździć zarówno motocyklami z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów.”
    24 sierpnia nie lipca – w lipcu opublikowano w Dzienniku Ustaw ale obowiązywało przecież 30-to dniowe vacatio legis