Aktualnie czytasz:
Utrata prawa jazdy w dobie epidemii: Co w takiej sytuacji?
0

Wielu z nas koronawirus atakuje pośrednio. Wcale nie trzeba zostać zakażonym, by odczuć skutki epidemii. Przykładem na to jest sytuacja utrata prawa jazdy z powodu przekroczenia terminu obowiązkowych badań lekarskich, postanowienia starosty, czy nakazu prokuratorskiego.

Nie trzeba wcale łamać przepisów ruchu drogowego, by utracić uprawnienia. Przykładem na to jest fakt, że uprawnienia do prowadzenia pojazdów są od pewnego czasu terminowe. Oznacza to, że aby przedłużyć okres ważności dokumentu, należy dokonać stosownych badań lekarskich. Problem w tej sytuacji polega na tym, że wykonanie takich badań w dobie epidemii jest bardzo często po prostu niemożliwe. Co w takim wypadku? Zaleceń na tę chwilę niestety nie ma. Nikt nie podjął problemu oraz sposobu jego rozwiązania. A tymczasem codziennie komuś kończy się ważność prawa jazdy.

Prowadząc pojazd z nieważnymi uprawnieniami narażamy się na spore ryzyko – jakie? Piszemy o tym w tym artykule. Ryzyko kontroli drogowej jest obecnie także spore, bo związane z epidemią COVID-19 kolejne ograniczenia wymagają od nas poruszania się tylko i wyłącznie gdy jest to konieczne.

Kierowcy, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji usilnie poszukują otwartych przychodni. O te jednak coraz ciężej. Terminy wizyt najczęściej się odraczane. Wszyscy czekają na zapowiadane przez rząd decyzje dotyczące tej sytuacji. Podobnie mają się wszyscy ci, którzy potrzebują odnowienia badań do wykonywania pracy. Na razie niestety nie wiadomo kiedy doczekamy się regulacji w tej sprawie.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
100%
0%