Honda Adventure Roads 2024 już ruszyła: start czwartej edycji w Maroku.

Sprawdź trasę, znamy przebieg wydarzenia.

Honda Adventure Roads. Ruszyła czwarta edycja.
  • Trzydziestu śmiałków zmierzy się z dziką przyrodą Maroka
  • Na grzbiecie CRF1100L Africa Twin przemierzy 2800 kilometrów
  • Uczestników będą wspierać zwycięzcy Rajdu Dakar
  • Wydarzenie można śledzić na specjalnie utworzonym kanale na Instagramie
  • Planowane są kolejne edycje

Dziesiątego maja, z atlantyckiego portu Agdair, wyruszyła czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads. Ekscytujące wydarzenie to niezapomniana przygoda dla miłośników motocykli Honda Africa Twin.

Honda Adventure Roads na CRF1100L Africa Twin

Zawodnicy wyruszą w dziewięciodniową podróż na flagowym motocyklu Adventure Hondy – CRF1100L Africa Twin.

Hondanews: „Trwałość, wyważenie i wytrzymałość tej maszyny sprawiają, że jest idealnym kompanem do pokonania tego niesamowitego wyzwania na dystansie 2800 km. „Afryki” wyposażone będą w opony Metzeler Karoo 4 oraz akcesoria z oryginalnej oferty Hondy, a także pochodzące od wybranych partnerów, takich jak Endurisatan, Barkbusters i Alpinestars

2800 km afrykańskiej przygody możesz śledzić na Instagramie

Trzydziestu uczestników będzie mieć okazję pokonać 2800 km przez oszałamiające krajobrazy Maroka, od wybrzeża atlantyckiego po śródziemnomorskie miasto Nador. Trasa obejmować będzie zarówno wymagające odcinki pustynne przez wydmy Erg Chebbi, jak i ekscytujące przeprawy przez góry Atlas oraz Kanion Dades. Wydarzenie to także okazja do bliższego poznania kultury marokańskiej i tradycyjnej muzyki Gnaoua, a wszystko podczas tradycyjnych biwaków pod rozgwieżdżonym niebem.

Całe wydarzenie będzie na bieżąco relacjonowane na specjalnie dedykowanym profilu Instagram: Honda Adventure Roads Instagram.

Profesjonalne wsparcie od zwycięzców Rajdu Dakar

Zawodnikom Honda Adventure Roads towarzyszyć będą członkowie zwycięskiej drużyny Rajdu Dakar z teamu HRC Monster Energy Honda: Adrien Van Beveren oraz  Tosha Schareina. Podczas dziewięciodniowej wyprawy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami wydarzenia, co niewątpliwie pomoże okiełznać wyzwania jakie stawi przed nimi dzikość Maroka.

Historia Honda Adventure Roads i przyszłe edycje

Projekt Honda Adventure Roads, zainicjowano w 2017 roku i nieustannie się rozwija.

Inauguracyjna edycja miała miejsce pięć lat temu i na pokładzie CRF1000L Africa Twin zaprowadziła uczestników z Oslo do Nordkapp – najbardziej na północ wysuniętego punktu Europy. W ciągu ośmiu dni uczestnicy pokonali 3500 km.

W 2019 roku Honda Adventure Roads przeniosła miłośników motocyklowych przygód do Republiki Południowej Afryki, gdzie przez 12 dni  przejechali 3700 km.

Ubiegła edycja odbyła się w lipcu 2022 roku na Islandii, gdzie 30 uczestników zmagało się z najtrudniejszymi dotąd warunkami – ośnieżonymi górami, lodowatymi rzekami i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Honda Adventure Roads kontynuuje swoją misję dostarczania niezapomnianych wrażeń, planując kolejne, ekscytujące edycje. Wiemy już, że zaplanowano ja na lata 2025 i 2026, a ich trasy będą przebiegać przez dwa różne kontynenty.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button