Aktualnie czytasz:
Test: Motocyklowe blokady antykradzieżowe Bumper: Tani sposób na złodzieja?

Wyobraź sobie… schodzisz rano z kaskiem w prawej ręce, kluczykami w lewej do garażu. Tu niespodzianka, Twój skuter zmienił właściciela. W pierwszej chwili nie dowierzasz w to, co się stało. Po chwili uświadamiasz sobie najgorsze. Policja odzyskuje w Polsce tylko co czwarty pojazd, a nie każdy skuter jest ubezpieczony. Szanse na ponowny kontakt ze swoim ukochanym jednośladem są zatem znikome.

Na rynku jest wiele blokad i linek, które mają na celu zniechęcić złodzieja do przywłaszczenia cudzej własności. Jakie wybrać? Skuterowo.com testuje dzisiaj proste i tanie blokady marki Bumper.

Bumper 74D, najmniejsza z możliwych blokad

Bumper 74D, najmniejsza z możliwych blokad

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Bumper 73D i 74D to jedne z najtańszych blokad tarczy hamulcowej na naszym rynku. 74D jest mała i poręczna, dzięki temu można ja instalować również na tylnym dysku. Skutecznie zniechęca podwórkowych amatorów cudzej własności.

Bumper 73D

Bumper 73D

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

73D nieco większa, o przekroju bolca 10mm, a nie 5 jak w przypadku mniejszego brata. Jednak to nie sworzeń decyduje o jej skuteczności, a trwałość korpusu. Ten wykonany jest z wytrzymałej stali. Na pochwałę zasługuje również zamek. Ten jest bardzo nietypowy (okrągły klucz) i nie ma możliwości jego złamania, np. śrubokrętem. 73D jest sporo większą blokadą. Dobrze nadaje się nie tylko do unieruchomienia skutera, czy motoroweru, ale również motocykla. Minusy obu blokad? Brak „przypominajki” w zestawie. Cena? Bumper 74D 33.99 PLN (Sklep Skuterowo.com). 73D można nabyć za 49.90 PLN (Sklep Skuterowo.com).

Bumper Smoke

Bumper Smoke

Innym typem zabezpieczenia są elastyczne liny stalowe w plastikowym oplocie Bumper Smoke. Umożliwiają one unieruchomienie pojazdu poprzez przywiązanie go na przykład do słupa czy ogrodzenia. Przeplatamy linę przez tylne koło, a następnie do dowolnego innego elementu. To najskuteczniejsza forma zabezpieczenia pojazdu. Zmniejsza się ryzyko wywiezienia skutera np. na lawecie czy w furgonetce. Nie znajduje się w pobliżu nic, do czego można przytwierdzić nasz skuter? Nic nie szkodzi. Samo przewiązanie koła skutecznie zniechęci złodzieja. Widok pchanego skutera z zasupłaną na kole liną stalową musi zwrócić na siebie uwagę. W Bumper Smoke mamy do dyspozycji również nietypowy zamek na okrągły klucz, który będzie trudniejszy do złamania przez amatora cudzej własności, niż tradycyjny. Cena: Bumper Smoke o długości 120 cm 49 PLN (Sklep Skuterowo.com), za dłuższy, 150 cm również wydamy rozsądne pieniądze: 54.99 PLN (Sklep Skuterowo.com).

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
16 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Vin
  17 maja 2011 at 07:25

  Mamy naród chamski i nie wychowany i tyle… Każdy robi tak żeby drugiemu żyło się jak najgorzej.

 • Zdjęcie profilowe Pietro
  17 maja 2011 at 13:03

  Pod Lidlem lub Biedronką, blokuję samą kierownicę i wystarczy, bo skuter w dzisiejszych czasach to żaden luksus, żeby stwarzał nieodpartą pokusę dla złodzieja.. Poza tym, wyobraźcie sobie taką sytuację, skuter zabezpieczony klamotem trudnym do sforsowania dla złodzieja amatora, powiedzmy 100km od domu, wkład zamka rozgrzebany w sposób uniemożliwiający autoryzowane otwarcie…co wtedy???

 • Zdjęcie profilowe HugoBoss
  17 maja 2011 at 13:14

  No ja miałem taką przygodę w Wawie jak pojechałem do domu,postawiłem skuter pod blokiem,wyjmuje blokadę,wkładam kluczyk i chce zamknąć zamek na tarczy,a tu dupa. Zamek się zaciął i ani go zamknąć,ani nie można teraz wyjąć kluczyka z blokady. Dobrze że nie zacięła się po założeniu na tarcze hamulcową bo nie wiem co bym zrobił,mają mi wymienić na nową,ale po tej sytuacji mam już mieszane uczucie do tej firmy i blokady:(

 • Zdjęcie profilowe Pietro
  17 maja 2011 at 13:30

  Jednym słowem, rozsądny człowiek nie kupuje badziewia za 30zł…droższego też bym nie kupił, bo to nie ma sensu. Przypniesz wartościowy motocykl HD albo MV Agusta, do słupka albo znaku, to jeśli złodziej nie poradzi sobie z zabezpieczeniem w co wątpie, odetnie słupek a motor i tak zwinie.. Zamykanie tanich skuterów takim czymś, to już jest absurd.
  Problem tkwi w wandaliźmie, o czym pisze Melonier.

 • Zdjęcie profilowe Melonier
  18 maja 2011 at 08:08

  Dziękuję za wsparcie!!
  Nie zamierzam oddawać nic na parkingi ani nie wynajmę garażu,
  pierwsze to drogo-cena 100zł
  Nigdy nic nikomu nie uszkodziłem bo mi się to w głowie nie mieści.
  Lecz obecnie widzę ,że to co na stadionach to samo i na podwórkach.
  Brak wychowania i wandalizm.
  I taki co zwraca uwagę to się dopiero naraża na uszkodzenia sprzętu i ciała.
  Mam nadzieję, że to się zmieni na lepsze i apeluję o to aby nie przechodzić obojętnie obok wandala.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  18 maja 2011 at 09:59

  Melonier popieram! Zwracać uwagę na wandali i to najlepiej grupą, nie tak, że jak już ktoś zwrócił uwagę to zostawiamy go sam na sam ze zbójem, albo co gorsza całą bandą.