125 ccm
Aktualnie czytasz:
Oświetlenie LED w motocyklu. Nowoczesne technologie na wyciągnięcie ręki
0

Przyszłość niewątpliwie zostanie zdominowana przez nowoczesne technologie. Reflektory LED są  tego przykładem.  W branży motoryzacyjnej tego typu lampy są coraz częściej stosowane. Wpływ na to ma nie tylko prosty rachunek ekonomiczny ale przede wszystkim wygląd i komfort prowadzenia po zmierzchu przy odpowiednio doświetlonej drodze.

Pierwsze diody LED trafiły do produkcji w latach ’60 ubiegłego wieku. Przez ten czas przeszły one szereg ulepszeń polegających na zwiększeniu mocy tak ,aby rozszerzyć zakres ich zastosowania. Reflektory LED w motoryzacji zdobyły uznanie przede wszystkim odznaczając się trwałością i energooszczędnością. 

W dzisiejszych czasach technologia LED pozwala czerpać wiele korzyści. Żywotność żarówek LEDowych wynosi  powyżej 50 tys. godzin podczas gdy zwykłe żarówki potrafią przepalić się już po zaledwie 450 godzinach świecenia. Lampy LED świecą pełną mocą już od momentu włączenia.  W innych typach reflektorów ciągłe włączanie i wyłączanie świateł zmniejsza trwałość żarówek natomiast w przypadku technologii LED nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji.  Przewagą reflektorów  LED jest maksymalne wykorzystanie pobieranego prądu przekształcając je na światło zbliżone barwą do światła słonecznego, nie tracąc przy tym energii na oddawanie ciepła.

Dla osób którym marzy się powiew nowoczesności w swoim pojeździe ciekawą propozycją może okazać się zmiana zwykłego reflektora na reflektor LED, który ma w swojej ofercie Moretti Parts. Reflektor ten posiada 3 tryby świecenia. Za światła pozycyjne odpowiada 24 diodowy okrąg który uzupełniony jest o soczewkę podczas trybu świateł mijania, doskonale sprawdzając się podczas jazdy po zmierzchu. Za światła drogowe odpowiada 5 bardzo mocnych LEDów SMD.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Reflektor posiada niezbędne homologacje dlatego bez obaw można się z nim poruszać po drogach. Zastosowana technologia zapewnia niski pobór energii i zapewnia dłuższą żywotność w porównaniu do zwykłych lamp. Ten reflektor można zastosować w pojazdach takich jak: Zipp Neken, Barton Fighter, Yankee, Romet Router WS50 oraz innych podobnych motorowerach i motocyklach. 

O dostępność pytaj w najbliższym serwisie.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%