Mróz odejdzie w połowie lutego

Prognozy długoterminowe niosą ze sobą światełko nadziei. Temperatury na plusie umożliwią choćby na chwilę jazdę na dwóch kółkach. To dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy używają skuter w celach zarobkowych.

Dostawcy pizzy, kurierzy, listonosze w większości wypadków zmuszeni byli do zmiany środków lokomocji, choć na terenie Warszawy sporadycznie można spotkać skuterzystów, którym syberyjskie mrozy są niestraszne. Jeśli jesteśmy bezwzględnie zmuszeni podczas takich temperatur do jazdy na dwóch kółkach pamiętajmy o szczególnych środkach ostrożności. Szczególnie narażone są kończyny dolne i szyja. Podmuch wiatru o temperaturze -15 stopni może powodować odmrożenia i ogólne wyziębienie organizmu. Skrajne temperatury źle również odbijają się na pracy całego pojazdu. Plastyczność metali spada niema do zera, są znacznie bardziej podatne na zniekształcenia i pęknięcia. Szczególnie zagrożony jest silnik, który w tych warunkach pogodowych cierpi na niedogrzanie.

Druga połowa lutego to ocieplenie, ale za sprawą zachodniego niżu będą występować opady śniegu.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

 1. A miałem w tym tygodniu wyciągać już moto, a tu nagle mrozy… Mam nadzieję, że w połowie miesiąca się ociepli i będzie można ruszyć sprzęt z piwnicy ;).

 2. Wczoraj zamarzło paliwo w mojej ciężarówce. Nim odholowano mój samochód zmarzłem na kość. Trzy godziny w nieogrzewanej kabinie to był hardcore. Mam nadzieję, że ten mróz niedługo odpuści.

 3. Fajna pogoda bo brak śniegu sucho i wiatru niewiele.
  Nie na widzę jak pada i mocno wieje przy niskiej temp.
  Kask to najsłabsze ogniwo całego motocyklisty.

 4. Oby jak najszybciej zima odeszła bo w styczniu kupiłem swój PIERWSZY skuter w życiu i nie mogę się doczekać kiedy będę mógł jeździć .
  Pozdrawiam

 5. U nas dziś spadł pierwszy porządniejszy śnieg w tym roku (tzn. przykryło szczelnie trawę). Temperatura oscyluje wokół minus trzech, wiatr był tylko chwilami i to nie za duży.

  Wczoraj z minus dziesięć i większy wiatr.

  A ludzie niestrudzenie jeżdżą rowerami – nawet matki z małymi dziećmi. Skutery też śmigają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button