Aktualnie czytasz:
Zielone tablice rejestracyjne 2020: O co tu chodzi?
0

Od 1 stycznia na polskich drogach pojawił się nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Z czym związana jest ta zmiana?

W wydziałach komunikacji pojawił się w tym roku nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Są to czarne cyfry na zielonym tle. Skąd akurat taki kolor? Jeśli ktoś skojarzy zielony kolor z ekologią, to nie zwiedzie go ten trop, bo nowy rodzaj blach został wprowadzony specjalnie dla pojazdów z napędem elektrycznym, lub wodorowym. To, co poza kolorem tła wyróżnia nowe zielone tablice rejestracyjne, to znak legalizacyjny - z czerwoną obwódką w przypadku pojazdów elektrycznych oraz żółtą dla tych z napędem wodorowym.

Celem wprowadzenia zielonych blach jest łatwiejsze odróżnienie pojazdów bezemisyjnych na ulicach centrów miast, czy np. buspasach. Dotyczy to zarówno samochodów jak i jednośladów z alternatywnym napędem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jeżeli twój motocykl, lub skuter elektryczny został zarejestrowany przed 1 stycznia 2020 roku, to możesz, ale nie musisz wymienić tablicę rejestracyjną na zieloną. W wypadku wymiany trzeba w wydziale komunikacji zapłacić za nową tablicę.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%