125 ccm
Aktualnie czytasz:
Kawasaki Z125 PRO 2018. Mała 125-ka w stylu Hondy MSX
1

Popularność tego typu maszyn w Ameryce Północnej jest ogromna. Chciałbym powiedzieć, że nie wiem dlaczego – ale wiem dokładnie. To do bólu proste motocykle skonstruowane by dawać jak najwięcej frajdy. I z tego zadania wywiązują się idealnie.

Przynajmniej takie wrażenie odniosłem spędzając czas na Hondzie MSX (w Stanach Honda Grom). Ale popularny za Wielką Wodą Grom ma rosnącą konkurencję. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne jest Kawasaki Z125 PRO.

Z dostępny jest w kilku kolorach.

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Z125 PRO napędzany jest chłodzoną powietrzem jednostką napędową o pojemności 125 ccm. W dwuzaworowej głowicy znalazł się jeden wałek rozrządu. Kawasaki posiada 4-biegową skrzynię biegów, wtrysk paliwa i elektryczny rozrusznik. Do tego całkiem ładne zegary, 30 mm widelec z przodu o 100 mm skoku i regulowany tylny amortyzator. Na upartego można pojechać także z pasażerem. Przy niskim spalaniu ponad 7-litrowy zbiornik paliwa powinien wystarczyć także na dłużą wycieczkę. Z125 PRO waży nieco ponad 100 kg.

W Stanach Z reklamowany jest jako motocykl dla początkujących, ale praktyka pokazuje, że wykorzystywany jest w zupełnie innych celach (na poniższym filmie Hondy Grom):

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Ciekawe czy Z125 PRO trafi też do Europy. Cena w USA jest atrakcyjna – 3,199 dolarów brzmi całkiem nieźle.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
43%
Interesujące
48%
heh...
5%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
5%