Motocykle Triumph z możliwością aktualizacji? Będą nowe funkcje!

Brytyjski producent motocykli poinformował, że przygotował aktualizację oprogramowania dla starszych wersji modeli Triumph Street Triple oraz Triumph Tiger 800. Właściciele, po dokonaniu update`u otrzymają do dyspozycji nowe funkcję. Fajnie?

Nowoczesne motocykle coraz bardziej przypominają jeżdżące smartfony. To z kolei sprawia, że będące na ich wyposażeniu oprogramowanie można aktualizować. Nikogo nie dziwią aktualizacje dostępne dla naszych smartfonów. Do aktualizacji oprogramowania dla motocykli też powinniśmy się przyzwyczajać – przynajmniej w przypadku producentów, którzy dbają nie tylko o najnowsze wersje oferowanych przez siebie modeli. Tak jest w przypadku Triumpha, który właśnie poinformował o stworzeniu update`u dla modelu Street Triple z roczników 2017-2019 oraz Tiger 800 z lat 2018-2019.

Triumph Tiger 900 GT: Turysta na miarę naszych czasów?

Oba motocykle wyposażone są w kolorowe ekrany graficzne, które nie muszą co prawda nie podobać się każdemu, ale mają na pewno swoje zalety. Wśród niech jest wysoka funkcjonalność i przydatność oferowanych informacji oraz sposób ich podania. Najbardziej przydatną na co dzień nową funkcją w ww. motocyklach będzie dodanie nawigacji Google do obsługiwanych funkcji. Trasę ustawisz sobie wygodnie na telefonie w apce My Triumph, a po sparowaniu urządzenia z motocyklem, wskazówki dojazdu będą wyświetlane na ekranie. Jeśli masz sparowany interkom, to dodatkowo usłyszysz wskazówki głosowe. Fajnie? Bardzo fajnie!

Kolejną z dodanych funkcji jest integracja z kamera GoPro. Nie każdy kręci namiętnie filmy podczas jeżdżenia, ale jeśli należysz do tej grupy, to na pewno ucieszy Cię informacja, że po aktualizacji będziesz mógł sterować kamera wygodnie, za pomocą przycisków po lewej stronie kierownicy. Na wyświetlaczu motocykla zobaczysz także opcje pomagające w ustawieniu parametrów kamery.

Triumph Street Triple R 2020: Rasowy streetfighter w nowej odsłonie

Aplikacja My Triumph pozwoli także zobaczyć i monitorować informacje związane z samym motocyklem. zużycie paliwa, przebiegi, czas, czy tez ilość kilometrów do następnego serwisu. Nie zapomniano także o sterowaniu połączeniami, muzyką oraz wyświetlaniu sms-ów na ekranie motocykla.

Triumph poinformował także, że przygotowuje podobne aktualizacje dla modeli Speed Triple oraz Tiger 1200. Damy znać, gdy już się pojawią. W sprawie szczegółów związanych z aktualizacją, należy skontaktować się z najbliższym dealerem marki Triumph.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button