Aktualnie czytasz:
Zielone tablice rejestracyjne 2020: O co tu chodzi?
0

Od 1 stycznia na polskich drogach pojawił się nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Z czym związana jest ta zmiana?

W wydziałach komunikacji pojawił się w tym roku nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Są to czarne cyfry na zielonym tle. Skąd akurat taki kolor? Jeśli ktoś skojarzy zielony kolor z ekologią, to nie zwiedzie go ten trop, bo nowy rodzaj blach został wprowadzony specjalnie dla pojazdów z napędem elektrycznym, lub wodorowym. To, co poza kolorem tła wyróżnia nowe zielone tablice rejestracyjne, to znak legalizacyjny – z czerwoną obwódką w przypadku pojazdów elektrycznych oraz żółtą dla tych z napędem wodorowym.

Celem wprowadzenia zielonych blach jest łatwiejsze odróżnienie pojazdów bezemisyjnych na ulicach centrów miast, czy np. buspasach. Dotyczy to zarówno samochodów jak i jednośladów z alternatywnym napędem.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Jeżeli twój motocykl, lub skuter elektryczny został zarejestrowany przed 1 stycznia 2020 roku, to możesz, ale nie musisz wymienić tablicę rejestracyjną na zieloną. W wypadku wymiany trzeba w wydziale komunikacji zapłacić za nową tablicę.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%