Byliśmy na targach Mototrendy 2017 Inter Motors #77 Szybcy i Wolni Vlog

Setki kasków motocyklowych, kurtek, kombinezonów, butów, części i akcesoriów. Oto właśnie impreza Moto Trendy organizowana przez sieć sklepów Inter Motors. Dowiedzieliśmy się co będzie na topie w przyszłym sezonie motocyklowym.

LWG. Nienawidzę jesieni, bo chyba jestem meteopatą, a po wyjechaniu z garażu aura przyprawia mnie o mdłości. Nie ma mowy jeździe na moto.  Mówiłem Wam, że generalnie lepiej czuje się na motocyklu, niż w samochodzie?

Jedziemy dzisiaj na Mototrendy organizowane przez InterMotors. Po drodze jak zwykle mijam kilkanaście aut porozrzucanych przez jeden skup złomu z okolic Piaseczna. Masakrycznie mnie to denerwuje. Stąd polecam numer tego Pana w każdej sprawie. Ja dzwonię do niego codziennie.

Jesteśmy na miejscu w siedzibie Inter Motors. Te targi branżowe to potężna zapowiedź nowych kolekcji odzieży, akcesoriów, kasków i części do motocykli i motorowerów.

W przyszłym sezonie Inter Motors duży nacisk kładzie na offroad. Wkrótce w sklepach tej sieci znajdziecie całą ogromną kolekcję butów i odzieży od Alpiny, we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Do tego mnóstwo offroadowych kasków od Sharka, Shoeia, Ispido oraz X-Lite. W moje ręce wpadł w pełni karbonowy model X-502 z bardzo wygodną wyściółką i minimalną masą własną. Taki kask naprawdę robi robotę w terenie. Może kiedyś przyjdzie przetestować.

Chwilę później wylądowałem w kolejnym pomieszczeniu. Tutaj z kolei znajdują się dziesiątki innych hełmów. Mogłem zobaczyć nowego Sharka o nazwie Spartan.

Generalnie kaski tej marki bardzo mi się podobają. Za rozsądne pieniądze można kupić coś co dobrze wygląda i zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

Potem zaprezentowano nam odświeżoną kolekcję marek Nolan czy Grex. W oko wpadło mi takie oto cudo, które z kuli nazwiska doskonale do mnie pasuje. Inter Motors przy tej okazji zapowiada kraże nowy kask szczękowy od Ispido.

Dalej przeszedłem na dział z ciuchami Macna. Marka już w Polsce znana i ciesząca się dobrym zdaniem na swój temat. Od przyszłego sezonu pojawi się nieco więcej miejskiej odzieży. Bardzo podobają mi się ciuchy motocyklowe, które wyglądają jak cywilne. Wbrew pozorom są tutaj membrany oraz pełen zestaw protektorów. Fajne nie?

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Ixon w przyszłym sezonie pokaże także rozszerzone portfolio kombinezonów, które są w całości zahomologawane i co ważne dla  mnie – nie są czarne :). Chwilę potem zaprezentowano także kurtki, spodnie tekstylne i kilka nowych bajerów z zakresu komfortu i wentylacji podczas jazdy.

Po kolejnym godzinnym wykładzie poszliśmy dalej – do działu marki Adrenaline. Tak w skrócie – jest to seria odzieży dla ludzi, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele biletów obiegowych NBP, a przy tym mieć ciuchy bezpieczne i dobrze wykonane. W oko wpadła mi nowa kurtka, którą możemy sobie (nie wiem jak to nazwać) customizować? Wypinane kieszenie, ogromne otwory wentylacyjne i wymienne kolorowe panele. No przyznać trzeba, że to oryginalny pomysł.

Adrenaline pokazało także nieco jeansów motocyklowych z protektorami, które wyglądają jak zwykłe spodnie. Do tego poznaliśmy fajny i stosunkowo tani kombinezon i nowe skóry, które pasują z kolei do bardziej klasycznych motocykli. Mi przypadła do gustu taka oto kamizelka w komplecie z dodatkową ręką. W tym momencie zaczęła już mnie łapać głupawka, bo zapoznanie się ze wszystkimi markami i produktami dostępnymi w Inter Motors trwało ponad 6 godzin. Serio!

Nie mniej dzięki zaproszeniu na Mototrendy mogłem się poczuć jak dziecko zamknięte w sklepie ze słodyczami. Ilość marek, wszystkich ciuchów, akcesoriów i części jest wręcz ogromna. Dlatego uważam, że warto będzie początkiem przyszłego sezonu przejść się do dowolnego sklepu Inter Motors i zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button