125 ccm
Aktualnie czytasz:
Podsumowanie roku 2014 według Skuterowo.com
1

Za nami motoryzacyjnie bardzo emocjonujący rok w którym zmieniło się wiele. Pomyślmy, czy jeśli dwanaście miesięcy temu o taki scenariusz pokusiłby się jakiś „jasnowidz” to czy potraktowalibyśmy go poważnie?

Słysząc pierwsze plotki na temat wprowadzenia nowych przepisów na mocy których każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat będzie mógł jeździć motocyklem 125 ccm każdy powątpiewał. Sama sobie w głowie powtarzałam „taak, na pewno w Polsce ktoś się na to zgodzi i na pewno wejdzie to latem w życie”. Wówczas dawałam temu może 5% szans, dlatego nawet się nie przejęłam tymi pogłoskami.

Sami doskonale pamiętacie kolejne miesiące sezonu 2014. Pierw przecieraliśmy oczy pisząc tę publikację w Skuterowo.com. Potem po poprawkach Sejmu i Senatu ustawa została przegłosowana. Kilka tygodni później podpisał ją Prezydent. Finalnie 24.08.2014 nowe prawo zaczęło funkcjonować pozwalając jeździć zarówno motocyklami z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Na skutek tych zmian sprzedaż na naszym rynku wzrosła o 300% zaskakując niemal wszystkich producentów i importerów. Podaż nie była w stanie zaspokoić tak lawinowego wzrostu popytu na motocykle i skutery 125 ccm. Co ważne – beneficjentów (kierowców z prawem jazdy B) było już można zobaczyć na naszych drogach. Zwłaszcza w miastach był odczuwalny wzrost użytkowników małych motocykli.

Skuterowo.com również przeżyło niemałe zaskoczenie. Na pierwsze oficjalne informacje dotyczące rozpoczęcia ścieżki legislacyjnej tych przepisów zareagowaliśmy natychmiast. Naszym celem było stanie się pierwszym, najszybszym i najbardziej zaangażowanym medium w Polsce. Musieliśmy zmienić swoje spojrzenie na polski rynek oraz użytkowników.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

To był dla nas naturalny kierunek ewolucyjny i niesamowita okazja do rozwoju w tym kierunku. Skuterowo.com od zawsze było poświęcone małym jednośladom – zarówno skuterom jak i motorowerom. Klasa 125 ccm idealnie wpasowuje się do naszego profilu.

– mówi Leszek Śledziński, Red. nacz. Skuterowo.com

Lato to był bardzo gorący okres dla nas, jak i dla naszych wszystkich partnerów. Razem staraliśmy się działać w pełnej symbiozie, niosąc zarówno pomoc naszym Użytkownikom jak i kontrahentom. Z perspektywy kilku miesięcy musimy przyznać, że ten wysiłek opłacił się. Mało tego – to dopiero rozgrzewka przed nowym sezonem 2015. Czeka nas bardzo ciekawy rok, zarówno pod względem zmiany krajobrazu polskich ulic, jak i typowo produktowej. Pojawi się mnóstwo nowości, w tym wiele z nich należy zaliczyć do interesujących.

Celem  na sezon 2015 dla Skuterowo.com jest zachowanie dalszego, tak dynamicznego rozwoju, poszerzenie naszej kadry i dostarczanie jeszcze większej ilości publikacji i multimediów. Wyznacznikiem realizacji zadania są oczywiście liczby – w ubiegłym sezonie Skuterowo.com odnotowało +9% UU  YOY (Gemius PBI). W tym roku naszym marzeniem jest +40%.

– dodaje Leszek Śledziński.

W roku 2014 Skuterowo.com odwiedziło 2 376 122 unikalnych użytkowników, którzy dokonali 3 945 108 sesji oraz 8 612 298 odsłon.

Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym raportem i badaniami Skuterowo.com dotyczącymi rynku 125 ccm.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    2 stycznia 2015 at 23:56

    „Finalnie 24.07.2014 nowe prawo zaczęło funkcjonować pozwalając jeździć zarówno motocyklami z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów.”
    24 sierpnia nie lipca – w lipcu opublikowano w Dzienniku Ustaw ale obowiązywało przecież 30-to dniowe vacatio legis