Aktualnie czytasz:
Aprilia RS 50 2T: Za co wszyscy ją pokochali?
0

Aprilia RS 50 to motorower wyjątkowy. Powstał na fali mody na sportowe motocykle i był dostępny bez prawa jazdy. Za co zatem ją wszyscy pokochali?

Popularna RSka jest ceniona przede wszystkim za podatność na tuning i ponadczasowy, agresywny wygląd. Motorower wyposażony jest w dwusuwowy, jednocylindrowy silnik chłodzony cieczą. Jednostka należy do wysilonych, w końcu po odblokowaniu pojazd osiąga ponad 100 km/h! Warto dodać że takie przeróbki są oczywiście nielegalne, jeśli nie są zgłoszone w urzędzie.

RS 50 doczekała się 3 generacji. W pierwszej zastosowany był silnik Minarelli AM5, w następnych pojawił się już unowocześniony AM6. Od 1999 roku motorower opiera się na aluminiowej ramie, która zastąpiła stosowaną wcześniej stalową. Gruntownie zmienił się też wygląd, pojawiła się nowa owiewka ze zmienionym kształtem lampy oraz bardziej sportowa linia nadwozia. RS jest krytykowana za niezbyt wygodną pozycję za kierownicą, co producent na szczęście poprawiło się w 2003 roku. Wtedy to Aprilia połączyła się z Piaggio, co skutkowało niemal całkowitym przekonstruowaniem RS 50. W zasadzie technicznie jest to Derbi GPR 50, jedynie owiewki zostały zaprojektowane od nowa.

W tej generacji mała Aprilia została też odchudzona ze 115 kg w stanie gotowym do jazdy do 112 kg. Bez zmian pozostała na szczęście pojemność zbiornika paliwa która wynosi 13l.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Do tego modelu łatwo znaleźć części tuningowe. Dlatego też w Internecie roi się od tematów jak podnieść moc lub upiększyć wizualnie ten motorower. Sprzyja temu popularność i niezawodność silnika AM6, który jest zresztą chętnie kopiowany przez producentów z Dalekiego Wschodu.

Aprilia RS 50 jest nadal chętnie wybierana przez młodszych kierowców a jej popularność, mimo wejścia nowej ustawy o prawach jazdy, nie słabnie.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
30%
0%
10%