Francesco “Pecco” Bagnaia: wakacyjny wypadek na podwójnym gazie?

Niedobre informacje docierają do nas z Ibizy

W skrócie
  • 5-tygodniowa wakacyjna przerwa w wyścigach to dla zawodników MotoGP czas na odpoczynek
  • Wygląda jednak na to, że Pecco Bagnaia wziął sobie letnią zabawę zbytnio do serca

Świat wyścigów motocyklowych obiegła właśnie ciężka do uwierzenia informacja. Zwycięzca ostatniego przed letnią przerwą Grand Prix na holenderskim torze TT Assen – Pecco Bagnaia spowodował wypadek samochodowy podczas wakacyjnego urlopu. To jednak nie koniec kiepskich informacji, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

Jak podaje hiszpańska gazeta “Periodico de Ibiza”, zawodnik MotoGP miał wypadek samochodowy na drodze Ses Salines na Ibizie. Zdarzenie miało miejsce w zeszły wtorek o 5 rano. Na miejscu obecne były Gwardia Cywilna oraz policja z miejscowości Sant Josep. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu. Wynik testu wskazał na 0,87 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wakacyjna głupota i ogromne konsekwencje?

Jeśli ta informacja się potwierdzi, to Bagnaię mogą czekać bardzo poważne konsekwencje. Znane są przypadki natychmiastowego zerwania kontraktu z zawodnikiem po podobnych “wyczynach”. Hiszpańska gazeta podaje, że Pecco Bagnaia jest francuskim zawodnikiem (Pecco jest Włochem), więc ciągle jest szansa, że ta informacja się nie potwierdzi. Wygląda jednak na to, że Pecco zamiast odpoczynku i przygotowań do drugiej części sezonu, będzie miał mocno pod górkę po brawurowej porannej akcji na podwójnym gazie.

Byłoby to tym większą szkodą, że Pecco Bagnaia jest nie tylko szybkim zawodnikiem, który potrafi widowiskowo jeździć, ale także jest bardzo sympatyczną osobą i dobrym duchem lubianym przez wszystkich w padoku oraz przez rzeszę kibiców.

Przeczytaj też:

BMW Motorrad Days 2022 w Berlinie: inne miejsce, te same wartości

Obecny sezon dla Francesco Bagnai nie jest łatwy. Błędy własne oraz innych zawodników powodowały wiele razy nieukończenie wyścigu. Ostatni wyścig przed przerwą, czyli DutchGP na torze w Assen, zakończył sukcesem na pierwszym stopniu podium. Idealnie rozpoczęcie wakacyjnej przerwy. Ta jednak może okazać się daleka od radosnej sielanki.

Jaka może być decyzja teamu Ducati po potwierdzeniu tych informacji? Pecco może zostać zawieszony, a nawet grozi mu całkowite zerwanie kontraktu. Jeden głupi wyczyn może przekreślić zatem całą dotychczasową karierę. Szkoda. Wielka szkoda.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button