Aktualnie czytasz:
Jak rozpoznać nowe policyjne BMW 330i xDrive? BMW policji już jest w służbie
0

Policjanci mają do dyspozycji BMW 330i xDrive po faceliftingu. Wszystkie 40 pojazdów posiada ciemny lakier, głównie ciemnoszary (kilka modeli brązowych). „Trójki” wyposażone są w światła LED, 17-calowe koła i podwójną końcówkę wydechu. Jedynym tak naprawdę nietypowym elementem jest dodatkowa antena, wzorem popularnych Opli Insignia, i oczywiście instalacja odpowiednia dla nieoznakowanych radiowozów – syreny, oświetlenie.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe, 250-konne, nieoznakowane BMW 3 polskiej policji. Posłowie Kukiz’15 mają obiekcje

Pojazdy trafiły do komend w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Pojawią się także w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Rzeszowie, Radomiu, Szczecinie i Łodzi. Funkcjonariusze będą korzystać z BMW 330i xDrive z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 250 km. Największe kontrowersje wzbudzał jednak miernik prędkości wykorzystany w pojazdach.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Posłowie ugrupowania Kukiz’15 mieli zastrzeżenia do wideorejestratorów wykorzystywanych w nowych BMW 330i xDrive polskiej policji. Urządzenia Videorapid 2A rejestrują prędkość pojazdu policyjnego, a nie pojazdu na nagraniu. Oznacza to, że funkcjonariusz musi zrównać się z pojazdem nagrywanym i na tej podstawie wydawany jest mandat.

Obiekcje posłów Kukiz’15 mogły być sensowne. KMP w Lublinie przegrało ostatnio sprawę, w której sędzia jednoznacznie orzekł – tego typu urządzenia rejestrujące nie prezentują realnej prędkości z którą porusza się kierowca, a jedynie prędkość z którą porusza się radiowóz.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoznakowane, policyjne BMW wyjechało na drogi. Jak rozpoznać BMW policji?

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%