Aktualnie czytasz:
Testy na prawo jazdy
0

Testy na prawo jazdy są przeszkodą, która spędza sen z powiek wielu chętnym do prowadzania własnych dwóch kółek. Dokument uprawniający do poruszania się danym rodzajem motocykla jest niezbędny i nie da się tego etapu pominąć w żaden sposób.

Jedyną skuteczną metodą jest po prostu zainwestowanie swojego czasu w przyswojenie wiedzy niezbędnej do pozytywnego przejścia przez testy na prawo jazdy. Pamiętajmy, że nie chodzi jedynie o zdobycie uprawnień, ale również o bezpieczeństwo, nasze zdrowie i życie, ponieważ zasady obowiązujące na drodze, których znajomość będą sprawdzały testy na prawo jazdy, muszą nam być dobrze znane.

Jak wyglądają testy na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy od lat niezmiennie przeprowadzane są przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu, czyli dobrze każdemu znane WORD-y. Testy odbywają się z użyciem komputerów. Czas przeznaczony na rozwiązanie testów to 25 minut. Kandydat musi zmierzyć się z trzydziestoma dwoma pytaniami, w których musi wskazać prawidłowe odpowiedzi. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy ma formę testów jednokrotnego wyboru. Za prawidłowe odpowiedzi we wszystkich pytaniach można uzyskać maksymalnie 74 punkty. Do zaliczenia testów na prawo jazdy wymagany jest próg 68 punktów.

Testy na prawo jazdy online

Warto przećwiczyć sobie testy na prawo jazdy posiłkując się zbiorami dostępnymi w Internecie. W sieci znajdują się wszystkie pytania, spośród których losowo układane są testy na prawo jazdy, dlatego aby zwiększyć swoje szanse za pozytywny wynik końcowy należy uprzednio pytania przejrzeć i przećwiczyć.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.

Testy na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy
Rodzaj testówPaństwowe
Forma testuTest jednokrotnego wyboru
Ilość pytań32
Czas testu25 minut
Organizator testuWORD
Czy wymagane szkolenieNie
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
10%
Interesujące
60%
heh...
10%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
20%