Mototrip 125 Polska: Rajd w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Śladami Bohaterów.

W roku 1918 Polska odzyskała niepodległość i pojawiła się ponownie na mapach Europy.  Mamy obecnie rok 2018 i obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. W tą pamiętną rocznicę, organizowany jest rajd dookoła Polski, wzdłuż granic. Nosi nazwę Mototrip 125 Polska, a organizatorem jest motocyklowa grupa #Teleportacja.

W dniach dniach 1-13.07.2018 , grupa motocyklistów przejedzie ponad 3500 km wzdłuż granic, a start i meta znajduje się w stolicy. Mototrip 125 Polska to nietypowy, kameralny rajd, który ma na celu uczczenie pamięci bohaterów walczących o przywrócenie naszej niepodległej ojczyzny. Drugim celem jest pokazanie, że Polska to bardzo różnorodny kulturowo i bogaty historycznie kraj z pięknymi i ciekawymi miejscami do podróżowania. Trzecim i najważniejszym dla motocyklistów celem jest sprawdzenie w trasie maszyn i wyposażenia z jakim będzie jechał kilkuosobowy zespół – „Polski Motocyklowy Legion Teleportacji”. Będą to motocykle 125 ccm.

Marki i modele, które biorą udział w rajdzie zostaną szczegółowo przedstawione i opisane podczas podróży. Motocykle z różnym przebiegiem i w różnym wieku. Ich kierowcy chcą sprawdzić czy maszyny wytrzymają tak długą podróż po terenie całej Polski. Chcą także sprawdzić różnicę w komforcie pomiędzy motocyklami typu sport, naked, enduro czy chopper / cruiser.

Wyposażenie podróżników zostanie pokazane podczas dwutygodniowej wyprawy i szczegółowo opisane. Polskie firmy bardzo mocno wspierają podróż. W tym AGM z Wrocławia – producent profesjonalnych toreb oraz akcesorii motocyklowych. Specjalnie dobrany sprzęt sprawi, że żadna pogoda nie zaskoczy uczestników rajdu. Tym bardziej, że mamy rozpoczęcie wakacji, środek lata i okres burz.

Za przygotowanie ekipy podróżującej dookoła Polski odpowiada warszawska szkoła Kulikowisko. Przebite opony, jazda w niesprzyjających warunkach czy awaryjne pchanie motocykla motocyklem, to techniki, których #Teleportacja nauczyła się dzięki Tomaszowi Kulikowi i o których opowie podczas trasy.

Patronat medyczny, tak ważnym przy długich dystansach, objęła Fundacja Jednym Śladem, która organizuje i zabezpiecza medycznie, co roku, różne imprezy nie tylko motocyklowe. Grupa #Teleportacja została przeszkolona z „Motocyklowej Pierwszej Pomocy” i podzieli się z widzami nabytą wiedzą, ku poprawie bezpieczeństwu na drogach.

Mototrip 125 Polska trwa przez 13 dni. Każdy dzień będzie dedykowany innej postaci zasłużonej w walce o Polskę. #Teleportacja nawiązała współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i razem codziennie będą opisywać jedną postać. Motocykliści jadą również z repliką szabli kawalerii Legionów Polskich, która zostanie przekazana na końcu rajdu w Sulejówku.

Dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego grupa #Teleportacja otrzymała patronat „Niepodległa” portalu www.niepodlegla.gov.pl. Jest to spore wyróżnienie dla inicjatyw, przypominających o 100-leciu odzyskania niepodległości Polski. Mototrip 125 Polska znajduje się w oficjalnym kalendarium.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

#Teleportacja postawiła na komunikację z widzami, którzy chcą wspólnie przeżyć ten rajd. Przy pomocy takich mediów społecznościowych jak Facebook, Instagram, Youtube, Google+, Twitter, Pinterest czy nawet Snapchat, codziennie wieczorem ok. godziny 21:00 widzowie będą mogli oglądać live opisujący codzienne odcinki trasy, motocykle i sprzęt. Jednoślad.pl jako patron medialny tej wyprawy zachęca do wspólnego śledzenia wydarzenia w Internecie.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Mam za sobą jazdę 125- tką z Warszawy do Frankfurtu nad Odrą, do Bydgoszczy, i 3 x do Krakowa. Motocykl / skuter Yamaha 125 cm3, N Max wytrzymała , temperaturę + 1 C, ulewny deszcz. Trzymam kciuki za uczestników. Jestem zdania, że 125-ki nadają się do zwiedzania Polski, nawet miast niemieckich czy czeskich przy granicy , a nie tylko do jazdy po mieście.

  2. Co do aspektu historycznego to tez fajny pomysł, Można mieć różne zdanie o Piłsudskim, szczególnie po przewrocie majowym, ale napewno przyczynił się znacząco do odrodzenia Polski, i zasługuje by mu to przyznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button