Jak rozpoznać nowe policyjne BMW 330i xDrive? BMW policji już jest w służbie

Policjanci mają do dyspozycji BMW 330i xDrive po faceliftingu. Wszystkie 40 pojazdów posiada ciemny lakier, głównie ciemnoszary (kilka modeli brązowych). „Trójki” wyposażone są w światła LED, 17-calowe koła i podwójną końcówkę wydechu. Jedynym tak naprawdę nietypowym elementem jest dodatkowa antena, wzorem popularnych Opli Insignia, i oczywiście instalacja odpowiednia dla nieoznakowanych radiowozów – syreny, oświetlenie.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe, 250-konne, nieoznakowane BMW 3 polskiej policji. Posłowie Kukiz’15 mają obiekcje

Pojazdy trafiły do komend w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Pojawią się także w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Rzeszowie, Radomiu, Szczecinie i Łodzi. Funkcjonariusze będą korzystać z BMW 330i xDrive z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 250 km. Największe kontrowersje wzbudzał jednak miernik prędkości wykorzystany w pojazdach.

Posłowie ugrupowania Kukiz’15 mieli zastrzeżenia do wideorejestratorów wykorzystywanych w nowych BMW 330i xDrive polskiej policji. Urządzenia Videorapid 2A rejestrują prędkość pojazdu policyjnego, a nie pojazdu na nagraniu. Oznacza to, że funkcjonariusz musi zrównać się z pojazdem nagrywanym i na tej podstawie wydawany jest mandat.

Obiekcje posłów Kukiz’15 mogły być sensowne. KMP w Lublinie przegrało ostatnio sprawę, w której sędzia jednoznacznie orzekł – tego typu urządzenia rejestrujące nie prezentują realnej prędkości z którą porusza się kierowca, a jedynie prędkość z którą porusza się radiowóz.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

ZOBACZ TAKŻE: Nieoznakowane, policyjne BMW wyjechało na drogi. Jak rozpoznać BMW policji?

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button