Harley-Davidson LiveWire miał swoją premierę w Polsce

Polska premiera elektrycznego modelu Harley-Davidson LiveWire miała miejsce dosłownie kilka dni temu w legendarnym Hard Rock Cafe w Warszawie.

Tak, wiem – elektryczny Harley-Davidson. To się w głowie nie mieści! A jednak model LiveWire w końcu trafia na drogi, także w Polsce. 3 sekundy do 100 km/h, zasięg przekraczający 150 km, sportowe emocje, ale też typowy dla Harley’a klasyczny wygląd. LiveWire może się podobać, także ortodoksyjnym fanom amerykańskiej marki.

Polska premiera odbyła się w poniedziałek 28 października w warszawskiej Hard Rock Cafe. Przy akompaniamencie muzyki z Gwiezdnych Wojen na scenę wjechał LiveWire wraz z gwiazdami promującymi nowy model. Wśród nich nie kto inny jak Bogusław Linda, który przyznał, że LiveWire to dla niego powód by wrócić do motocykli. 

Co ciekawe, pierwsze egzemplarze modelu LiveWire trafiły już do szczęśliwych posiadaczy. W przyszłym roku we flocie testowej polskiego importera pojawi się pojazd demo, który koniecznie sprawdzimy! Opinie osób, które już nim jeździły są bardzo pozytywne.

Harley-Davidson LiveWire 2020. Cechy:

 • Parametry i zasięg optymalne do jazdy miejskiej: Akumulator wysokonapięciowy 15,5 kWh z systemem magazynowania energii (RESS) zapewnia średni zasięg na poziomie 158 km*. Szybka ładowarka DC Fast Charge (DCFC) może być użyta do ładowania motocykla LiveWire™ przez gniazdo SAE. Wszyscy dealerzy Harley-Davidson sprzedający motocykl LiveWire™ będą oferować publiczną stację ładowania. Ładowarka DCFC umożliwia ładowanie akumulatora w zakresie 0-80% pojemności w ciągu 40 minut oraz w zakresie 0-100% pojemności w czasie 60 minut.
 • Niesamowite przyspieszenie: od 0 do 100 km/h w czasie 3 sekund. Natychmiastowo dostępny moment obrotowy, wytwarzany przez napęd elektryczny H-D Revelation™, osiąga 100 procent wartości znamionowej już w chwili maksymalnego obrócenia manetki, a wartość ta jest dostępna przez cały czas pracy silnika. Prędkość maksymalna wynosi 177 km/h (ograniczona elektronicznie).
 • Łatwość użycia dzięki rozwiązaniu twist-and-go: Napęd elektryczny motocykla LiveWire nie wymaga użycia sprzęgła ani skrzyni biegów, co znacznie ułatwia jazdę nowym motocyklistom. Wszyscy motocykliści docenią efekt hamowania w trybie odzysku energii, gdyż pozwala on na doładowanie akumulatora, szczególnie w warunkach miejskich.
 • Prowadzenie i kontrola: Motocykl LiveWire jest wyposażony w system Elektronicznego Sterowania Podwoziem (Electronic Chassis Control, ECC) wykorzystujący udoskonaloną funkcję ABS poprawiającą bezpieczeństwo podczas jazdy na zakrętach oraz funkcję kontroli trakcji (TCS) i system kontroli poślizgu (Drag-Torque Slip Control System, DSCS) monitorujący i kontrolujący moment obrotowy przedniego i tylnego hamulca, a także moment obrotowy silnika przenoszony na tylne koło, w celu poprawy kontroli pojazdu przez kierowcę oraz zapewnienia stabilności jazdy w różnych warunkach. System ten jest całkowicie elektroniczny i wykorzystuje najnowszą sześcioosiową centralę pomiaru inercji (IMU) oraz technologię czujnika ABS. Poszczególne funkcje systemu ECC współpracują ze sobą podnosząc pewność jazdy i poprawiając kontrolę nad pojazdem w trudnych sytuacjach.
 • Usługa H-D™ Connect: Na wybranych rynkach motocykl LiveWire jest wyposażony w funkcję H-D™ Connect, która zapewnia łączność pomiędzy motocyklistą a pojazdem poprzez Jednostkę Sterowania Telematycznego korzystającą z technologii LTE, w połączeniu z usługami łączności i chmury obliczeniowej wykorzystującymi najnowszą wersję aplikacji Harley-Davidson™ App. Usługa H-D Connect umożliwia gromadzenie i przesyłanie do aplikacji na smartfonie kierowcy informacji na temat:
  • Stanu motocykla: Informacje dostępne dzięki H-D Connect obejmują stan ładowania akumulatora oraz dostępny zasięg, z każdej lokalizacji o dostatecznym zasięgu sieci komórkowej. Umożliwia to kierowcy zdalne sprawdzanie stanu ładowania, w tym poziomu naładowania oraz czasu do zakończenia ładowania. Kierowcy mogą z łatwością zlokalizować stację ładowania dzięki wyszukiwarce lokalizacji zintegrowanej w aplikacji H-D.
  • Ostrzeżenia o manipulowaniu przy pojeździe oraz lokalizacji pojazdu: Usługa H-D Connect wskazuje na lokalizację zaparkowanego motocykla LiveWire oraz umożliwia wysyłanie ostrzeżeń na smartfon kierowcy w przypadku manipulowania przy pojeździe lub jego przemieszczenia. System śledzenia skradzionego pojazdu, wykorzystujący technologię GPS, daje gwarancję skutecznego śledzenia lokalizacji motocykla.**
  • Przypomnienia serwisowe i powiadomienia: Przypomnienia o zbliżającym się terminie serwisu, automatyczne przypomnienia o serwisie oraz inne powiadomienia na temat obsługi pojazdu.
 • Komponenty premium: Tylne zawieszenie premium z jednym amortyzatorem SHOWA® BFRC™ (Balanced Free Rear Cushion-lite) umożliwia pełną regulację i zostało zaprojektowane tak, aby zapewniać komfortową jazdę i precyzyjne prowadzenie pojazdu. Parametry przedniego widelca premium SHOWA® SFF-BP® (Separate Function front Fork-Big Piston) odpowiadają parametrom i elastyczności tylnego amortyzatora i zapewniają wyjątkową kontrolę tłumienia przy niskich prędkościach, idealną przy spokojnej jeździe w typowych warunkach miejskich. Zaciski hamulca przedniego Brembo® Monoblock współpracują z podwójnymi wirnikami o średnicy 300 mm i zapewniają doskonałą moc i szybkie działanie przekładające się na pewność hamowania. 

Charakterystyczny dźwięk, wibracje ograniczone do minimum: Napęd elektryczny H-D Revelation generuje minimalne wibracje, ciepło i hałas, co poprawia komfort jazdy. Model LiveWire wyróżnia nowy charakterystyczny dźwięk, zmieniający się w miarę przyspieszania motocykla. Ten nowy futurystyczny dźwięk oddaje płynność wytwarzania mocy przez silnik motocykla LiveWire.

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button