Jest już nowa Yamaha X-Max 400

Informacja Prasowa

Yamaha przez lata ugruntowała pozycję producenta innowacyjnych skuterów, które dostarczają ekscytujące i pełne satysfakcji wrażenia z jazdy. Przykładem odnoszącym wielki sukces jest seria maksiskuterów X-MAX, wśród których X-Max 250 za sprawą swojej sportowej konstrukcji, kompaktowych rozmiarów i mocnych osiągów wyznaczył nowy standard w konkurencyjnej klasie 250.

Modelem, który stanowi punkt odniesienia w całym segmencie maksi skuterów, jest Yamaha TMAX, wprowadzony na rynek kilka lat przed stworzeniem rodziny X-MAX. Oferując osiągi motocyklowe, samochodową wygodę i praktyczność skutera, TMAX otworzył całkowicie nowy rynek. Przełomowe, osiągi modelu TMAX nie tylko zmieniły metodę korzystania ze skutera, lecz również sposób patrzenia na ten środek transportu przez kierowców samochodów i motocykli, którzy nagle zobaczyli w maksiskuterze alternatywę godną rozważenia.

Kolejna odsłona modelu Yamaha X-MAX

Za całkowitą przemianę stale rozwijającego się i powiększającego rynku maksiskuterów są odpowiedzialne modele Yamahy TMAX i X-MAX. Gdy skutery marki Yamaha otworzyły nowe możliwości, wówczas oczekiwania i wymagania europejskich kierowców maksiskuterów również uległy zmianie. Wielu dzisiejszych kierowców skuterów klasy średniej szuka modeli o zwiększonych osiągach silnika, które jednak zachowują kompaktowe rozmiary i sportową konstrukcję na wzór koncepcji reprezentowanej przez obecny model X-MAX.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

W celu zaspokojenia tego popytu Yamaha postanowiła stworzyć kolejną odsłonę maksiskutera X-MAX, czego efektem jest inauguracja sportowego, wyrafinowanego modelu X-MAX 400. Dzięki kompaktowemu, lekkiemu podwoziu i mocnemu silnikowi o pojemności 400 cm3, ten nowiutki X-MAX zapewnia doskonałe osiągi i przyspieszenie, nie tracąc nic z łatwości prowadzenia, zwinności i kompaktowych rozmiarów cechujących model o pojemności 250 cm3.

Nowy typ skutera klasy średniej

Magiczna receptura nowego X-MAX 400 w udany sposób łączy wyższą moc z niską wagą, co razem z kompaktowym nadwoziem i przestrzenią bagażową maksiskutera tworzy nowy typ skutera klasy średniej. Znaczące przyspieszenie i duża prędkość osiągana podczas przemierzania tras sprawiają, że ten nowy, ekscytujący członek rodziny X-MAX spodoba się tym klientom, którzy oczekują zwinności, najwyższej jakości, dużej mocy i codziennej praktyczności w mieście.

Wyższe osiągi, dostarczane przez silnik o pojemności 400 cm3, nie tylko są przydatne na długodystansowych odcinkach, lecz także zapewniają modelowi X-MAX 400 prawdziwe, podróżne możliwości. Górna granica prędkości w postaci 150 km/h, obszerna przestrzeń bagażowa i luksusowe, podwójne siedzisko sprawiają, że X-MAX 400 sprawdzi się zarówno podczas weekendowych wypadów za miasto, jak i długodystansowych podróży.

Dynamiczna konstrukcja z rodowodem rodziny Yamaha MAX.

Zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym, ten skuter został zaprojektowany po to, aby zadziwiać. Stworzyliśmy nowy, dynamiczny wizerunek, który wyróżnia model X-MAX 400 na ulicy oraz podkreśla wyraźny, mocny rodowód Yamahy. Eleganckie i wyrafinowane nadwozie reprezentuje kolejny etap w rozwoju X-MAX i uwydatnia sportowy potencjał tego nowego skutera klasy wyższej.

Jedną z kluczowych właściwości, które cechują rodzinę MAX, i która nadaje wyrazistości nowemu X-MAX 400, jest wysokiej jakości nadwozie z naszymi firmowymi panelami bocznymi „boomerang”. Znajdujące się po obu bokach skutera, począwszy od przedniej części podłóg aż po boczne partie siedziska, panele nadwozia w kształcie bumerangu akcentują dynamiczny styl modelu X-MAX 400 i przywołują natychmiastowe skojarzenia z unikalną rodziną MAX.

