Nowy Romet za Twój stary motorower

Publikacja Sponsorowana

Od lutego 2013 producent Arkus & Romet Group rusza z ogólnopolską akcją wymiany używanych jednośladów na nowe. Zasady wymiany produktów są proste, Romet odkupi Twój zużyty pojazd. Osoby które przekażą swój stary motorower, skuter czy motocykl do punktu handlowego Romet Partner, bez względu na rocznik, stan techniczny i markę pojazdu, otrzymają od 500 do 1500 złotych w gotówce w zamian za zakup nowego motoroweru, skutera lub motocykla marki Romet. Lista sklepów biorących udział w akcji dostępna na stronie www.romet.pl.

Ogólnopolska akcja „Stare na nowe” to pierwszy w Polsce tego typu program w branży motoryzacyjnej. Romet jako lider jednośladów w Polsce dzięki temu, że posiada ponad 140 punktów Sieci Franczyzowej Romet Partner, jest przygotowany do realizacji tego przedsięwzięcia” podkreśla Dyrektor Romet Motors Agnieszka Starzyk.

Akcję „Stare na nowe” wzmocni kampania reklamowa w radiu, mediach branżowych i Internecie.

Źródło: www.romet.pl

Inne publikacje na ten temat:

33 opinii

 1. Czy musze od nich kupić jakiś skuter aby dostać te 500 zł? Czy skuter musi być zarejestrowany? Jak tak, to czy dostane jakąś umowe kupna sprzedaży abym mógł go wyrejestrować? Czy taki mój toros f16 ze zgiętą ramą (została rama, kompletny silnik i dwa koła) czy to się kwalifikuje?

  Podajcie więcej szczegółów!

 2. Pisze że każdy stan pojazdu!!!
  Jak wół piszę

  \”bez względu na rocznik, stan techniczny i markę pojazdu, otrzymają od 500 do 1500 złotych w gotówce\” – Ślepi jesteście?

  Co do pytania Izdabski12 to nie wiem czy jakaś umowa będzie…

 3. To nie działa tak że zawioze stary motorower, wezme 500 zł i nara. Warunek jest taki – muszę od razu KUPIĆ nowy pojazd marki Romet. A nie ma rometa za 500 zł, tak więc i tak trzeba będzie do interesu dołożyć. Tak więc jak ktoś chciał na kupce złomu zarobić to mu się to raczej nie uda.:-)

 4. a co z opcją wyrejestrowania pojazdu ? czy Romet spisze z nami umowę kupna – sprzedaży czy jak to ma wyglądać ? gdzie można zapoznać się z regulaminem akcji ?

 5. Od lutego 2013 producent Arkus & Romet Group rusza z ogólnopolską akcją wymiany używanych jednośladów na nowe. Zasady wymiany produktów są proste, Romet odkupi Twój zużyty pojazd. Osoby które przekażą swój stary motorower, skuter czy motocykl do punktu handlowego Romet Partner, bez względu na rocznik, stan techniczny i markę pojazdu, otrzymają od 500 do 1500 złotych w gotówce w zamian za zakup nowego motoroweru, skutera lub motocykla marki Romet.

  Ogólnopolska akcja „Stare na nowe” to pierwszy w Polsce tego typu program w branży motoryzacyjnej. Romet jako lider jednośladów w Polsce dzięki temu, że posiada ponad 140 punktów Sieci Franczyzowej Romet Partner, jest przygotowany do realizacji tego przedsięwzięcia” podkreśla Dyrektor Romet Motors Agnieszka Starzyk.

  Akcję „Stare na nowe” wzmocni kampania reklamowa w radiu, mediach branżowych i Internecie.
  Opis ze strony http://www.romet.pl
  Co do kupna od nich naszego pojazdu wydaje mi się ,że spisują jednak jakąś umowę . Przecież ktoś mógł by przyprowadzić motor sąsiada 😉 No i co za tym idzie oczywiście motor z papierami . Sama logika .

 6. izdebski12 napisał:

  Czy musze od nich kupić jakiś skuter aby dostać te 500 zł? Czy skuter musi być zarejestrowany? Jak tak, to czy dostane jakąś umowe kupna sprzedaży abym mógł go wyrejestrować? Czy taki mój toros f16 ze zgiętą ramą (została rama, kompletny silnik i dwa koła) czy to się kwalifikuje?

  Podajcie więcej szczegółów!

  wydaje mi się że sama rama z kołami nie wystarczy bo masa musi się zgadzać tak jak na szrocie 😉 ale pewny nie jestem

 7. Z tego co udało się dowiedzieć, to jest to tak naprawdę RABAT na zakup pojazdu tylko z kolekcji 2012, liczony od ceny katalogowej.

  Nie ma zachwytu i niczego nie urywa.

 8. Do prezesa Romet Motors (wątpię żeby to czytał):
  Panie Wiesiu – gratulację ! Ludziom odpowiedzialnym za marketing należy się duża premia , potrafili przerobić zwykłą wyprzedaż tego co nie poszło w 1012 roku w \”OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ…\”
  Już sama ilość komentarzy świadczy że ludziska zwrócili uwagę

 9. izdebski12 napisał:

  Nie no normalnie interes życia 😀

  A co myślałeś, że dadzą Ci 500 zł za Twoją kupkę złomu? To jest dobra akcja jak ktoś chce mieć nowego chińczyka, a nie może się pozbyć starego. Wielokrotnie takie kampanie były organizowane przez różnych producentów samochodów i motocykli, więc to żadna nowość.

