Aktualnie czytasz:
MotoGP 2020: Czegoś takiego jeszcze nie było! Znamy nowy kalendarz wyścigów
0

O kolejnych odwołanych, lub przeniesionych Grand Prix informowaliśmy już kilkukrotnie. Sytuacja ciągle jest dynamiczna i widać, że nie bardzo wiadomo jak i czy w ogóle tegoroczny sezon najbardziej wypasionych wyścigów motocyklowych się odbędzie. Znamy najnowsze stanowisko Dorny (organizatora) w tej sprawie i najnowszą wersję kalendarza MotoGP. Wyścigi będą odbywać się w Europie w mocno niecodziennym układzie.

Możliwość utrzymania terminów wydarzeń odbywających się poza terytorium Europy zostanie oceniona i potwierdzona przed 31 lipca. W tej chwili jedna rzecz jest pewna: Sezon nie zakończy się później niż 13 grudnia i obejmie maksymalnie 17 wyścigowych weekendów (w tym rozegrane częściowo GP Kataru). Wszystkie daty wydarzeń, a także ewentualna obecność widzów na torach, podlegają pod jedną niewiadomą: rozwój pandemii na świecie. Od tego zależy cofnięcie obostrzeń związanych z organizowaniem wydarzeń sportowych w poszczególnych krajach. Przy obecnej sytuacji na świecie, Dorna zaproponowała niecodzienne rozwiązanie, a jest nim ogłoszony wczoraj kalendarz wyścigów europejskich, w którym większość z rund odbędzie się dwa razy - tydzień po tygodniu na tym samym torze. Ograniczy to logistykę, z którą zawsze wiąże się większe ryzyko infekcji i rozprzestrzeniania zagrożenia.

Otóż obecnie możliwym jest rozegranie 13 rund europejskich, a być może, jeżeli sytuacja zdrowotna na świecie także się poprawi, ogłoszenie kolejnych rund poza naszym kontynentem. Do tego jednak potrzebna jest możliwość dopuszczenia widzów do oglądania wyścigów na żywo. Tych informacji dowiadujemy się z wywiadu przeprowadzonego z Carmelo Ezpeleta - szefem Dorny. Wiemy także, jak ma wyglądac sezon wyścigów formuły Moto-E. Będzie to 5 wyścigów - Dwa w Jerez, dwa w Misano i jeden w Le mans.

Obecny kalendarz MotoGP 2020:

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 1. 19 lipca – Jerez

 2. 26 lipca– Jerez

 3. 9 sierpnia– Brno

 4. 16 sierpnia– Spielberg

 5. 23 sierpnia– Spielberg

 6. 13 września– Misano

 7. 20 września– Misano

 8. 27 września– Catalunya

 9. 11 października– Le Mans

 10. 18 października– Aragon

 11. 25 października– Aragon

 12. 8 listopada– Valencia

 13. 15 listopada– Valencia

  Światowe rundy oraz ich terminy zostaną oficjalnie potwierdzone przed 31 lipca.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

  Oto jak Valentino Rossi wypowiedział się na temat nowego kalendarza MotoGP i obecnej sytuacji w formule:

  „Myślę, że wszyscy odczuwają wielkie emocje po zaktualizowanym kalendarzu na 2020 rok - to wielka ulga dla wszystkich w zespole, a także dla fanów. Blokada była poważną i dziwną sytuacją, ale zadziałała i myślę, że ostatecznie doceniamy wyścigi jeszcze bardziej. Bardzo tęskniłem za jazdą na M1. Ciekawie będzie zobaczyć, gdzie stoimy, ponieważ minęło trochę czasu od ostatniego testu. Z pewnością postaramy się ponownie, aby znów znaleźć się z przodu i dać fanom powód, by wkręcić emocje i sportową radość na najwyższe obroty. ”

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%