Podwójne reflektory z LED-owymi światłami pozycyjnymi oraz LED-owym światłem tylnym

Dwa potężne reflektory jeszcze bardziej podkreślają elegancki i sportowy wygląd tej wszechstronnej maszyny o wysokich osiągach, a LED-owe światła pozycyjne i nowe LED-owe światło tylne poprawiają bycie widocznym przez innych użytkowników dróg. X-MAX 400 jest pierwszym skuterem marki Yamaha, posiadającym pozycyjne światła LED-owe, które oprócz swoich praktycznych funkcji podkreślają także nowoczesną konstrukcję skutera i wzmacniają ogólne wrażenie wysokiej jakości tego skutera.

Luksusowe siedzisko

Luksusowe, stopniowane siedzisko zostało zaprojektowane po to, aby zapewniać wyjątkowo wygodną jazdę zarówno kierowcy, jak i pasażerowi, niezależnie od tego, czy przemieszczają się oni po ulicach miasta, czy też wybierają w dłuższą podróż. Ponadto, układ siedziska w X-MAX 400 umożliwia przyjęcie wyprostowanej pozycji dla zachowania większego komfortu oraz większej kontroli, szczególnie w ruchu miejskim.

Oprzyrządowanie w stylu samochodowym

Deska rozdzielcza i kanapa nowego modelu X-MAX 400 zostały tak stworzone, aby stanowić wzór w swojej klasie, a jakość i dbałość o detale są pierwszej klasy. Dopasowanie, wykończenie i wrażenie dotykowe materiałów jest porównywalne do odczuć, jakie oferuje prestiżowy samochód, dzięki czemu X-MAX 400 wyróżnia się spośród konkurencji. Całkowicie nowe oprzyrządowanie w stylu samochodowym zawiera analogowy wskaźnik obrotów i komputer pokładowy, które podkreślają wiodącą specyfikację techniczną modelu X-MAX 400, oferując doskonałą równowagę sportowych osiągów i eleganckiego wzornictwa.

Potężny silnik o pojemności 400 cm3

Nowy, 1-cylindrowy, 4-suwowy, 4-zaworowy, chłodzony cieczą silnik DOHC modelu X-MAX 400 jest kolejnym etapem ewolucji sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji, która obecnie napędza popularny model Majesty 400. Osiągając 23,2 kW (31,5 KM) przy 7 500 obr/min, ten kompaktowy i szybko reagujący silnik wytwarza o ponad 54% więcej mocy niż jednostka wykorzystywana obecnie w X-MAX 250. Znaczący wzrost mocy oraz o 60% większy moment obrotowy sprawiają, że nowy X-MAX 400 jest najpotężniejszym modelem X-MAX w dziejach.

Silne przyspieszenie oraz wysoki górny pułap prędkości

Ten model sprawi, że zarówno nowi użytkownicy skuterów, jak i doświadczeni kierowcy, którzy być może przesiądą się z 250 lub 300 cm3, doświadczą znaczącego wzrostu przyspieszenia i wysokiej, stałej prędkości jazdy, rozwijanej aż do 150 km/h. Jednocześnie właściciele maksiskuterów, przesiadający się z większej pojemności, będą mile zaskoczeni lekkością prowadzenia oraz zaletami kompaktowych rozmiarów tego skutera, które sprawdzają się w miejskiej jeździe. Niezależnie od tego, czy jest to jazda w mieście, długodystansowa wyprawa, czy też weekendowy, rekreacyjny wypad za miasto, X-MAX 400 został stworzony po to, aby rozwijać imponujące osiągi.

Kompaktowe nadwozie

Mimo, że dynamiczny, nowy silnik o pojemności 400 cm3 dostarcza znacząco więcej mocy i wyższy moment obrotowy niż jego odpowiednik o pojemności 250 cm3, nasi konstruktorzy zdołali stworzyć najbardziej kompaktowe i lekkie podwozie w swojej klasie.

To oznacza, że posiadacze X-MAX 400 korzystają ze zwinności klasy 250 i osiągów klasy 400. Łącząc wszystkie te pożądane właściwości i atrybuty, Yamaha wypuściła niezwykle zdolny i wszechstronny skuter, który zapewnia zarówno wyjątkowe osiągi, jak i dużą przyczepność w codziennym użytkowaniu.

Dzięki dużej mocy i wysokiemu momentowi obrotowemu nowy X-MAX 400 idealnie wpasowuje się w gamę skuterów Yamaha, między popularne modele 250 cm3 i wyjątkowego TMAX-a. Przednie widelce teleskopowe w stylu motocyklowym w połączeniu z podwójnymi, przednimi tarczami pływającymi, lekkimi kołami ze stopu o wymiarach 15 cali przednie/13 cali tylne oraz szerokimi oponami, zostały opracowane po to, aby zapewniać stabilną jazdę przy dużych prędkościach, czyniąc X-MAX 400 jednym z najbardziej praktycznych i zwinnych skuterów w swojej klasie.

