Aktualnie czytasz:
Fotoradary w gminie Tarnów: Pouczają, a nie nakładają mandaty
5

Z Koszyc Małych płynie pozytywny akcent drogowy. Temat również dla jednośladowców, wszak nie tylko właściciele samochodów, ale również motocykli i skuterów są narażeni na mandat z fotoradaru.

Gmina Tarnów zakupiła dość ciekawe urządzenia służące do pomiaru prędkości. Jednakże nie rejestrują one prędkości, a jedynie ją mierzą i wyświetlają stosowny komunikat. W przypadku przekroczenia limitu dostajemy informację o wysokości mandatu jaki przysługuje w sytuacji gdyby złapała nas policja. Tylko tyle.

Nie chcieliśmy, żeby nam powiedzieli, że mamy maszynkę do robienia pieniędzy

- tak wójt gminy Tarnów tłumaczy postawienie sygnalizatorów pouczających kierowców jadących zbyt szybko i dziękujących tym, którzy przestrzegają przepisów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

- Taki fotoradar kosztuje ok. 30 tys. zł, więc możemy zainstalować pięć takich fotoradarów ostrzegających, zamiast jednego karzącego już finansowo

- dodaje Grzegorz Kozioł.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Mieszkańcy są zadowoleni z nietypowych sygnalizatorów. - To jest naprawdę strzał w dziesiątkę - stwierdza mieszkanka Koszyc Małych. Kierowcy zdejmują nogę z gazu również po to, by uważniej przyjrzeć się urządzeniu, dzięki czemu na drodze jest bezpieczniej.

Zastanawia nas tylko jakie komunikaty będą wyświetlane po wejściu w życie nowego taryfikatora 2015. Wówczas granica kwotowa będzie płynna, a "cena" wykroczenia będzie ustalana na podstawie średniej krajowej. To zmusi operatora tych urządzeń do częstych aktualizacji.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych maszyn? Lepsze od standardowych fotoradarów?

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Krupek
  5 marca 2015 at 07:26

  Na Arkuszowej też jest takie coś tylko starszy model pokazuję aktualną prędkość bez punktów i pieniędzy

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  5 marca 2015 at 10:11

  zapraszam jakby moje było 🙂
  tylko najlepiej weekend bo tam z jednej strony tego jest rondo z drugiej przejście dla pieszych i galeria handlowa – spory ruch i ciężko się rozbujać.
  W każdym razie za pomoca tego cuda, i gps-a i hamowni doszedłem do wniosku że moje liczniki (a przynajmniej prędkościomierz) są całkiem całkiem dokładne.

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  5 marca 2015 at 10:11

  ja mam na Warszawskiej niedaleko bloku ale bez taryfikatora. Na nim sprawdzam dokładność prędkościomierza 🙂

 • Zdjęcie profilowe Miro
  5 marca 2015 at 12:24

  Mieszkam w okolicach Tarnowa i przez Tarnów przejeżdżam, tego typu urządzenie miałem już w 2 miejscach na mojej drodze dojazdu do pracy, „miałem” bo z jakiegoś powodu zniknęły, niestety urządzenia te są mocno awaryjne, przez jakiś czas niby działają, ale później albo nie pokazują nic, albo pokazują jakieś głupoty, np. kto by nie przejeżdżał z dowolną prędkością to zawsze pokażą to samo.