Motocykl Używany: Honda Africa Twin XRV 750 RD 07. "Ma wady, ale i tak ją kocham"

Africa Twin to ikona turystycznego enduro, legenda niezawodności. Sprzęt, który do ostatnich lat swojej produkcji, czyli do 2003 roku, elektryzował tłumy, a na jego następcę producent kazał czekać 13 długich lat. Ale w tym wideo Damian skupi się na modelu z 2000 roku czyli XRV 750 RD 07.

To pojazd legendarnie niezawodny, wykonany z hondowską pracyzją. Niewysilony silnik przy pojemności skokowej 750 ccm generuje stosunkowo niewielką moc 60 KM, co sprawia, że nie musimy się martwić żywotnością tej jednostki. Jednak nie jest też tak, że to konstrukcja pozbawiona wad. Piętą achillesową Afryki jest wałek zdawczy wrażliwy na niedbały montaż zębatki. Zbyt długa eksploatacja zębatki, słaba jej jakość lub nieprawidłowy montaż skutkują uszkodzeniem wałka, którego wymiana możliwa jest po całkowitym rozebraniu silnika. Kupując używany model koniecznie trzeba zdjąć osłonę zębatki i skontrolować stan wałka zdawczego, bo w przypadku starszych maszyn wymiana tego elementu jest po prostu nieopłacalna.

Z egzemplarzem o którym opowiada Damian wiąże się ciekawa historia... ale o tym musicie już posłuchać odpalając video. Miłego odbioru.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button