Aktualnie czytasz:
Nowe bramki na autostradzie A1 2015: Czy zlikwidują korki?
0

Szybciej i podobno bez korków – tak będzie kiedy na autostradzie A1 powstaną nowe bramki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przymierza się do wybudowania dodatkowych punktów poboru opłat na A1.

W ubiegłym roku wszyscy mogliśmy się przekonać, że autostrada A1 niezbyt dobrze radzi sobie z okresami największego natężenia ruchu. Wielokilometrowe korki doprowadziły do tego, że musiał interweniować rząd, który polecił czasowe zawieszenie poboru opłat. Z jednej strony upłynniło to ruch – z drugiej zaś – zmniejszyło wpływy z opłat za przejazd drogą. To zmartwiło jednak jedynie Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która postanowiła zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami u przyszłości. Aby opłaty były pobierane szybciej, przygotowano kilka inwestycji. Jedna wjazdowa i dwie zjazdowe bramki pojawią się w Nowej Wsi koło Torunia. Kolejne dwa punkty poboru opłat zostaną również wybudowane w Rusocinie na terenie województwa pomorskiego.

Dodatkowym rozwiązaniem, które ma zmniejszyć korki jest nowy system elektronicznego wydawania biletu. Różni się on od dotychczasowego tym, że nie będzie konieczne używanie przycisku. Pojazd zbliżający się do bramki samoczynnie  uruchomi proces drukowania kuponu. Kiedy pojazd zatrzyma się przed bramką, bilet będzie już przygotowany do odebrania.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Wszystkie nowe rozwiązania mają działać już w czerwcu – zatem nie ma co liczyć na ulgowy przejazd na wakacje nad morzem. No… chyba że znowu coś nie zadziała…

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%