125 ccm
Aktualnie czytasz:
Jazda motocyklem 125 cm3 na prawo jazdy B: Policja przeciwna
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Na początek dobra wiadomość – przedstawiciele wszystkich klubów sejmowych poparli ustawę wprowadzającą zmiany w kierowaniu pojazdami – Jazda motocyklem do 125 cm z kategorią B, jawne i ogólnodostępne pytania testowe na prawo jazdy oraz zniesiony obowiązek uczestniczenia w kursach teoretycznych przygotowujących do egzamin. Trwa zażarta dyskusja, czy kierunek zmian, który zaproponowali deputowani jest odpowiedni w naszym społeczeństwie.

Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przewiduje, że nasze społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na zaproponowaną zmianę przepisów.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
30 Komentarze
1 2 3
 • Zdjęcie profilowe Evert
  6 maja 2014 at 19:07

  Właśnie zakończyło się posiedzenie komisji infrastruktury. Nikt nie podnosił problemu automat czy manual, ponieważ spraw dotyczących kat. B na motocykle 125 cm3 w ogóle nie rozpatrywano. Poprawki dotyczyły innych kwestii m.in. wymiany karty motorowerowej na AM i obowiązkowym świadczeniem zdrowotnym.
  Czyli ze strony sejmu raczej dalszej rewolucji raczej nie należy się spodziewać, chyba że ustawa zostanie w całości odrzucona i wrócimy do punktu wyjścia. Jeśli przejdzie, dalsze poprawki mogą za to przyjść ze strony Senatu. Ciekawe też, jaka będzie odpowiedź wiceministra na pytania posła Banaszaka dot. półautomatów oraz badania technicznego pojazdów 125 cm3 w zakresie spełniania kryteriów mocy silnika.

 • Zdjęcie profilowe
  Dawidsuper8
  6 maja 2014 at 20:17

  Znaczy wyszło jak zwykle 🙁

 • Zdjęcie profilowe bebrene
  6 maja 2014 at 20:24

  Czyli to dotyczy skuterów do 125cm3, też dobrze. W tym tygodniu odbędzie się trzecie czytanie i odrazu głosowanie w sejmie. Jest szansa, ze pod koniec maja ustawa znajdzie się u prezydenta na stole.

 • Zdjęcie profilowe
  Dawidsuper8
  7 maja 2014 at 20:14

  A potem to juz tylko salon albo komis i jazda 🙂

 • Zdjęcie profilowe bebrene
  7 maja 2014 at 21:09

  W piątek 09.05 odbędzie się w sejmie trzecie czytanie w sprawie nowelizacji ustawy,jeśli nie będzie żadnego sprzeciwu, posłowie od razu przystąpią do głosowania.

 • Zdjęcie profilowe Evert
  9 maja 2014 at 13:22

  Trzecie czytanie już za nami, głosowanie również. Sejm większością głosów przyjął ustawę. Żadna z rozpatrywanych poprawek nie dotyczyła usunięcia zapisu o automacie, a nikt z polityków nie wycofał się z wcześniejszych decyzji w tej kwestii.

  Zatem na chwilę obecną ustawa przewiduje automatyczną skrzynię biegów i 3 lata prawo jazdy kat. B, bez dodatkowego szkolenia. Zmienić to może jeszcze senat, o ile zgłoszona zostanie stosowna poprawka i sejm ją przyjmie, a prezydent ustawę podpisze.

 • Zdjęcie profilowe shnosnas
  9 maja 2014 at 12:23

  I od kiedy prawo ma wejść w życie? (kiedy mam sobie mocniejszy skuter kupić?) 😀

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  9 maja 2014 at 12:27

  Evert, to zadzwoń tam i popędź chłopaków.
  Bo tu już ludzie nogami przebierają a na granicy stoją kontenery wyładowane 125kami.

 • Zdjęcie profilowe Evert
  9 maja 2014 at 12:50

  Racja, numery kontaktowe pilnie potrzebne. 🙂 Kto tam wie, może od tej zmiany Produkt Krajowy Brutto nam wzrośnie. 😀 Gorzej będzie, jak Bronek strzeli focha i weto złoży, a wtedy nici z wejściem przepisu na jesieni lub od stycznia. 🙂 I co z tymi kontenerami się wtenczas stanie? 🙂

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  9 maja 2014 at 13:21

  zawinie się folią paletową