Aktualnie czytasz:
Wypadki Skuterów i Motocykli: Raport 2011
5

Wraz ze wzrostem sprzedaży małych jednośladów (raport) na naszych drogach zwiększają się również liczby widoczne w statystyka kolizji i wypadków. Według informacji Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w tym sezonie na polskich asfaltach motorowerzyści, w tym głównie kierowcy skuterów spowodowali niemal 1550 wypadków w wyniku czego zginęło 69 osób.

W okresie od marca do września 2011 roku na polskich drogach doszło do 1548 wypadków drogowych z udziałem motorowerzystów w których 69 osób poniosło śmierć (z czego 65 osób było kierowcami motorowerów, a 4 osoby ich pasażerami), a 1770 osób zostało rannych. Najwięcej osób z udziałem motorowerzystów zginęło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu – 19 osób. Informuje Skuterowo.com nadkom.  Marcin Książkiewicz z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Statystyki udostępnione Skuterowo.com za kończący się sezon pokazują wyraźnie, że w porównaniu z rokiem ubiegłym doszło do większej ilości incydentów, zatrzymując jednak smutny trend wzrostowy w liczbie zabitych. Może to świadczyć o lepszym zabezpieczeniu kierowców skuterów na polskich drogach, jak również stopniowym wyeliminowaniu czynników zwiększających ryzyko wypadków ze skutkiem śmiertelnym – takimi jak prędkość czy zły stan techniczny pojazdu.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

[poll id=”37″]

Przepisy, a ilość zabitych. Z danych przedstawionych przez KGP jasno wynika, że najtragiczniejszymi w skutkach okazały się incydenty, które były spowodowane wymuszeniami pierwszeństwa przez kierowców motorowerów i innych pojazdów. Do pogwałcenia jednej z najważniejszych zasad panujących w ruchu drogowym dochodziło z nieznajomości przepisów, niezachowania zasady ograniczonego zaufania oraz złych warunków atmosferycznych. To ostrzeżenie dla wszystkich, zarówno skuterzystów, jak i kierowców samochodów – manewry wiążące się z udzielaniem pierwszeństwa przejazdu są najbardziej ryzykownymi i wymagają od nas szczególnej uwagi.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Więcej o bezpieczeństwie w serwisie Skuterowo.com.

Fot.: Skuterowo.com
Dane: Wydział Bezpieczeństwa Ruchu Drogowej Komendy Głównej Policji dla Skuterowo.com.
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe zenek69
  11 listopada 2011 at 15:45

  A może ktoś by podał o ile w tych latach 2009-2010 zwiększyła się liczba jeżdżących skuterów i dopiero wtedy to porównanie było by pełne.

  A jak patrzę na sondę pod tekstem i widzę tych 30 co zna przepisy na piątkę to albo to dzieci co nie wiedzą na jakie pytanie odpowiadają albo następni w kolejce do zwiększenia statystyk wypadków skuterów.

 • Zdjęcie profilowe zenek69
  11 listopada 2011 at 16:04

  Sprzedaż podana z lat 2010-2011 a wypadki od 2009 :))
  I marki podane tylko wybiórczo więc ma się to jedno do drugiego nijak.

  A w taki sposób powstaje błędny obraz i mniemanie co niektórych jacy to ci na skuterach są niebezpieczni na drogach.

 • Zdjęcie profilowe zenek69
  12 listopada 2011 at 08:03

  A nie ma też ani słowa ile wypadków z udziałem skuterów było z winy kierujących innymi pojazdami.

  A tylko w Warszawie w tym roku takich poważniejszych które pokazano w telewizji było kilkanaście z czego większość z winy kierujących samochodem.
  I w ten sposób może się okazać że to nie my skuterowcy jesteśmy „największym zagrożeniem” na drodze.

 • Zdjęcie profilowe Melonier
  13 listopada 2011 at 16:21

  NIC strasznego nie widzę.
  Statystyka nic ważnego, zobaczcie ilu pijanych kierowców się zamyka.
  Faktycznie szkoda każdego życia.
  Znajomość przepisów nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa.
  Każdy z nas ma 50/50 szansy dojazdu do domu.
  To od nas zależy czy te 50 będzie topnieć czy przyrastać na naszą korzyść.
  Życzę Wam Zawsze wzrostów.