 10. Magazyny Rometa pękają w szwach, zawalone wozidełkami, które z roku na rok coraz gorzej się sprzedają. Zamiast i tak zrobić przecenę rocznikową – bo tak robią wszyscy – to znajduje frajerów, którzy za ubiegłoroczną cenę katalogową kupią ich produkt, myśląć, że Romet robi im niebywały rabat. A tymczasem, mnóswo dealerów w całej Polsce już dawno stare roczniki sprzedaję z dużo większym rabatem niż te 500zł.

 11. pewnie z tych starych skuterów to przerzucają kartery. Bo one też nie są tanie. Albo silniki przerzucają i mają w dupie za przeproszeniem.
  A jak mają okazję to tracisz gwarancję i dowiedzenia.

 12. ciekawe czy musi byc silnilk

  ps nie wiem po co im stare zlomy moze beda z nich czesci przekladac do skuterow ktore ludzie daja na gwarancje:E

 13. ten cały „interes życia” polega na tym, że stare skutery postawią i będą z nich brać sprawne części do skuterów które przyjadą na gwarancje. Te wielkie rabaty to tak naprawde rabaty na zakup pojazdów z roczników 2012. Pojazdy ze starych roczników zostały, tak więc trzeba je sprzedać. No, ale po co robić normalne promocje wyprzedażowe, jak można ludzią namieszać w głowach, i jeszcze zyskać na tym: 1. Sprawne części do innych skuterów 2. Dużo klientów 3. Pozbyć się niechcianych pojazdów 2012.

 14. Jak Was czytam to mi ręce opadają, nie przeczytaliście artykułu ze zrozumieniem, a komentujecie. Regulaminu promocji też pewnie nie przeczytaliście, a komentujecie. Nie dziwie się, że tyle osób się dało w Amber Gold wkręcić…

  W skrócie:
  Wybrany punkt sprzedaży Rometa kupuje od Ciebie skuter/motorower za kwotę od 500 zł do 1500 zł pod dwoma warunkami:
  * zobowiązujesz się do kupna sprzętu w owym punkcie sprzedaży, a kwota uzależniona jest od wartości za jaką kupujesz nowy sprzęt.
  * podpiszesz umowę wzięcia kredytu na 24 miesiące w Sigma Bank lub w Żaglu na zakup tego nowego sprzętu.

  Po sprzedaniu swojego sprzętu zostaje on zezłomowany 🙂

  Także na przyszłość czytajcie regulaminy to nie boli 🙂

 15. Dzieciaki myślą, że ich zdezelowane stare wozidełka jeszcze się do czegoś przydadzą, dobre… Na pakę i do huty na przemiał.
  A ta cała akcja to chwyt marketingowy – jak widać dużo się na ten temat mówi i pisze – bo o to chyba Rometowi chodziło, hi, hi, hi…

 16. Moim zdaniem to dobry był by z tego interes. Kupić pare złomów, oddać, kasę zebrać, kupić najtańsze ze sklepu i na allegro wystawić 🙂

 17. To działa trochę inaczej 😉 Dostajesz zniżkę na motor z ich salonu, a ich ceny i tak są zawyżone, więc w praniu wyjdzie to tak, jakbyś kupił z normalnego salonu, za zwykłą cenę…

 18. http://www.romet.pl

  A i tak wiele informacji tam nie ma.
  Jest tylko magiczny punkt, że wielkość zwrotu zależy od wybranego modelu.
  Cena natomiast w regulaminie jest w najtańszych modelach wyższa o ok. 500zł (czyli ten magiczny zwrot). A gdzie tu jeszcze dołożyć wielkość oprocentowania rat…

 19. Chyba nie zdublowałem linka.
  Odyniec – właśnie to też mi nie leży. Akcja jest naprawdę słabo zorganizowana i jest bardzo dużo niejasności, a szkoda.
  Już u sprzedawcy dostałem informację, że nie będzie problemu z rabatem poza akcją. No i przecież trzeba doliczyć odsetki od pożyczki. Więc po co ta akcja?

 20. benekpe – „A ta cała akcja to chwyt marketingowy – jak widać dużo się na ten temat mówi i pisze – bo o to chyba Rometowi chodziło, hi, hi, hi…”.

  No tak, ale moim zdaniem ważne jak się pisze. Nie wiem czy Romet czyta nasze spostrzeżenia? Uważam że nie. Szkoda, że producent nie ma profilu na forum – mógłby oficjalnie sie wypowiadać lub zabierac głos, ba kierować do użytkowników forum akcje promocyjne – czepiam się? Oj, chyba nie – tak to zwyczajnie widzę. Poza tym jestem zwolennikiem łechtania klienta od strony informacyjnej (no i promocyjnej). Na stronie Rometu brakuje dodatkowych zdjęć (jedno profilowe w jednej wersji kolorystycznej to zdecydowanie za mało) i pełnej specyfikacji. Natomiast można otrzymać/pobrać katalog w wersji pdf (46 stron). I mam te same wątpliwości co do strony www. Dodane zostały kaski i osprzęt. Fajnie. Ale dalej brakuje informacji o zużyciu paliwa i cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button