Zielone tablice rejestracyjne 2020: O co tu chodzi?

Od 1 stycznia na polskich drogach pojawił się nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Z czym związana jest ta zmiana?

W wydziałach komunikacji pojawił się w tym roku nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Są to czarne cyfry na zielonym tle. Skąd akurat taki kolor? Jeśli ktoś skojarzy zielony kolor z ekologią, to nie zwiedzie go ten trop, bo nowy rodzaj blach został wprowadzony specjalnie dla pojazdów z napędem elektrycznym, lub wodorowym. To, co poza kolorem tła wyróżnia nowe zielone tablice rejestracyjne, to znak legalizacyjny - z czerwoną obwódką w przypadku pojazdów elektrycznych oraz żółtą dla tych z napędem wodorowym.

Celem wprowadzenia zielonych blach jest łatwiejsze odróżnienie pojazdów bezemisyjnych na ulicach centrów miast, czy np. buspasach. Dotyczy to zarówno samochodów jak i jednośladów z alternatywnym napędem.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Jeżeli twój motocykl, lub skuter elektryczny został zarejestrowany przed 1 stycznia 2020 roku, to możesz, ale nie musisz wymienić tablicę rejestracyjną na zieloną. W wypadku wymiany trzeba w wydziale komunikacji zapłacić za nową tablicę.

[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button