125 ccm
Aktualnie czytasz:
Kawasaki Z125 PRO 2018. Mała 125-ka w stylu Hondy MSX
1

Popularność tego typu maszyn w Ameryce Północnej jest ogromna. Chciałbym powiedzieć, że nie wiem dlaczego - ale wiem dokładnie. To do bólu proste motocykle skonstruowane by dawać jak najwięcej frajdy. I z tego zadania wywiązują się idealnie.

Przynajmniej takie wrażenie odniosłem spędzając czas na Hondzie MSX (w Stanach Honda Grom). Ale popularny za Wielką Wodą Grom ma rosnącą konkurencję. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne jest Kawasaki Z125 PRO.

Z dostępny jest w kilku kolorach.

Z125 PRO napędzany jest chłodzoną powietrzem jednostką napędową o pojemności 125 ccm. W dwuzaworowej głowicy znalazł się jeden wałek rozrządu. Kawasaki posiada 4-biegową skrzynię biegów, wtrysk paliwa i elektryczny rozrusznik. Do tego całkiem ładne zegary, 30 mm widelec z przodu o 100 mm skoku i regulowany tylny amortyzator. Na upartego można pojechać także z pasażerem. Przy niskim spalaniu ponad 7-litrowy zbiornik paliwa powinien wystarczyć także na dłużą wycieczkę. Z125 PRO waży nieco ponad 100 kg.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

W Stanach Z reklamowany jest jako motocykl dla początkujących, ale praktyka pokazuje, że wykorzystywany jest w zupełnie innych celach (na poniższym filmie Hondy Grom):

Ciekawe czy Z125 PRO trafi też do Europy. Cena w USA jest atrakcyjna - 3,199 dolarów brzmi całkiem nieźle.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
45%
0%
5%