Nowy Junak ADV 125: motocyklowa przygoda na wyciągnięcie ręki

Informacja prasowa

Klasa motocykli dostępnych na samochodowe prawo jazdy cieszy się niesłabnącą popularnością. Zupełnie nas to nie dziwi, bo nowoczesna 125-ka potrafi dać sporo frajdy i wolności w sposobie na docieranie do celu – bez znaczenia czy jest nim szkoła, praca, czy najdalszy kraniec Polski. Zwłaszcza przy tych dalszych wojażach docenia się motocykle, które dają nieco więcej funkcjonalności. Jak na przykład będący nowością Junak ADV 125. 

Motocykle z zacięciem turystycznym to bardzo popularny segment także wśród najmniejszej motocyklowej klasy pojemnościowej. Taki jednoślad pozwala na zadziwiająco wiele, a dowodów na to zostało już dostarczonych wiele przez użytkowników Junaka RX-One 125. Nowy w naszej ofercie model ADV 125 nie ukrywa, ze tak jak RX-One czerpie to co najlepsze z segmentu motocykli adventure, dając przy tym możliwość swobodnego poruszania się na motocyklu bez prawa jazdy kategorii A, czy chociażby A1.

Nowy Junak ADV 125: do miasta i w trasę

Z junakiem ADV 125 motocyklowa przygoda jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko za sprawą nowoczesnej konstrukcji, łączącej dopracowaną ergonomię ze sprawdzonymi rozwiązaniami, które dają gwarancję wysokiej niezawodności. Podwozie Junak ADV 125 wyposażone jest w zawieszenie o podwyższonym skoku. Dzięki temu motocykl nie tylko może swobodniej poruszać się po drogach o gorszej i niekoniecznie asfaltowej nawierzchni, ale także bezstresowo wjeżdżać na wysokie krawężniki, czy progi zwalniające. To sprawia, że Junak ADV 125 odnajdzie się świetnie dosłownie wszędzie. Pomimo podwyższonej konstrukcji, zadbaliśmy by siedzenie kierowcy pozostało na rozsądnej wysokości 770 mm – to ukłon w stronę osób niższych oraz rozpoczynających swoją przygodę z motocyklami. A to właśnie często osoby próbujące dopiero swoich sił w motocyklowym decydują się na maszyny klasy 125. Z kolei szersza kierownica i wyprostowana, naturalna pozycja za nią, pozwolą na odprężoną i przyjemną jazdę – nawet na dłuższych dystansach.

Silnik to sprawdzona i niezawodna jednostka, która generuje 10,5 KM. Cechujący się wysoką kulturą pracy singiel o pojemności 124 cm3, pozwala na dynamiczną i bardzo oszczędną jazdę, co w połączeniu z 11 litrowym zbiornikiem paliwa zapewnia duże przebiegi między tankowaniami. Dodatkowo, dzięki nowoczesnemu elektronicznemu zasilaniu, obsługa motocykla sprowadzona została do niezbędnego minimum.

Przeczytaj też:

Nowy Junak SR 400: nie uwierzysz ile ma mocy i jak wygląda

Na każdą przygodę

Junak ADV 125 prezentuje się dostojnie i nowocześnie. Ten motocykl sprawia wrażenie pojazdu gotowego na każdą przygodę. W kokpicie góruję ciekłokrystaliczny wyświetlacz, dający wgląd w pokaźna ilość informacji, a nowoczesne oświetlenie LED potęguje efekt obcowania z motocyklem w pełni nowoczesnym. W jednośladzie zachęcającym do dalszych wypadów nie mogło także zabraknąć solidnego aluminiowego bagażnika, połączonego z wygodnymi uchwytami dla pasażera. Przytwierdzisz do niego z powodzeniem nawet dużą torbę, lub kufer centralny. Na wyposażeniu znajdują się także podkreślające charakter i dające więcej ochrony przed wiatrem osłony dłoni.

Junak ADV 125 to świetnie zbilansowana i udanie uzupełniająca naszą szeroka ofertę motocykli propozycja, dla wszystkich poszukujących bardzo uniwersalnego motocykla, który równie dobrze sprawdzi się podczas codziennej komunikacji i nie boi się wyzwań w postaci dalszych wycieczek – niezależnie od tego jaką nawierzchnię i punkt docelowy wybierzesz.

Junak ADV 125 jest już odstępny w naszych salonach dealerskich, w cenie 11 499 zł. Więcej informacji o ofercie motocykli i skuterów Junak znajdziesz na stronie www.junak.com.pl

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button