Aktualnie czytasz:
Będzie zakaz używania fotoradarów przez Straż Miejską, za to czeka nas podwyżka mandatów 2016
0

Od 2016 roku straż miejska nie będzie miała prawa do obsługi fotoradarów. Za to wzrosną mandaty za prędkość i przejazd na czerwonym - ich wysokość będzie uzależniona od średnich zarobków. Do tego jeszcze zniknie nocne podwyższenie prędkości w terenie zabudowanym do 60 km/h.

Nowe stawki taryfikatora przy przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym?

przy przekroczeniu prędkości do 10 km/godz. mandatu nie będzie;

przy przekroczeniu prędkości od 11 do 20 km/godz. będzie to 3 proc. średniej pensji ok 115 zł.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

przy przekroczeniu prędkości od 21 do 30 km/godz. - 5 proc., 200 zł.

przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/godz. - 9 proc., 370 zł.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

przy przekroczeniu prędkości od 41 do 50 km/godz. - 14 proc., 540 zł.

ponad 50 km/godz., - 20 proc. średniego wynagrodzenia, czyli 760 zł

W przypadku przyłapania kierującego na zbyt szybkiej jeździe w terenie zabudowanym kara wzrośnie o kolejne 100%. Poza tym jeśli kierowca zostanie przyłapany w ciągu 12 miesięcy cztery razy zapłaci dodatkowo 50% – maksymalnie mniej więcej 2250 zł. Nowy taryfikator mandatów 2016 niesie także podwyższenie grzywny za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle - będzie to mandat w wysokości 20% średniej pensji brutto wyliczanej co roku przez GUS.

Z nowego prawa zadowolony będzie Emil Rau, słynny łowca fotoradarów - nowe prawo określa iż urządzeniami stacjonarnymi zajmie się wyłącznie Inspekcja Transportu Drogowego, a mobilne stosować będzie policja. Koniec z łataniem dziur budżetowych lokalnych samorządów.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%