Kawasaki Z 900 2022 oraz Z 650 2022: premiera jubileuszowej kolekcji motocykli na 50-lecie rodziny “Z”

50 lat Kawasaki "Z" - informacja prasowa

W skrócie
  • Modele motocykli Kawasaki serii Z w jubileuszowej odsłonie
  • Kawasaki Z 900 i 650 oraz Z 900 i 650 RS w specjalnych malowaniach z okazji 50. urodzin serii "Z"

Kawasaki Super Four Z1, czyli pierwszy w historii motocykl kultowej serii Z został oddany w ręce motocyklistów dokładnie 50 lat temu. Z tej okazji “zieloni” w tym roku oferują specjalną rocznicową wersję motocykli z serii Z 650, Z 650 RS oraz Z 900 i Z 900 RS. Czym się wyróżniają?

Kawasaki Z 900 to motocykl, który od dnia premiery niezmiennie zachwyca swoją sylwetką. Dzięki bezkompromisowej, agresywnej linii dopasowanej do dynamicznej charakterystyki, limitowana seria Supernaked Z900 na 50-tą rocznicę rodziny „Z” pokryta została lakierem Firecracker Red znanym z modelu Z1100GP, dominującego na rynku w latach 80-tych. Ten odcień czerwieni – występujący również na legendarnym GPZ900R – był wówczas charakterystycznym kolorem Kawasaki. Kolejny wizualny akcent, którym szczyci się limitowana wersja, to widelec w kolorze złotym oraz rama w błyszczącej czerni. Z900 Z50th Anniversary będzie dostępny sezonie 2022 zarówno jako model o pełnej mocy, jak i w specyfikacji 70 kW kategorii A2. Wyposażony w kolorowe wyświetlacz TFT z łącznością ze smartfonem, Z900 zawiera kilka trybów mocy, kontrolę trakcji KTRC czy oświetlenie Full-LED.

Przeczytaj też:

Kawasaki Z900 SE 2022: zielony supernaked na wypasie!

Przyjazny dla każdego motocyklisty Z650 o niewielkiej szerokości i wyposażony w responsywny, rzędowy dwucylindrowy silnik, jest zdecydowanym faworytem wśród motocyklistów, niezależnie od poziomu umiejętności. Wyposażony w oświetlenie LED, wyświetlacz TFT i łączność ze smartfonem, Z650 pobudza zmysły i inspiruje podczas każdej podróży.

Intensywny czerwony kolor, przygotowany dla rocznicowych modeli, czyni agresywną stylizację „Zeta” jeszcze bardziej efektowną. Ciemnoniebieskie i srebrne akcenty podkreślają czerwony lakier i podobne jak pozostałe modele jubileuszowe, emblemat „Z” i logo Kawasaki są wykończone w kolorze złotym, co dodatkowo odróżnia limitowaną kolekcję od ich standardowych odpowiedników. Do tego obręcze w kolorze czerwonym ze srebrnymi paskami, specjalna skórzana kanapa oraz pamiątkowe logo „Z 50th” na przednim błotniku.

Jeszcze bardziej poszerzając gamę Retro Sport, Kawasaki powróciło do korzeni marki Z, wybierając kultowy wzór „Fireball” oryginalnego Z1 dla jubileuszowych edycji modeli retro Z900RS i Z650RS. Specjalnie dla tych modeli opracowano proces lakierowania.

 

„Cukierkowy” kolor zbiornika paliwa i karoserii jest nakładany warstwami, aby wydobyć głęboką, błyszczącą teksturę, która podkreśla nieodłączne piękno tych maszyn. Uzupełnieniem bogatej kolorystyki są ramy obu maszyn wykończone w czarnym połysku i posiadające specjalną skórę siedziska o odmiennej od standardowego modelu fakturze, a także przeszycia w innym kolorze. Obie modele posiadają koła w kolorze złotym i emblematy „Double Overhead Camshaft”, które przypominają przeszłość i dumnie pokazują logo „Z 50th” na górze zbiornika. Dodatkowo, osłony silnika po lewej i prawej stronie Z900RS mają emblemat „DOHC”.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Rzadko zdarza się, aby rodzina modeli marki przetrwała dekadę, nie mówiąc już o pięciu, a jednak… rodzina Kawasaki „Z” rośnie w siłę. W 2022 roku ta siła urzeczywistni się dzięki obecności czterech modeli gamy „Z50th”, stanowiących część obchodów i ponadczasowej więzi między Kawasaki a rzeszą wiernych fanów, zarówno tych dotychczasowych, jak i dołączających do marki.

Limitowane albumy Kawasaki „Z”

Specjalny album upamiętniający 50 lat marki „Z” zostanie przekazany klientom, którzy zakupią jeden z limitowanych egzemplarzy 50th Anniversary, bez dodatkowych kosztów. Album nie będzie dostępny w sprzedaży.

Kolorystyka oraz ceny modeli Z 50th Anniversary:

–         Z650 FIRECRACKER RED                   36.800 PLN

–         Z900 FIRECRACKER RED                   50.100 PLN

–         Z650RS CANDY DIAMOND BROWN    41.800 PLN

–         Z900RS CANDY DIAMOND BROWN    63.200 PLN

Przeczytaj też:

Kawasaki Z650RS 2022: za to kochamy motocykle neo-retro!

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button