125 ccm
Aktualnie czytasz:
Cagiva Raptor 125 – niedoceniona piękność?
2

Cagiva Raptor 125 to motocykl niezbyt popularny na naszym rynku. Włoski naked zachwyca wyglądem, a w zależności od rocznika również osiągami. Wywodzi się z modelu Planet, który był po prostu Cagivą Mito w wersji naked.

Silnik to dwusuwowa jednostka chłodzona cieczą, zapożyczona z modelu Mito/Planet. W poprzednim wcieleniu motocykl osiągał moc 24 KM, jednak w 2003 zaprzestano produkcji wersji Planet i moc nieco ograniczono. Trzeba przyznać, że nowe imię jest o wiele bardziej adekwatne do tego co oferuje mała Włoszka.

Cagiva jest niezwykla poręczna i łatwa w prowadzeniu. Dzięki zwartej konstrukcji ma mały promień skrętu co ułatwia ciasne manewry.  Silnik generuje moc 15 KM, jednak nie ma problemu z wyciśnięciem z niego nieco więcej. W oczy rzucają się zdecydowanie hamulce – przednia tarcza ma aż 320 mm średnicy i obsługiwana jest przez dwutłoczkowy zacisk. Za spowalnianie tylnego koła również odpowiada układ tarczowy. Hamulce są aż nadto skuteczne w przypadku tak małego motocykla, podobnie jak sportowe zawieszenie. Z przodu zastosowano amortyzatory typu upside-down o średnicy 40 mm, zaś za niwelowanie drgań wahacza odpowiada pojedynczy, regulowany amortyzator. Cagiva Raptor to ciekawa propozycja na rynku używanych motocykli, oferująca dobre osiągi i niebanalny wygląd.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
55%
Interesujące
32%
heh...
5%
Że co?
0%
Grrrr!
5%
Smutne
5%
 • Chętny
  20 sierpnia 2015 at 14:11

  2 suwowy, nie dziękuję, postoję.

 • Marcin
  10 września 2017 at 08:07
  Plusy

  Świetne osiągi
  Bardzo dobre hamulce i prowadzenie
  Wygląd
  Silnik 2T

  Minusy

  Wysokie zużycie paliwa
  Hałaśliwość
  Drogie części zamienne

  Raptor 125 zapewnia osiągi typowe dla motocykla o pojemności co najmniej 250. Silnik 2T jeśli nie bierzemy pod uwagę jego hałaśliwość i emisji substancji szkodliwych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Delikatnie jego traktowanie jak jest zimny, stosowanie dobrej jakości oleju syntetycznego do mieszanki, unikanie hamowania silnikiem zapewniają długą bezawaryjną eksploatację. Trzeba również przyzwyczaić się do charakterystyki silnika , moc osiąga osiąga skokowo przy wysokich obrotach, pracuję trochę 0-1. Dobranie odpowiednich obrotów ułatwia rewelacyjna skrzynia biegów. Polecam ten motocykl!!!!!!!!