Jazda Skuterem lub Motorowerem Bez Blokad. Co grodzi za odblokowanie jednośladu?

Skuterowo.com pyta eksperta o konsekwencje jazdy odblokowanym skuterem lub motorowerem. Czy jest to niebezpieczne? Co za to grozi? Czy warto jeździć bez blokad? Co na to policja?

Co się stanie jeśli jedziemy odblokowanym skuterem, a zatrzyma nas policja?

Ponieważ jedziemy odblokowanym skuterem, czyli pojazd rozwija większą prędkość niż jest to wpisane, czyli to już nie jest motorower tylko motocykl to już mamy problem, bo nie mamy upoważnienia uprawnień do kierowania tym pojazdem, czyli tutaj już powinniśmy mieć prawo jazdy A. Mówimy o obecnych czasach. Musielibyśmy mieć kategorię A lub kategorię A1. Jeżeli jedziemy motorowerem i nie mamy takich uprawnień, a ten motorower rozwija większą prędkość niż prędkość 45 km/h jest to pojazd inaczej zaklasyfikowany. Policja może zabrać dowód rejestracyjny, bo pojazd jest niewłaściwie zaklasyfikowany i również może odholować pojazd (skuter/motorower), czy zabrać pojazd, jeżeli nie ma osoba odpowiednich uprawnień do kierowania tym pojazdem i poza tym pojazd jest nie właściwie zaklasyfikowany to nie można się takim pojazdem poruszać.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

45 opinii

 1. Rolki to musisz przejść jak zabiorą dowód i diagnosta musi potwierdzić że Twój skuter nie jedzie więcej niż ta prędkość.
  Izdebski ; Zrozum że Twój pojazd prawnie nie może przekraczać tej prędkości, bo to jest tylko MOTOROWER!
  Vezyr a widziałeś złapanego rowerzystę ( po za jednym przypadkiem o którym było głośno) lub jakiegoś cyklistę złapanego na radar? Nie , bo jak mają udowodnić że to Twoja f16 spośród 10tys które jeżdżą u nas w kraju? Druga sprawa e teraz to z automatu idzie, więc fotka bez tablic nie ma żadnej mocy prawnej.

 2. Krystian Kos… napisał:

  Ja mam MOTOROWER BASSA WS50 i fabrycznie był odblokowany i jadę licznikowe 75 km/h zrobią mi coś za to że taki już kupiłem

  TAK ! Argument że \”taki już kupiłem\” nie jest wytłumaczeniem.

 3. Proponuje douczyć się.

  Motorower odblokowany czy przerobiony NIGDY nie jest motocyklem.
  Motorower nie spełniających warunków homologacji ma zabierany dowód rejestracyjny i kierowany jest do badania. W wypadku zmian w pojezdzie to kierowca odpowiada za poruszanie sie pojazdem NIEDOPUSZCZONYM do ruchu drogowego.

  Przerobienie motorowemu i poruszanie sie nim NAWET posiadajac kat A
  JEST NIEDOZWOLONE. Chodzi tu przedewasztkim o fakt iz motorowe nie jest przystosowany technocznie do poruszania sie z inna predkoscia “oświetlenie, hamulce itd”

 4. To prawda. Jeśli coś ma homologację motoroweru to jest motorowerem i ma trzymać się w ścisle określonych kryteriach. Jeśli go sobie stuningujesz to pojazd traci homologację a co za tym idzie poruszasz się pojazdem, który nie jest dopuszczony do ruchu. Nie ma tutaj znaczenia czy masz kategorię a,b,c,d,e,f,g,h…. Poruszasz się niedopuszczonym pojazdem. Równie dobrze mógłbyś sobie zbudować z rurek jakiś motor z silnikiem R6 i latać po 200km/h po drogach bez homologacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button