Aktualnie czytasz:
Testy na prawo jazdy
0

Testy na prawo jazdy są przeszkodą, która spędza sen z powiek wielu chętnym do prowadzania własnych dwóch kółek. Dokument uprawniający do poruszania się danym rodzajem motocykla jest niezbędny i nie da się tego etapu pominąć w żaden sposób.

Jedyną skuteczną metodą jest po prostu zainwestowanie swojego czasu w przyswojenie wiedzy niezbędnej do pozytywnego przejścia przez testy na prawo jazdy. Pamiętajmy, że nie chodzi jedynie o zdobycie uprawnień, ale również o bezpieczeństwo, nasze zdrowie i życie, ponieważ zasady obowiązujące na drodze, których znajomość będą sprawdzały testy na prawo jazdy, muszą nam być dobrze znane.

Jak wyglądają testy na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy od lat niezmiennie przeprowadzane są przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu, czyli dobrze każdemu znane WORD-y. Testy odbywają się z użyciem komputerów. Czas przeznaczony na rozwiązanie testów to 25 minut. Kandydat musi zmierzyć się z trzydziestoma dwoma pytaniami, w których musi wskazać prawidłowe odpowiedzi. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy ma formę testów jednokrotnego wyboru. Za prawidłowe odpowiedzi we wszystkich pytaniach można uzyskać maksymalnie 74 punkty. Do zaliczenia testów na prawo jazdy wymagany jest próg 68 punktów.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Testy na prawo jazdy online

Warto przećwiczyć sobie testy na prawo jazdy posiłkując się zbiorami dostępnymi w Internecie. W sieci znajdują się wszystkie pytania, spośród których losowo układane są testy na prawo jazdy, dlatego aby zwiększyć swoje szanse za pozytywny wynik końcowy należy uprzednio pytania przejrzeć i przećwiczyć.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Testy na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy
Rodzaj testówPaństwowe
Forma testuTest jednokrotnego wyboru
Ilość pytań32
Czas testu25 minut
Organizator testuWORD
Czy wymagane szkolenieNie
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
18%
Interesujące
55%
heh...
9%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
18%