Aktualnie czytasz:
Test Ferro 302-4: 500 km
3

Nasz długodystansowy test trwa w najlepsze. Pamiętacie, jak wspominaliśmy Wam, że oczekujemy na tablice rejestracyjne, aby wyruszyć na drogi? Teraz jesteśmy po drugiej wymianie oleju i ponad 600 kilometrach.

Wymiana oleju w Skuterze Ferro 302-4

Wymiana oleju w Skuterze Ferro 302-4

Dlaczego podczas kilkuset kilometrów olej w naszym czterosuwowym Ferro został zmieniony dwa razy? To dlatego, bo trzymamy się złotej zasady: Wymiany dokonujemy tuż po pierwszych stu i trzystu kilometrach. Pierwszy olej jaki został zlany z miski olejowej aż opalizował w słońcu za sprawą opiłków metalu. Na górze zaś widoczny był szary „kożuch”. Ciężko jeździć ze świadomość, że to coś, w czym pracują tłoki ma strukturę nie oleju, a papieru ściernego.

Jak się spisuje testowane 302-4? Póki co doskwiera nam twarde przednie zawieszenie, trzeba uważać na dziury. Wjazd w zapadniętą studzienkę powoduje wyrywanie kierownicy…

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Spalanie. Podczas pokonywania pierwszych kilometrów w fazie dotarcia, jednostka wykazywała się małym apetytem na paliwo. Średnia miejska to 2.2 L. To godzien pogratulowania wynik, zwłaszcza, że Ferro nie oszczędzaliśmy. Przelotowa prędkość po przebyciu 300 kilometrów i kolejnej zmianie oleju to około 65 km/h. Jednostka mimo wysilonej pracy nie wykazywała zadyszki.

Dotychczas brak jakichkolwiek problemów natury technicznej.

Więcej o długodystansowym teście Ferro 302-4.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Vezyr
  24 maja 2011 at 17:18

  Szkoda że fotki oleju po 100km i 300km nie dałeś, tak dla porównania i obejrzenia tychże opiłków 😀 Ale co tam, chyba będę musiał do Ciebie Leszku wpaść Ferro obejrzeć ;P

 • Zdjęcie profilowe MichalWujak
  29 czerwca 2011 at 15:21

  Coś cicho na stronie o Ferro. Czyżby test został przerwany? Bo na bieżąco miały być podawane przygody, spostrzeżenia itp?

 • Myśliciel
  2 września 2015 at 21:37

  Posiadam skuter Ferro 302-4 od niedawna i zauważyłem że trzeba wymienić w nim olej zastanawia mnie tylko jaki ma być to olej i czy w skuterze jest filtr oleju oraz gdzie się znajduje ??????????