125 ccm
Aktualnie czytasz:
Cagiva Raptor 125 - niedoceniona piękność?
 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Cagiva Raptor 125 to motocykl niezbyt popularny na naszym rynku. Włoski naked zachwyca wyglądem, a w zależności od rocznika również osiągami. Wywodzi się z modelu Planet, który był po prostu Cagivą Mito w wersji naked.

Silnik to dwusuwowa jednostka chłodzona cieczą, zapożyczona z modelu Mito/Planet. W poprzednim wcieleniu motocykl osiągał moc 24 KM, jednak w 2003 zaprzestano produkcji wersji Planet i moc nieco ograniczono. Trzeba przyznać, że nowe imię jest o wiele bardziej adekwatne do tego co oferuje mała Włoszka.

Cagiva jest niezwykla poręczna i łatwa w prowadzeniu. Dzięki zwartej konstrukcji ma mały promień skrętu co ułatwia ciasne manewry.  Silnik generuje moc 15 KM, jednak nie ma problemu z wyciśnięciem z niego nieco więcej. W oczy rzucają się zdecydowanie hamulce – przednia tarcza ma aż 320 mm średnicy i obsługiwana jest przez dwutłoczkowy zacisk. Za spowalnianie tylnego koła również odpowiada układ tarczowy. Hamulce są aż nadto skuteczne w przypadku tak małego motocykla, podobnie jak sportowe zawieszenie. Z przodu zastosowano amortyzatory typu upside-down o średnicy 40 mm, zaś za niwelowanie drgań wahacza odpowiada pojedynczy, regulowany amortyzator. Cagiva Raptor to ciekawa propozycja na rynku używanych motocykli, oferująca dobre osiągi i niebanalny wygląd.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jaka jest Twoja reakcja?
52%
4%
4%
2 Komentarze
 • Chętny
  20 sierpnia 2015 at 14:11

  2 suwowy, nie dziękuję, postoję.

 • Marcin
  10 września 2017 at 08:07
  Plusy

  Świetne osiągi
  Bardzo dobre hamulce i prowadzenie
  Wygląd
  Silnik 2T

  Minusy

  Wysokie zużycie paliwa
  Hałaśliwość
  Drogie części zamienne

  Raptor 125 zapewnia osiągi typowe dla motocykla o pojemności co najmniej 250. Silnik 2T jeśli nie bierzemy pod uwagę jego hałaśliwość i emisji substancji szkodliwych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Delikatnie jego traktowanie jak jest zimny, stosowanie dobrej jakości oleju syntetycznego do mieszanki, unikanie hamowania silnikiem zapewniają długą bezawaryjną eksploatację. Trzeba również przyzwyczaić się do charakterystyki silnika , moc osiąga osiąga skokowo przy wysokich obrotach, pracuję trochę 0-1. Dobranie odpowiednich obrotów ułatwia rewelacyjna skrzynia biegów. Polecam ten motocykl!!!!!!!!

Podziel się opinią

lub