Wszechstronny skuter o wysokich osiągach

Pomimo znacznego wzrostu mocy nowy model o pojemności 400 waży tylko 211 kg z płynami. Ta nieduża waga w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami sprawia, że wszechstronny X-MAX 400 zwinnie porusza się w miejskim terenie.

Jedną z najważniejszych właściwości nowego modelu X-MAX 400 jest jego zdolność do spełniania wielu różnych funkcji. X-MAX 400 został stworzony, aby zapewniać doskonałą równowagę między stylem, funkcjonalnością i osiągami. Jego lekkie, kompaktowe zawieszenie oferuje łatwe i zwinne prowadzenie przy niskich prędkościach, podczas gdy duże koła ze stopu i nowe, dynamiczne, chroniące przed wiatrem nadwozie nadają stabilności przy większych prędkościach i na dłuższych trasach.

Przyspieszenie od zera jest doskonałe, a w połączeniu z mocnym przyspieszeniem w średnim zakresie prędkości sprawia, że nowy X-MAX 400 dostarcza mocnych osiągów, ułatwiających wyprzedzanie w mieście i na autostradzie. Począwszy od długodystansowych podróży, przez miejskie przejazdy, po weekendowe, rekreacyjne wypady - wielofunkcyjny X-MAX 400 dzięki swej stabilności przy wyższych prędkościach jest wykwalifikowany do swoich zadań.

Komfort i wygoda

W naszej misji tworzenia sportowych, dynamicznych, nowych skuterów nie zapomnieliśmy o tym, że funkcjonalność, ekonomia i wygoda mają duże znaczenie dla naszych klientów. Pomimo bardzo kompaktowego nadwozia, skuter posiada schowek pod siedziskiem, w którym zmieszczą się dwa pełnowymiarowe kaski. Wyprostowana pozycja jazdy oraz skuteczna szyba przednia, osłona rąk przed wiatrem i obszerna podłoga zapewniają razem duży komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Jeśli chodzi o zasięg i ekonomię, X-MAX 400 robi duże wrażenie dzięki swojej niskiej wadze i niezwykle wydajnemu, 4-suwowemu silnikowi z wtryskiem paliwa.

Opcja z ABS dostępna w drugiej połowie 2013 roku

Nowy X-MAX 400 będzie dostępny w salonach dealerskich od lipca 2013 roku, a w kolejnych miesiącach pojawi się jego wersja wyposażona w ABS.

Gama akcesoriów

Jako wiodący producent innowacyjnych maksiskuterów, Yamaha jest w stałym kontakcie z naszymi klientami i doskonale zna ich potrzeby i aspiracje, dlatego opracowaliśmy linię akcesoriów, która pozwoli im stworzyć swój własny, unikatowy model X-MAX, lepiej odzwierciedlający ich styl życia.

Dla tych klientów, którzy pragną wzmocnić sportowy potencjał tego zaawansowanego technicznie skutera, Yamaha ma do zaoferowania liczne akcesoria, takie jak sportowa owiewka, sportowe podłogi, tłumiki Akrapovič typu slip-on, stylowy uchwyt na tablicę rejestracyjną czy oparcie dla pasażera.

Opracowaliśmy także gamę funkcjonalnych akcesoriów, takich jak 50-litrowy kufer centralny, wysoka owiewka i osłony nóg dla kierowców pokonujących długie dystanse, którzy oczekują dodatkowego komfortu i przestrzeni bagażowej.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. Świetnie się prezentuje,ma drapieżny i futurystyczny wygląd.Obawiam się że będzie bardzo droga,sam śmigam X-maxem 125 i leciwym już z deka….ale nadal 125km/h idzie.A tu piszą że ta 400-setka ma maksymalnie 150km/h rozwijać…to chyba jakaś pomyłka jest z tymi jej osiągami.X-max 400 to jakieś 170km/h minimum powinien śmigać.

  2. siodło względem kierownicy tzn odległość i wysokości wygaldaja całkiem ciekawie -nie jest zadaleko ,wiec ergo może być fajne patrząc na niektóre starsze modele siodło jest zanisko i zadaleko od kiery,robertonos 125 to ci licznikowo chyba idzie sprawdz gps ile to jest naprawdę;) jak wyjdzie 115 to będzie niezle stawiam na 110-115 km,h , oni biorac pod uwagę moc skutera 32 km podali vmax realny czyli licznik pojdzie do tych 165 -170 chyba ze jakas blokada i podali licznikowo bądź tak zestroili naped ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button