Aktualnie czytasz:
Test Ferro 302-4: 500 km
3

Nasz długodystansowy test trwa w najlepsze. Pamiętacie, jak wspominaliśmy Wam, że oczekujemy na tablice rejestracyjne, aby wyruszyć na drogi? Teraz jesteśmy po drugiej wymianie oleju i ponad 600 kilometrach.

Wymiana oleju w Skuterze Ferro 302-4

Wymiana oleju w Skuterze Ferro 302-4

Dlaczego podczas kilkuset kilometrów olej w naszym czterosuwowym Ferro został zmieniony dwa razy? To dlatego, bo trzymamy się złotej zasady: Wymiany dokonujemy tuż po pierwszych stu i trzystu kilometrach. Pierwszy olej jaki został zlany z miski olejowej aż opalizował w słońcu za sprawą opiłków metalu. Na górze zaś widoczny był szary „kożuch”. Ciężko jeździć ze świadomość, że to coś, w czym pracują tłoki ma strukturę nie oleju, a papieru ściernego.

Jak się spisuje testowane 302-4? Póki co doskwiera nam twarde przednie zawieszenie, trzeba uważać na dziury. Wjazd w zapadniętą studzienkę powoduje wyrywanie kierownicy

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Spalanie. Podczas pokonywania pierwszych kilometrów w fazie dotarcia, jednostka wykazywała się małym apetytem na paliwo. Średnia miejska to 2.2 L. To godzien pogratulowania wynik, zwłaszcza, że Ferro nie oszczędzaliśmy. Przelotowa prędkość po przebyciu 300 kilometrów i kolejnej zmianie oleju to około 65 km/h. Jednostka mimo wysilonej pracy nie wykazywała zadyszki.

Dotychczas brak jakichkolwiek problemów natury technicznej.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Więcej o długodystansowym teście Ferro 302-4.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Vezyr
  24 maja 2011 at 17:18

  Szkoda że fotki oleju po 100km i 300km nie dałeś, tak dla porównania i obejrzenia tychże opiłków 😀 Ale co tam, chyba będę musiał do Ciebie Leszku wpaść Ferro obejrzeć ;P

 • Zdjęcie profilowe MichalWujak
  29 czerwca 2011 at 15:21

  Coś cicho na stronie o Ferro. Czyżby test został przerwany? Bo na bieżąco miały być podawane przygody, spostrzeżenia itp?

 • Myśliciel
  2 września 2015 at 21:37

  Posiadam skuter Ferro 302-4 od niedawna i zauważyłem że trzeba wymienić w nim olej zastanawia mnie tylko jaki ma być to olej i czy w skuterze jest filtr oleju oraz gdzie się znajduje ??????????