Aktualnie czytasz:
Przepisy: odbieranie prawa jazdy za prędkość – kierowcy rajdowi krytykują „święte krowy”
2

Nie milkną komentarze dotyczące nowych przepisów. Od wczoraj za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h grozi odebranie prawa jazdy. Jednak bulwersuje nie fakt ostrych przepisów ale to, że wśród kierowców są równi i równiejsi.

Obok psychologów transportu i dziennikarzy motoryzacyjnych do dyskusji przyłączyli się również kierowcy rajdowi. Wśród nich znalazła się także Klaudia Podkalicka – kierowca rajdowy i wyścigowy. Stwierdza ona, że uprzywilejowana pozycja posłów i sędziów jest po prostu skandaliczna. W jej ocenie nie ma żadnych podstaw do tego, by dzielić kierowców na lepszych i gorszych tylko dlatego, że mają immunitet bądź nie.

Klaudia Podkalicka jest też zdania, że chociaż nowe przepisy mają poprawić sytuację na polskich drogach, to wcale nie jest powiedziane, że tak właśnie się stanie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Cruel
  19 maja 2015 at 18:10

  Dobra, a ile osób będzie przekraczać prędkość o 50 w zabudowanym i nikt ich nie złapie na tym fakcie.
  Ile osób robi większe głupstwa na drodze i żadna nauczka ich nie spotyka za ich czyny?
  Więc przestańmy ciągle wszystko i wszystkich krytykować.
  Tak samo było do tej pory, że nie musieli przyjmować mandatów, to teraz nagle nie zmienią, że już prawko będzie można im zabrać.
  W ogóle immunitet nie powinien mieć mocy na drogach. Czy to tyczyło się starych przepisów czy nowych.

 • Zdjęcie profilowe gnatek
  26 maja 2015 at 11:13

  szkoda tylko, że nowe przepisy nie obejmują wszystkich łącznie z sędziami, politykami itd.
  A normalnemu obywatelowi można jeszcze utrudnić życie, a co!
  Od tygodnia mam w samochodzie Yanosika dla własnego bezpieczeństwa. Na domiar złego niech ich boska ręka broni, żeby wprowadzili zakaz używania tego typu urządzeń.