Dwa nowe modele Royal Enfield nadchodzą – powstaną na sprawdzonej bazie i będą miały większe silniki

Zdjęcia szpiegowskie krążą po Internecie - widzieliście już dwa nowe motocykle RE?

W skrócie
  • Dwa nowe modele Royal Enfield na horyzoncie!
  • Za bazę posłuży platforma Shotguna 650, w której drzemie dwucylindrowy silnik o pojemności 648 cm3
  • Najprawdopodobniej motocykle trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku

Pogorącej premierze Shotguna 650 nikt nie przewidywał, że w na tej same bazie w tak bliskim okresie czasu mogą pojawić się aż dwa kolejne modele. Kurz dopiero co opadał, ale nie milkną echa wokół marki Royal Enfield, ponieważ w Internecie pojawiły się zdjęcia szpiegowskie najnowszych motocykli, ale również informacje dotyczące zarejestrowania dwóch nazw modelowych – Interceptor 650 Bear oraz Classic 650 Twin.

Obie nazwy zostały zarejestrowane zarówno w USA, jak i również w Europie, co zdecydowanie jest fantastyczną wiadomością dla wszystkich fanów tego producenta. Royal Enfield po głośnej premierze modelu Shotgun 650 zebrał fantastyczne recenzje, które nie tylko dotyczyły samego motocykla, ale również platformy, na której powstał. Nic zatem dziwnego, że RE jednocześnie pracował na dwoma kolejnymi modelami, które będą dzieliły bazę z tegoroczną nowością. Na horyzoncie zatem pojawiła się wizja stosunkowo szybkiej premiery Interceptora 650 Bear oraz Classica 650 Twin.

Oba motocykle osadzone zostaną na wspólnej platformie, która napędzana jest dwucylindrową jednostką o pojemności 648 cm3 generującej maksymalną moc 46 KM. To wyjątkowo udana i przyjazna konstrukcja, która będzie gwarancją wysokiego zadowolenia z użytkowania dwóch nadchodzących nowości. Te zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, co niejako zdradzają zdjęcia szpiegowskie.

Najważniejsze informacje:

  1. Dwa nowe modele na horyzoncie – wyciekły zdjęcia szpiegowskie Interceptora 650 Bear oraz Classica 650 Twin.
  2. Oba motocykle napędzane będą tym samym silnikiem, który dzielą z tegoroczną nowością, czyli Shotgunem 650.
  3. Dwucylindrowiec o pojemności 648 cm3 generuje moc 46 KM

Przeczytaj również:

Royal Enfield Classic 350: Motocyklowy “Powrót do przeszłości” [cena, zdjęcia, wideo, dane techniczne}

Pierwszy z zapowiadanych modeli, czyli Interceptor 650 Bear będzie najprawdopodobniej scramblerem w klasycznym wydaniu i znanych już kształtach, które są charakterystyczne dla motocykli Royal Enfield. To właśnie ten motocykl uwieczniony został na zdjęciach szpiegowskich bez charakterystycznego kamuflażu, wiele nam tym samym zdradzając. Trzeba przyznać, że cieszy fakt, że w gamie RE przybywa motocykli z nieco większymi silnikami, które jednocześnie są rozwinięciem mniejszych wersji, które przetarły szlaki na motocyklowym rynku. Bear będzie zdecydowanie interesującą propozycją dla wszystkich, którzy nie tylko lubują się w typowym wyglądzie scramblera, ale dodatkowo lubią także eksplorować nieutwardzone drogi.

Druga propozycja z pewnością sprawi, że w garażu Tobiasza i Piotrka zagoszczą nowe motocykle, albo zastąpią te, które fantastycznie sprawdziły się podczas wyjazdu na kebaba do Stambułu. Już niebawem do salonów trafi większa wersja bardzo udanego Classica 350, który zdecydowanie zachęcał do siebie klasycznym i eleganckim wyglądem, ale jednocześnie wielu zrażał stosunkowo niewielkim silnikiem. Teraz dostępny będzie także w wersji z dwucylindrową jednostka o pojemności 648 cm3, która generuje 46 KM. Zachowane zostaną jednak charakterystyczne linie, które rozsławiły Classica. Zresztą zobaczcie go sami, gdyż Classic 650 Twin został bohaterem filmu, który opublikowany został przez portal Rushlane.

No i w sumie z dobrych informacji to by było na tyle. Royal Enfield w sprawie dwóch nowych modeli milczy, ale widząc już niemalże gotowe wersje możemy się spodziewać, że zadebiutują jeszcze w tym sezonie. W kuluarach mówi się, że ich premiera została zaplanowana na 4 kwartał 2024 roku. Czy po raz pierwszy oficjalnie zobaczymy je na tegorocznej edycji targów EICMA w Mediolanie? Na oficjalnie potwierdzenie musimy jednak nieco jeszcze poczekać.

Zdjęcie: https://www.motociclismo.it/

Zdjęcie tytułowe: https://www.motorcyclenews.com/

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button