125 ccm
Aktualnie czytasz:
Mototrip 125 Polska: Rajd w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Śladami Bohaterów.
3

W roku 1918 Polska odzyskała niepodległość i pojawiła się ponownie na mapach Europy.  Mamy obecnie rok 2018 i obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. W tą pamiętną rocznicę, organizowany jest rajd dookoła Polski, wzdłuż granic. Nosi nazwę Mototrip 125 Polska, a organizatorem jest motocyklowa grupa #Teleportacja.

W dniach dniach 1-13.07.2018 , grupa motocyklistów przejedzie ponad 3500 km wzdłuż granic, a start i meta znajduje się w stolicy. Mototrip 125 Polska to nietypowy, kameralny rajd, który ma na celu uczczenie pamięci bohaterów walczących o przywrócenie naszej niepodległej ojczyzny. Drugim celem jest pokazanie, że Polska to bardzo różnorodny kulturowo i bogaty historycznie kraj z pięknymi i ciekawymi miejscami do podróżowania. Trzecim i najważniejszym dla motocyklistów celem jest sprawdzenie w trasie maszyn i wyposażenia z jakim będzie jechał kilkuosobowy zespół – „Polski Motocyklowy Legion Teleportacji”. Będą to motocykle 125 ccm.

Marki i modele, które biorą udział w rajdzie zostaną szczegółowo przedstawione i opisane podczas podróży. Motocykle z różnym przebiegiem i w różnym wieku. Ich kierowcy chcą sprawdzić czy maszyny wytrzymają tak długą podróż po terenie całej Polski. Chcą także sprawdzić różnicę w komforcie pomiędzy motocyklami typu sport, naked, enduro czy chopper / cruiser.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Wyposażenie podróżników zostanie pokazane podczas dwutygodniowej wyprawy i szczegółowo opisane. Polskie firmy bardzo mocno wspierają podróż. W tym AGM z Wrocławia – producent profesjonalnych toreb oraz akcesorii motocyklowych. Specjalnie dobrany sprzęt sprawi, że żadna pogoda nie zaskoczy uczestników rajdu. Tym bardziej, że mamy rozpoczęcie wakacji, środek lata i okres burz.

Za przygotowanie ekipy podróżującej dookoła Polski odpowiada warszawska szkoła Kulikowisko. Przebite opony, jazda w niesprzyjających warunkach czy awaryjne pchanie motocykla motocyklem, to techniki, których #Teleportacja nauczyła się dzięki Tomaszowi Kulikowi i o których opowie podczas trasy.

Patronat medyczny, tak ważnym przy długich dystansach, objęła Fundacja Jednym Śladem, która organizuje i zabezpiecza medycznie, co roku, różne imprezy nie tylko motocyklowe. Grupa #Teleportacja została przeszkolona z „Motocyklowej Pierwszej Pomocy” i podzieli się z widzami nabytą wiedzą, ku poprawie bezpieczeństwu na drogach.

Mototrip 125 Polska trwa przez 13 dni. Każdy dzień będzie dedykowany innej postaci zasłużonej w walce o Polskę. #Teleportacja nawiązała współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i razem codziennie będą opisywać jedną postać. Motocykliści jadą również z repliką szabli kawalerii Legionów Polskich, która zostanie przekazana na końcu rajdu w Sulejówku.

Dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego grupa #Teleportacja otrzymała patronat „Niepodległa” portalu www.niepodlegla.gov.pl. Jest to spore wyróżnienie dla inicjatyw, przypominających o 100-leciu odzyskania niepodległości Polski. Mototrip 125 Polska znajduje się w oficjalnym kalendarium.

#Teleportacja postawiła na komunikację z widzami, którzy chcą wspólnie przeżyć ten rajd. Przy pomocy takich mediów społecznościowych jak Facebook, Instagram, Youtube, Google+, Twitter, Pinterest czy nawet Snapchat, codziennie wieczorem ok. godziny 21:00 widzowie będą mogli oglądać live opisujący codzienne odcinki trasy, motocykle i sprzęt. Jednoślad.pl jako patron medialny tej wyprawy zachęca do wspólnego śledzenia wydarzenia w Internecie.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • kris_protis
  30 czerwca 2018 at 18:59

  do boju chłopaki – za bohaterów

 • Wiktor
  27 lipca 2018 at 00:35

  Mam za sobą jazdę 125- tką z Warszawy do Frankfurtu nad Odrą, do Bydgoszczy, i 3 x do Krakowa. Motocykl / skuter Yamaha 125 cm3, N Max wytrzymała , temperaturę + 1 C, ulewny deszcz. Trzymam kciuki za uczestników. Jestem zdania, że 125-ki nadają się do zwiedzania Polski, nawet miast niemieckich czy czeskich przy granicy , a nie tylko do jazdy po mieście.

 • Wiktor
  27 lipca 2018 at 00:38

  Co do aspektu historycznego to tez fajny pomysł, Można mieć różne zdanie o Piłsudskim, szczególnie po przewrocie majowym, ale napewno przyczynił się znacząco do odrodzenia Polski, i zasługuje by mu to przyznać.