Aktualnie czytasz:
Motocykl Używany: Honda Africa Twin XRV 750 RD 07. „Ma wady, ale i tak ją kocham”
3

Africa Twin to ikona turystycznego enduro, legenda niezawodności. Sprzęt, który do ostatnich lat swojej produkcji, czyli do 2003 roku, elektryzował tłumy, a na jego następcę producent kazał czekać 13 długich lat. Ale w tym wideo Damian skupi się na modelu z 2000 roku czyli XRV 750 RD 07.

To pojazd legendarnie niezawodny, wykonany z hondowską pracyzją. Niewysilony silnik przy pojemności skokowej 750 ccm generuje stosunkowo niewielką moc 60 KM, co sprawia, że nie musimy się martwić żywotnością tej jednostki. Jednak nie jest też tak, że to konstrukcja pozbawiona wad. Piętą achillesową Afryki jest wałek zdawczy wrażliwy na niedbały montaż zębatki. Zbyt długa eksploatacja zębatki, słaba jej jakość lub nieprawidłowy montaż skutkują uszkodzeniem wałka, którego wymiana możliwa jest po całkowitym rozebraniu silnika. Kupując używany model koniecznie trzeba zdjąć osłonę zębatki i skontrolować stan wałka zdawczego, bo w przypadku starszych maszyn wymiana tego elementu jest po prostu nieopłacalna.

Z egzemplarzem o którym opowiada Damian wiąże się ciekawa historia… ale o tym musicie już posłuchać odpalając video. Miłego odbioru.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
0%