Fotoradary w gminie Tarnów: Pouczają, a nie nakładają mandaty

Z Koszyc Małych płynie pozytywny akcent drogowy. Temat również dla jednośladowców, wszak nie tylko właściciele samochodów, ale również motocykli i skuterów są narażeni na mandat z fotoradaru.

Gmina Tarnów zakupiła dość ciekawe urządzenia służące do pomiaru prędkości. Jednakże nie rejestrują one prędkości, a jedynie ją mierzą i wyświetlają stosowny komunikat. W przypadku przekroczenia limitu dostajemy informację o wysokości mandatu jaki przysługuje w sytuacji gdyby złapała nas policja. Tylko tyle.

Nie chcieliśmy, żeby nam powiedzieli, że mamy maszynkę do robienia pieniędzy

- tak wójt gminy Tarnów tłumaczy postawienie sygnalizatorów pouczających kierowców jadących zbyt szybko i dziękujących tym, którzy przestrzegają przepisów.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

- Taki fotoradar kosztuje ok. 30 tys. zł, więc możemy zainstalować pięć takich fotoradarów ostrzegających, zamiast jednego karzącego już finansowo

- dodaje Grzegorz Kozioł.

Mieszkańcy są zadowoleni z nietypowych sygnalizatorów. - To jest naprawdę strzał w dziesiątkę - stwierdza mieszkanka Koszyc Małych. Kierowcy zdejmują nogę z gazu również po to, by uważniej przyjrzeć się urządzeniu, dzięki czemu na drodze jest bezpieczniej.

Zastanawia nas tylko jakie komunikaty będą wyświetlane po wejściu w życie nowego taryfikatora 2015. Wówczas granica kwotowa będzie płynna, a "cena" wykroczenia będzie ustalana na podstawie średniej krajowej. To zmusi operatora tych urządzeń do częstych aktualizacji.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych maszyn? Lepsze od standardowych fotoradarów?

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. zapraszam jakby moje było 🙂
    tylko najlepiej weekend bo tam z jednej strony tego jest rondo z drugiej przejście dla pieszych i galeria handlowa – spory ruch i ciężko się rozbujać.
    W każdym razie za pomoca tego cuda, i gps-a i hamowni doszedłem do wniosku że moje liczniki (a przynajmniej prędkościomierz) są całkiem całkiem dokładne.

  2. Mieszkam w okolicach Tarnowa i przez Tarnów przejeżdżam, tego typu urządzenie miałem już w 2 miejscach na mojej drodze dojazdu do pracy, „miałem” bo z jakiegoś powodu zniknęły, niestety urządzenia te są mocno awaryjne, przez jakiś czas niby działają, ale później albo nie pokazują nic, albo pokazują jakieś głupoty, np. kto by nie przejeżdżał z dowolną prędkością to zawsze pokażą to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button