Aktualnie czytasz:
Mróz odejdzie w połowie lutego
6

Prognozy długoterminowe niosą ze sobą światełko nadziei. Temperatury na plusie umożliwią choćby na chwilę jazdę na dwóch kółkach. To dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy używają skuter w celach zarobkowych.

Dostawcy pizzy, kurierzy, listonosze w większości wypadków zmuszeni byli do zmiany środków lokomocji, choć na terenie Warszawy sporadycznie można spotkać skuterzystów, którym syberyjskie mrozy są niestraszne. Jeśli jesteśmy bezwzględnie zmuszeni podczas takich temperatur do jazdy na dwóch kółkach pamiętajmy o szczególnych środkach ostrożności. Szczególnie narażone są kończyny dolne i szyja. Podmuch wiatru o temperaturze -15 stopni może powodować odmrożenia i ogólne wyziębienie organizmu. Skrajne temperatury źle również odbijają się na pracy całego pojazdu. Plastyczność metali spada niema do zera, są znacznie bardziej podatne na zniekształcenia i pęknięcia. Szczególnie zagrożony jest silnik, który w tych warunkach pogodowych cierpi na niedogrzanie.

Druga połowa lutego to ocieplenie, ale za sprawą zachodniego niżu będą występować opady śniegu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe roomcajz
  2 lutego 2012 at 20:46

  zimo, wy…noś się!!!

 • Zdjęcie profilowe MichalWujak
  2 lutego 2012 at 22:46

  A miałem w tym tygodniu wyciągać już moto, a tu nagle mrozy… Mam nadzieję, że w połowie miesiąca się ociepli i będzie można ruszyć sprzęt z piwnicy ;).

 • Zdjęcie profilowe dychul
  3 lutego 2012 at 12:23

  Wczoraj zamarzło paliwo w mojej ciężarówce. Nim odholowano mój samochód zmarzłem na kość. Trzy godziny w nieogrzewanej kabinie to był hardcore. Mam nadzieję, że ten mróz niedługo odpuści.

 • Zdjęcie profilowe Melonier
  3 lutego 2012 at 18:32

  Fajna pogoda bo brak śniegu sucho i wiatru niewiele.
  Nie na widzę jak pada i mocno wieje przy niskiej temp.
  Kask to najsłabsze ogniwo całego motocyklisty.

 • Zdjęcie profilowe Marcin3
  4 lutego 2012 at 15:05

  Oby jak najszybciej zima odeszła bo w styczniu kupiłem swój PIERWSZY skuter w życiu i nie mogę się doczekać kiedy będę mógł jeździć .
  Pozdrawiam

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  5 lutego 2012 at 17:29

  U nas dziś spadł pierwszy porządniejszy śnieg w tym roku (tzn. przykryło szczelnie trawę). Temperatura oscyluje wokół minus trzech, wiatr był tylko chwilami i to nie za duży.

  Wczoraj z minus dziesięć i większy wiatr.

  A ludzie niestrudzenie jeżdżą rowerami – nawet matki z małymi dziećmi. Skutery też śmigają.