Aktualnie czytasz:
Zimowanie motocykla: Motocyklowe sposoby na jesienno-zimową nudę
0

Już jakiś czas temu nadeszła sroga… jesień. Zimno, pada deszcz, wielu z nas zrezygnowało z jazdy motocyklem. Myślimy o zimowaniu naszych sprzętów, staramy się zapomnieć o naszej pasji – jeździe, ale przecież nie możemy porzucić tak całkowicie naszego hobby…

Jesteś motocyklistą z krwi i kości. W twoich żyłach płynie benzyna, w głowie masz silnikowy olej, a twoim ulubionym zapachem jest swąd palonej gumy. Niestety, warunków pogodowych w naszym kraju nie przeskoczysz. Co zatem możesz robić, żeby choć trochę czuć, że mimo niesprzyjających warunków jesteś 100-procentowym motocyklistą?

Wyjazd w ciepłe – propozycja dla kasiastych

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Coraz więcej firm zajmuje się organizacją zimowych wyjazdów dla motocyklistów. Zima, czy nieciekawa jesień jest w Polsce, ale gdzie indziej w Europie – nawet całkiem niedaleko – są idealne warunki do jazdy. Hiszpania, południe Francji, Grecja – to miejsca, w których cały czas świeci słońce. Właśnie tam może pojechać na naczepie TIRa twój sprzęt. Jeżeli tylko cię stać na taką rozrywkę możesz wygodnie polecieć samolotem, po to tylko, by tydzień lub dwa śmigać po krętych drogach okolic hiszpańskiej Malagi czy Sewilli.

Czas na zmiany

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jesień i zima to idealny czas na naprawy i modyfikacje sprzętu, na które nie miałeś czasu w sezonie. Remont skrzyni i rozprawienie się z wyskakującą dwójką wreszcie może się udać. Szkoda chwili na takie rzeczy w sezonie – skoro sprzęt jeździ. Może właśnie późną jesienią zabierzesz się za montaż handbrake’a w swoim obranym z owiewek ścigu. Może znajdziesz w końcu czas na zawiezienie podrapanych plastików do lakiernika…

Promocje, przeceny, wyprzedaże

Zima i jesień to najlepszy czas na robienie motocyklowych zakupów w salonach. To właśnie teraz sprzedawcy będą mieć dla ciebie najwięcej czasu, będą mogli fachowo doradzić ci jaki kask, jaką kurtkę wybrać. Dodatkowo są dużo bardziej elastyczni cenowo. Oni wcale nie chcą zimować tegorocznej kolekcji. Potrzebujesz nowych rękawiczek, spodni, czy ochraniaczy? Jedź do najbliższego salonu motocyklowego i zorientuj się co możesz tanio nabyć.

Zadbaj o to co masz

W sezonie ciężko jest rozebrać kask na części pierwsze, wyprać wyściółkę, wyczyścić zakamarki z kurzu brudu i robactwa. Nie ma co się zajmować takimi pierdołami – trzeba jeździć! Za to poza sezonem masz na takie rzeczy aż za dużo czasu… Chwile, których nie spędzasz na motocyklu, możesz poświęcić na pucowanie kombiaka, zszycie rozdartych jeansów motocyklowych czy też przepranie wyściółki kasku.

Czytaj, oglądaj, ucz się

Cała twoja rodzina wie, że motocykle to twoja pasja. Założę się, że na gwiazdkę – która już za dwa miesiące – dostaniesz kilka książek o tematyce motocyklowej. Czytaj, chłoń wiedzę, łap inspiracje na wiosenne wyprawy. Planuj je, ucz się teorii jazdy zimą, żeby wszystko to wcielić w życie z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca.

Na pewno macie swoje motocyklowe sposoby na zimową stagnację… Jakie?

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%