To już jutro: polska premiera nowego BMW R 18 – największy bokser w historii marki nadciąga!

Świat motocyklowy dzieli się na sprzęty, które mają solidne podstawy dla wytłumaczenia swojego istnienia i na takie, w których nikt o zdrowych zmysłach nie zamierza doszukiwać się sensu, bo urzekają samym swym istnieniem. Jednym z motocykli z tej drugiej grupy jest BMW R 18 – motocykl, który podczas pierwszej prezentacji na targach EICMA 2019 przyprawił fascynatów motocykli klasy heritage o zawrót głowy. Polska premiera tego krążownika odbędzie się już jutro (19.09)!

Odniesienia stylistyczne nowych motocykli, do modeli historycznych są coraz bardziej popularne. Trend ten możemy obserwować nie tylko w branży jednośladowej, ale i nawet samochodowej. To cieszy i myślę, że większość z nas przyzna, że nawet najbardziej wyrafinowane kształty i pomysły designerów z całego świata, rzadko kiedy przemawiają bardziej do gustów klientów niż klasyczne, znane od dziesięcioleci wzornictwo – mają na to wpływ przede wszystkim wspomnienia. Poza tym w otaczającym nas świecie, nieco plastikowym i coraz bardziej wirtualnym, tego typu “prawdziwe” motocykle, po prostu wyróżnia się swoją elegancją i autentycznością. BMW R 18 jest najlepszym z tegorocznych przykładów potwierdzających tę tezę.

Premiera BMW R 18 już jutro!

Nie jesteśmy w stanie w swoich tekstach ukryć faktu, że jesteśmy zachwyceni projektem BMW. Ten jednoślad nie tylko nawiązuje do historycznych bawarskich bokserów, ale tworzy zupełnie nową gałąź stylistyczną motocykli. Jesteśmy prawie pewni, że odnajdą się na nim osoby, które do tej pory nie wyobrażały sobie motocykli innych niż szeroko pojęte oldtimery. Oczywiście w ramie tego motocykla znalazła się nowoczesna jednostka o horrendalnie dużej pojemności, ale w całym projekcie R 18 nie znajdziemy żadnych popisów inżynieryjnych odpowiedzialnych za innowacje. Znajdziemy za to konkretny pakiet elektroniki, która z jednej strony powoduje, że jazda jest bezpieczna, a z drugiej naprawdę potrafi ułatwić życie motocyklisty.

W pakiet ten wchodzą między innymi: trzy tryby jazdy, z możliwością indywidualnej adaptacji, system kontroli trakcji, który oczywiście można wyłączyć, a także systemy MSR, Hill Start Control oraz… wspomagający manewrowanie asystent cofania. Jesteśmy prawie pewni, że przy tej masie motocykla, użytkownicy docenią ten patent. Jednak mimo ogromnego silnika, pakietu elektroniki i nietuzinkowej formy udało się zachować minimalizm treści, a to cieszy.

BMW R 18. Największy bokser w historii marki

Rozprawiając na temat nowości BMW Motorrad nie sposób jest nie pochylić się chociaż na chwilę nad silnikiem. To przecież największy i najmocniejszy bokser w historii marki. Wystarczy wspomnieć, że oba cylindry dysponują pojemnością 1802 ccm pojemności skokowej, a dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym piec rozwija moment obrotowy na poziomie 158 Nm i moc maksymalną wynoszącą 91 KM. Po wyłączeniu kontroli trakcji jazda może okazać się naprawdę dzika!

Dowiedz się więcej o BMW R 18!

Dla wszystkich osób zainteresowanych modelem R 18 mamy doskonałą wiadomość. Już jutro, w sobotę (19.09) odbędzie się jego polska premiera! Wystarczy, że wybierzesz się do najbliższego salonu BMW, a będziesz mógł nie tylko go zobaczyć, ale i dotknąć, czy zająć miejsce za kierownicą. Możemy napisać o tym modelu wszystko, jednak nic nie zastąpi bliskiego spotkania. A może zapiszesz się na jazdy testowe? Wtedy uważaj, bo BMW R 18 ma wiele patentów na to, by zaskarbić sobie serce motocyklisty.

Więcej szczegółów na stronie BMW Motorrad Polska

Dlatego do beczki pełnej miodu dodamy trochę dziegciu, bo musisz wiedzieć, że wybierając się na premierę w celu zapoznania się z R 18 robisz to na własną odpowiedzialność. Mamy wrażenie, że bliższe poznanie i ewentualna przejażdżka mogą sprawić, że wizja motocyklizmu zostanie mocno zweryfikowana.

My już oczekujemy na liście gotowych do testowania!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button